تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

غذاهای خوشمزه کوبایی کدامند؟

کوبا پر است از جاذبه‌های رنگارنگ. قطعا وقت اصلی‌تان صرف تماشای دیدنی‌های هاوانا، سیفگوئس، سانتاکلارا و... خواهدشد. اما از لذت چشیدن غذاهای کوبایی هم نمی‌توان به سادگی گذشت. شکم‌گردی در کوبا را فراموش نکنید. ما در این مطلب غذاهای کوبایی را معرفی خواهیم کرد.  دسرهای خوشمزه کوبا تا ساندویچ‌های هیجان‌انگیز این کشور، همه و همه دراین مطلب معرفی خواهندشد.

تور کوبا

غذاهای لذیذ کوبایی

1- ساندویچ‌های کوبایی مدیانوچه Medianoche

این ساندویچ‌ها آنقدر خوبند که حتما باید امتحان شوند. گوشت گاو یا خوک تازه، ژامپون گوشت، پنیر سوئیسی اعلا و البته ترشیجات کوبایی مواد اصلی این ساندویچ‌های معرکه هستند. آنها را در نان ساندویچ با ظرافت خاصی می‌چینند و در نهایت برخی آشپزها تخم‌مرغ هم به این ساندویچ اضافه می‌کنند. کار تمام است و ساندویچ شما آماده شده. نوش جان.

 سفر به دریای کارائیب را با خوردن این ساندویچ چند برابر کنید.

 

2- رُپا ویجا (غذای سنتی کوبایی‌ها)

رُپا ورژن‌های مختلفی دارد و هر کدام با مواد غذایی متنوعی درست می‌شود. اما این نوع از رُپا، از گوشت گاو تازه به همراه زیتون و فلفل دلمه‌ای درست می‌شود. ادویه‌ و چاشنی هم به این غذا اضافه می‌کنند. ترکیب این مواد یک غذای خوشمزه کوبایی را می‌سازد. لذت چشیدن این رُپا را در یک رستوران کوبایی از دست ندهید.

 رُپا انواع مختلفی دارد و با مرغ یا گوشت گاو و خوک تهیه می‌شود.

 

3- موجو Mojo

راسته گوساله را تصور کنید که در مواد لازم برای کباب کردنش خوابانده شده. این غذای عالی در فر پخته می‌شود و پس از اینکه حسابی گوشت راسته، کبابی و برشته شد از فر خارج می‌شود. حالا همه آن چیزی که منتظرش بودید برای خوردن آماده است. این غذا از آنجایی که به کباب‌های خودمان شبیه است، بسیار به ذائقه ما ایرانی‌ها سازگار است.

 مگر می‌شود خاطره خوردن موجو را فراموش کرد.

 

4- ماهی با سس مخصوص کوبایی

شاید طبخ ماهی تنوع زیادی نداشته باشد اما وقتی پای این سس کوبایی به نام اسکابچه در میان باشد، قضیه کاملا متفاوت می‌شود. این سس از ترکیب سیر، پیاز سفید، فلفل دلمه‌ای و برخی ادویه‌جات مثل برگ بو تهیه می‌شود.

 ماهی با سس مخصوص کوبایی را باید چشید.

 

5- الوته Elote

بلال در کوبا با نام الوته شناخته می‌شود و کمی با آن پاپ‌کرن‌ها و بلال‌های کبابی روی منقل که در ذهن دارید، متفاوت است. بلال اینجا سرخ شده و سپس در لایه‌ای از پنیر کوجیتا، غلتانده می‎شود. پودر فلفل چیلی روی آن می‌پاشند و کمی آب لیموی تازه رویش می‌چکانند. بلال کوبایی ما آماده شده. الوته را امتحان کنید.

 الوته طعم متفاوت بلال به سبک کوبایی‌هاست

 

6- پلنتیاس Plantains

ماده اصلی این غذا موز سبز و کمی با نوع زرد رنگ آن متفاوت است. موز سبز  نشاسته بیشتری دارد و قند کمتر است. در آشپزخانه‌های کوبایی  این موز سرخ می‌شود و وقتی به رنگ کارامل یا شکر سوخته درآمد، پلنتیاس آماده خوردن است. این دسر خوشمزه قهوه‌ای رنگ، کمی چسبنده و شیرین است.

 موز سرخ شده، طعم بسیار خوبی دارد و شما را حتما مجذوب خود می‌کند.

 

7- خوراک لوبیای سیاه

خوراک لوبیای سیاه همان غذاییست که کوبا به آن شهرت دارد. زمانی غذای اصلی مردمان کوباف لوبیای سیاه بود. هر چند امروز کم‌کم سبک آشپزی نوین به آشپزخانه‌های کوبا راه پیدا کرده اما هنوز این دسته از غذاهای سنتی کوبایی جای خود را دارند.

 غذای سنتی کوبایی‌ها، لوبیای سیاه است و برنج که در تمام دوران سختی و تحریم‌های‌شان آن را می‌پختند.

 

8- فِلَن

دسر سنتی کوبایی‌ها فلن است؛ یک کیک نرم و شیرین. چیزی شبیه همان ژله خودمان اما با خامه و شیر و کارامل.

 

طعم کارامل و خامه فلن، چیزی نیست که به سادگی بتوان از آن گذشت. حتما بعد از یک غذای ناب کوبایی امتحانش کنید.1396/07/02 | کد مطلب: 3825
برچسب‌ها: شکم‌گردی
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

تورهای مرتبط با این موضوع کدام هستند؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.