تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 6646 8471
جشنــواره تــورهای داخــلی نــوروز
حداقل 450 هزار تومان تخفیف + 5 هزار تومان تخفیف بیشتر به ازای هر روز سابقه سفر
بــرو به صفحـــه جشنــواره
جشنــواره تــورهای خــارجی نــوروز
40 دلار تخفیف برای مسافران قدیمی + 40 دلار تخفیف ثبت‌نام زودهنگام
بــرو به تــورهای جشنــواره

تور کلاسیک ایران (12 روز)

اگر جزو گردشگران خارجی یا توریست‌هایی هستید که از خارجِ ایران به کشور ما می‌آیید، این برنامه مخصوص شماستبا تور 12 روزه کلاسیک ما به ایران، فراموش‌نشدنی‌ترین سفر زندگی‌تان را تجربه خواهید کرد! این تور از تهران آغاز ‌‌‌‌‌می‌شود و پس از دیدن موزه ملی ایران و کاخ گلستان، با هواپیما به سمت شهر زیبای کرمان حرکت ‌‌‌‌‌می‌کنیم. در کرمان باغ شاهزاده و مقبره شاه نعمت الله ولی را ‌‌‌‌‌می‌بینیم. باغ شازده ماهان یکی از بزرگ‌‌‌‌‌‌ترین و زیباترین باغ‌‌‌‌‌های ایرانی است و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. در شهر شهداد کلوت‌‌‌‌‌های شهداد را ‌‌‌‌‌می‌بینیم. کلوت‌‌‌‌‌ها برجستگی‌‌‌‌‌های طبیعی در کویر هستند. در کرمان از ارگ بم، یکی از بناهای فهرست میراث جهانی یونسکو، دیدن ‌‌‌‌‌می‌کنیم. در منطقه حفاظت‌شده بهرام گور، در نیریز، به دیدن گیاهان و حیات وحش ایران ‌‌‌‌‌می‌رویم. در شهر شیراز به 2500 سال پیش بر ‌‌‌‌‌می‌گردیم و آرامگاه‌‌‌‌‌های حافظ و سعدی، پرسپولیس، پاسارگاد، ارگ کریم خانی، باغ گیاه‌شناسی ارم، و بازار را ‌‌‌‌‌می‌بینیم. سپس به یزد ‌‌‌‌‌می‌رویم، شهری که «عروس صحرا» نامیده ‌‌‌‌‌می‌شود. در این شهر تاریخی، مجموعه امیر چخماق و باغ دولت آباد را ‌‌‌‌‌می‌بینیم. سفرمان را برای دیدن شهر بی‌نظیر اصفهان و روستای ابیانه در کاشان ادامه ‌‌‌‌‌می‌دهیم. و در روز آخر با خاطراتی به یادماندنی از ایران به تهران بر‌‌‌‌‌می‌گردیم.

 

آرامگاه کوروش بنایی ساده با معماری خاص دارد و در نزدیکی کاخ‌های پاسارگاد قرار گرفته است.

 

تخت جمشید، شهر باستانی ایرانیان در دوره هخامنشی

 

تور کلاسیک ایران

روز 1

 

ورود به تهران، پس از استقبال فرودگاهی و استراحت در هتل، از موزه باستانی ملی ایران، و کاخ گلستان (یکی از آثار تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو) بازدید ‌‌‌‌‌می‌کنیم.

(شب را در تهران ‌‌‌‌‌می‌مانیم.)

روز 2

 

صبح به فرودگاه ‌‌‌‌‌می‌رویم و به سمت کرمان حرکت ‌‌‌‌‌می‌کنیم. در کرمان تور یک‌روزه کامل در شهر خواهیم داشت: بازدید از مجموعه بناهای گنجعلی خان (مسجد، بازار، حمام و غیره)، مسجد جامع کرمان. حرکت (از راه زمینی) به سمت ماهان برای دیدن باغ شاهزاده (یکی از آثار تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو)، بازدید از مقبره شاه نعمت الله ولی.

(شب را در کرمان ‌‌‌‌‌می‌مانیم.)

روز 3

 

با ماشین به سمت شهداد حرکت ‌‌‌‌‌می‌کنیم و در مسیرمان روستای سیرچ و درخت سرو کهن این منطقه را ‌‌‌‌‌می‌بینیم. نبکا (گلدان‌‌‌‌‌های کویری)، کوتوس (تاکستان قدیمی)، کلوت (برجستگی‌‌‌‌‌های طبیعی زیبا در کویر) را ‌‌‌‌‌می‌بینیم و سپس استراحت ‌‌‌‌‌می‌کنیم و به افق بی‌انتهای کویر چشم ‌‌‌‌‌می‌دوزیم.

