تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 6646 8471

تور جاده ابریشم شرقی (8 روز)

اگر جزو گردشگران خارجی یا توریست‌هایی هستید که از خارجِ ایران به کشور ما می‌آیید، این برنامه مخصوص شماست. با تور 8 روزه ما به جاده ابریشم شرقی، به بخشی از طولانی‌ترین جاده تجاری در تاریخ سفر خواهید کرد. ایرانی‌ها، چینی‌ها، اعراب، ترک‌ها، یونانی‌ها و هندی‌ها برای داد و ستد کالاهای‌شان از این جاده استفاده ‌می‌کرده‌اند. با این تور 8 روزه ‌‌‌می‌توانید شرق ایران و شهرهای زیبایی مثل تهران، مشهد و شاهرود را ببینید. در تهران، کاخ گلستان، یکی از آثار تاریخی ایران در میراث جهانی یونسکو، و بازار قدیمی تهران را ‌‌‌می‌بینید. پس از صرف شام در برج میلاد و بازدید از این برج، از مسیر زمینی به سمت ری و شاهرود حرکت ‌‌‌می‌کنیم. کاروانسراهای زیبا در دامغان را ‌‌‌می‌بینیم و سپس به سمت مشهد ‌‌‌می‌رویم. در مشهد، به حرم مطهر امام رضا ‌‌‌می‌رویم؛ این بنا از نظر وسعت بزرگ‌ترین مسجد جهان است. زیبایی حرم در شب دیدنی است. هر سال، میلیون‌‌‌ها زائر برای دیدن حرم مطهر امام رضا به مشهد ‌‌‌می‌روند. پس از آن، از آرامگاه‌‌‌های شاعران مشهور ایرانی مانند عطار، خیام و فردوسی بازدید ‌‌‌می‌کنیم.

بازدید از کاخ زیبای گلستان در قلب تهران.

 

بازدید از آرامگاه شاعر بزرگ ایرانی، حکیم ابوالقاسم فردوسی.

 

جاده ابریشم شرقی در ایران

روز 1

 

ورود به تهران. استقبال فرودگاهی. انتقال به هتل و استراحت.

(اقامت شب اول در تهران)

روز 2

 

تور یک‌روزه کامل در تهران برای آشنایی با فرهنگ و آداب ایرانی شامل بازدید از: بازدید از موزه ملی باستان‌شناسی، کاخ گلستان (یکی از آثار تاریخی ایران در میراث فرهنگی یونسکو)، بازار قدیمی تهران، صرف شام در برج میلاد و بازدید از آن.

(اقامت شب دوم در تهران)

روز 3

 

حرکت به سمت ری (از مسیر زمینی)، بازدید از تپه میل (آتشکده ری)، بازدید از کاروانسرای دیر گچین (قدیمی‌‌ترین کاروانسرای ایران)، بازدید از مسجد جامع ورامین، بازدید از برج طغرل و بازگشت به تهران.

(اقامت شب سوم در تهران)

روز 4

 

حرکت به سمت دامغان، بازدید از کاروانسراهای زیبای منطقه اهوان، بازدید از مسجد تاریخانه، بازدید از منطقه باستانی تپه حصار و بقایای شهر قومس، ادامه مسیر به سمت شاهرود.

(شب را در شاهرود ‌‌‌می‌مانیم.)

روز 5

 

حرکت به سمت بسطام برای بازدید از مقبره بایزید و برج کاشانه، آرامگاه ابوالحسن خرقانی، حرکت به سمت میاندشت برای بازدید از کاروانسرای میاندشت.

(اقامت شب پنجم در شاهرود)

روز 6

 

بازدید از آرامگاه شاعرانی مانند عطار و خیام، بازدید از آرامگاه کمال‌الملک و مناطق دیدنی نیشابور، ادامه مسیر به سمت مشهد.

(اقامت شب ششم در مشهد)

روز 7

 

تور یک‌روزه کامل مشهد شامل این بازدیدها: حرم مطهر امام رضا، آرامگاه شاعر حماسه‌سرای مشهور ایرانی، فردوسی، در توس، باغ موزه نادری.

(اقامت شب هفتم در مشهد)

روز 8

 

حرکت به سمت شهر خواف، بازدید از حوزه علمیه غیاثیه، بازدید از آسیاب‌های بادی سنتی (آسباد) در نشتیفان، و مسجد زوزان در قاسم‌آباد زوزان.

(اقامت شب هشتم در مشهد)

بازدید از حرم مطهر امام رضا.

 بازدید از آسیاب‌های بادی سنتی (آسباد) در نشتیفان.

برای مشاهده نسخه انگلیسی تور کلیک کنید:  (East Silk Road in Iran (8 Days  1396/10/11 | کد مطلب: 3896
برچسب‌ها: تورهای ورودی
سپیده اقتداری

کارشناس ارشد فلسفه هنر، مترجم و ویراستار، علاقه‌مند به خواندن و نوشتن.


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.