تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

خوردنی‌های مراکش را بشناسیم

غذاهای مراکشی برای خودشان عالمی دارند. ادویه‌های مخصوص هندی و مواد اولیه مراکشی، این غذاها را خاص کرده. غذاهایی که در ظرف‌های مخصوص پخته و در همان‌ها سرو می‌شوند و سوپی که از گوجه فرنگی و عصاره گوشت مرغ یا گوسفند است و حتما باید نامش را به‌خاطر بسپارید. در نهایت یک نوشیدنی مخصوص مراکشی را به شما معرفی می‌کنیم که حتما باید امتحانش کنید. 

باستیلا

 باستیلا یک غذای دوست‌داشتنی مراکشی است که به سادگی نمی‌توان از آن گذشت. به طور سنتی این غذا را با کبوتر درست می‌کنند اما در مراکش مرغ را با زعفران، زنجبیل، فلفل و دارچین می‌پزند. سپس مایع آماده شده را لایه‌ لایه در بین ورقه‌های لازانیا قرارمی‌دهند. از دیگر مواد به کار رفته در این غذا گیاهان معطر محلی از جمله بهار نارنج و بادام سرخ شده است که بیشتر روی غذا می‌ریزند. در نهایت ترکیب شگفت‌انگیزی از طعم‌ها و مواد برای خوردن آماده است.

باستیلا، را حتما تجربه کنید

 

تاجین

این غذای خوشمزه ترکیبی است از گوشت و انواع سبزیجات. یک دیس تاجین، همان غذایی است که اکثر خانواده‌های مراکشی در هنگام شام و در کنار فامیل صرف می‌کنند. جالب است بدانید که تاجین نام خود را از ظروف گلی گرفته که در آن‌ها طبخ و سرو می‌شود. این غذا در همان ظروف سفالی که پخته شده خورده می‌شود و در هنگام چیدن، معمولا به شکل مخروطی سبزیجات مختلف را در کنار هم قرار می‌دهند. مردمان مراکش خوبز هم با تاجین می‌خورند. خوبز نوعی نان مراکشی است که در این کشور بسیار رایج است.

تاجین، در این ظروف سفالی پختهمی‌شود و در همین ظروف هم سرو می‌شود.

 

کِفتا

مراکشی‌ها معمولا تمایل دارند که گوشت بره یا گوسفند را همراه با زیره، پاپریکا-نوعی فلفل تند- و برخی سبزیجات معطر میل کنند. در واقع کفتا همراه با چیز دیگری معمولا سرو می‌شود مثلا در این نوع همراه با تخم‌مرغ سرو می‌شود. البته از سس گوجه‌فرنگی هم برای خوش‌طعم‌ کردن این غذا بسیار استفاده می‌شود.

قبل از خوردن این غذا حتما تندی آنم را د نظر بگیرید.

در تور مراکش همراه با دالاهو، فرصت امتحان کردن این غذاها را از دست ندهید.

رفیسا

احتمالا در همه دنیا خوردن گوشت گوساله سرخ شده و یا مالیدن یک لایه شکلات روی نان و نوش جان کردن آن، بسیار معمول است و جزو غذاهای محبوب بین اکثریت مردم. در مراکش هم غذایی که خیلی معمولی و باب میل همه است، رفیساست. یک غذای خوشمزه و در عین حال ساده از مرغ پخته و عدس که البته همراه با فلفل دلمه‌ای معطر و زعفران طعم بی‌نظیری می‌گیرد. مراکشی‌ها رسم جالبی دارند و معمولا برای مادرانی که تازه صاحب فرزند می‌شوند این غذا را درست می‌کنند. این غذا برا میهمانی‌های مراکشی هم جایگاه ویژه‌ای دارد.

 

رفیسا، غذایی مقوی برای مادرانی که تازه صاحب فرزند شدند.

هریرا

نوبت آن رسیده که بعد از این همه غذا یک سوپ خوشمزه را نیز معرفی کنیم. در مراکش سوپ‌های بسیاری سرو می‌‎شوند و در رستوران‌ها انواع و اقسام سوپ‌ها را خواهیدیافت، اما از همین اینجا به شما بگوییم که هریرا گل سر سبد سوپ‌های مراکشی است و البته خیلی پرطرفدار هم است. هریرا معمولا از گوجه‌فرنگی، نخود و عدس درست می‌شود. رشته سوپ یا در بعضی موارد برنج پخته به آن اضافه می‌شود. آب سوپ هم معمولا عصاره گوشت مرغ یا گوسفند است.

چشیدن طعم این سوپ خوشمزه را از دست ندهید. همان چیزیست که با ذائقه ما سازگارتر است

 

چای نعناع

در پایان یک نوشیدنی دلچسبِ مراکشی را هم بشناسید تا در سفر به مراکش و وقتی به کافه‌های شهر، بخصوص کافه ریک در کازابلانکا سری می‌زنید، این نوشیدنی را امتحان کنید و لذت ببرید. این چایی معمولا حسابی شیرین می‌شود. چای سبز همراه با برگ‌های سبز و تازه نعناع ترکیب فوق‌العاده‌ای خواهدشد. حتما امتحان کنید.

چای و نعناع را حتما در کافه‌های مراکش بنوشید

در تور مراکش همراه با دالاهو، فرصت امتحان کردن این غذاها را از دست ندهید.


1396/05/16 | کد مطلب: 3805
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.