(شب را در شهداد ‌‌‌‌‌می‌مانیم (خانه محلی/ چادر- صبحانه، ناهار، شام)

روز 4

 

روز چهارم به سمت گلباف و بم حرکت ‌‌‌‌‌می‌کنیم تا ارگ بم را ببینیم (یکی از آثار تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو)، سپس برای دیدن ارگ راین به سمت راین حرکت ‌‌‌‌‌می‌کنیم و از آنجا مسیرمان را به سمت کرمان ادامه ‌‌‌‌‌می‌دهیم. در کرمان از گنبد جبلیه و آتشکده زرتشتیان بازدید ‌‌‌‌‌می‌کنیم.

(شب را در کرمان ‌‌‌‌‌می‌مانیم.)

روز 5

 

حرکت به سمت نیریز و بازدید از منطقه حفاظت‌شده بهرام گور (پارک ملی قطرویه). در این منطقه گیاهان و حیوانات وحشی را ‌‌‌‌‌می‌بینیم (گورخر وحشی ایرانی- پلنگ- هوبره- بز وحشی- غزال جبیر). بیشتر گورخرهای وحشی ایرانی در این منطقه به جا مانده‌اند. پس از دیدن حیات وحش، از مسجد جامع نیریز بازدید ‌‌‌‌‌می‌کنیم.

(شب را در یک هتل توریستی در استهبان ‌‌‌‌‌می‌مانیم.)

روز 6

 

حرکت به سمت شیراز و بازدید از کاخ سروستان در نزدیکی شهرستان سروستان. تور شهر شیراز شامل این برنامه‌‌‌‌‌هاست: بازدید از آرامگاه دو شاعر مشهور ایرانی، حافظ و سعدی، بازدید از باغ گیاه‌شناسی ارم و دروازه قرآن.

(شب را در شیراز ‌‌‌‌‌می‌مانیم.)

روز 7

 

حرکت به سمت مرودشت، در مسیر از مهم‌‌‌‌‌‌ترین مناطق تاریخی تمدن ایرانی و یکی از آثار تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو بازدید ‌‌‌‌‌می‌کنیم، از جمله پرسپولیس (تخت جمشید)؛ قدمت این بنا به 2500 سال پیش بر‌‌‌‌‌می‌گردد. سپس به شیراز بر ‌‌‌‌‌می‌گردیم و از مجموعه بناهای کریم خان بازدید ‌‌‌‌‌می‌کنیم (از جمله ارگ کریم خانی، مسجد وکیل، بازار و سرای مشیر).

(شب را در شیراز ‌‌‌‌‌می‌مانیم.)

روز 8

 

حرکت به سمت یزد، بازدید از پاسارگاد (آرامگاه کوروش کبیر) و نخستین کاخ‌‌‌‌‌های هخامنشی، تور نیم‌روزی در یزد، شهری قدیمی با معماری کویری جالب، و بازدید از جاذبه‌‌‌‌‌های یزد از جمله مجموعه امیر چخماق، و باغ دولت آباد و بلندترین برج بادگیر در این باغ.

(شب را در یزد ‌‌‌‌‌می‌مانیم.)

روز 9

 

گشت و گذار در محله‌‌‌‌‌های قدیمی، بازدید از مسجد جامع، آتشکده‌‌‌‌‌های قدیمی ‌زرتشتی و برج خاموشان. حرکت به سمت اصفهان.

(شب را در اصفهان ‌‌‌‌‌می‌مانیم.)

روز 10

 

تور یک‌روزه کامل در اصفهان و دیدن بناهایی مثل میدان نقش جهان، مسجد امام، کاخ‌‌‌‌‌های عالی قاپو و چهلستون، کلسیای (جامع) وانک.

(شب را در اصفهان ‌‌‌‌‌می‌مانیم.)

روز 11

 

با ماشین به سمت تهران به راه ‌‌‌‌‌می‌افتیم و در مسیرمان روستای ابیانه و شهر کاشان را ‌‌‌‌‌می‌بینیم.

(شب را در تهران ‌‌‌‌‌می‌مانیم.)

روز 12

 

بدرقه تا فرودگاه برای بازگشت به خانه.

 

کاخ گلستان از کاخ‌های دوره زند و قاجار است و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده.

 

میدان نقش جهان به دستور شاه عباس اول در باغی به همین نام ساخته شد و جزو میراث جهانی یونسکو است.

 برای مشاهده نسخه انگلیسی این تور کلیک کنید: (Iran Classic Tour (12 Days1396/09/04 | کد مطلب: 3893
برچسب‌ها: تورهای ورودی
سپیده اقتداری

کارشناس ارشد فلسفه هنر، مترجم و ویراستار، علاقه‌مند به خواندن و نوشتن.


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
فرزانه هادوی
1400/10/18 23:00
قیمت این تور کلاسیک ایران (12 روز) خصوصی برای ۲ تا ۳ مسافر چیه. برای حدود ۳۰ اوریل
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/10/25 11:43
دوست عزیز
سلام

این تور برای اتباع خارجی که قصد سفر به توریستی به ایران دارن اجرا می‌شود. لطفا برای کسب اطلاعات دقیق‌تر با شرکت هایپرشیا مجری این تورها تماس بگیرید:
09011307827

با تشکر ا زپیام شما

برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.