تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

ماجراجویی در آفریقا

فیلم‌ها دنیای جالبی دارند؛ مثلا در یک بعد از ظهر ملال‌آور که روی کاناپه لم داده‌ایم و به تماشای یکی از آنها می‌نشینیم، می‌توانیم دقایقی بعد سر از قطب جنوب یا صحراهای مراکش در بیاوریم! در این قسمت می‌خواهیم شما را با فیلمی آشنا کنیم که با تماشای آن به دهه 80 میلادی می‌رویم و همراه با مریل استریپ و  رابرت ردفورد سفری به آفریقا خواهیم داشت.

تور آفریقا و کنیا

«کارن دینسن» (مریل استریپ)، که از محدودیت‌های اجتماعی دانمارک و کنترل همیشگی خانوادگی‌اش به ستوه آمده، با «بارون برور بلیکس» (براندائر) ازدواج می‌کند. این دو قرار است دانمارک را به مقصد یک مزرعه دام‌پروری در آفریقای شرقی ترک کنند. در این راه کارن دینسن با یک ماجراجوی انگلیسی به نام «دنیس فینچ هاتن» (ردفورد) آشنا می‌شود و در ادامه داستان‌های جالبی رقم می‌خورد که داستان این فیلم را می‌سازد و آن را شایسته جوایزی می‌کند که از آن خود کرده است.

اگر اهل تماشای فیلم باشید، حتما فیلم‌های زیادی از کارگردان پرآوازه آمریکایی سیدنی پولاک (Sydney Pollack) تماشا کرده یا حداقل نام آن را شنیده‌اید. خارج از آفریقا ( Out of Africa) فیلمی در ژانر زندگینامه‌ای، درام و رمانس به کارگردانی وی است که در سال ۱۹۸۵ تهیه شد و توانست در 7 بخش، از جمله کارگردانی، جایزه اسکار را از آن خود کند! وجود بازیگران سرشناسی چون مریل استریپ (Meryl Streep)، رابرت ردفورد (Robert  Redford) و کلاوس ماریا برانداور (Klaus Maria Brandauer ) در این فیلم را شاید بتوان یکی از دلایل جذابیت‌های این فیلم دانست. از دیگر نکاتی که به جذابیت این فیلم می‌افزاید برخی لوکیشن‌های فیلم‌برداری آن است که در میان جنگل‌های بکر نایروبی تصویربرداری شده است.

وقتی به تماشای یک فیلم می‌نشینیم و غرق بازی بازیگران در سیر داستان هستیم همیشه موسیقی‌ای در پس فیلم وجود دارد که در ناخودآگاه ما چراغ‌های احساسات مختلف را تک به تک روشن می‌کند و باعث می‌شود در هر دقیقه فیلم احساسات‌مان، ما را با فیلم همراه کنند. موسیقی متن فیلم «از درون آفریقا» یکی از موسیقی فیلم‌های تاثیرگذاری است که توسط جان باری (John Barry)، آهنگساز کهنه‌کار انگلیسی، ساخته شده. تعدادی از نت‌های موسیقی متن این فیلم برگرفته از قطعات کنسرتو کلارینت موتزارت و آهنگ‌های سنتی آفریقا است. حاصل این اثر برای «باری»، جایزه اسکار بهترین موسیقی متن فیلم در سال 1985 و قرارگیری در رده 15 لیست موسسه فیلم آمریکا در بین 25 موسیقی متن برتر فیلم‌های آمریکا بود.1396/09/13 | کد مطلب: 3969
برچسب‌ها: سینما سفر
پرستو صاحبی

طراح، کوهنورد، علاقمند به نویسندگی، عاشق طبیعت و حیوانات...


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.