تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

کاچکار (kackar) کجاست؟

عاشقان کوهنوردی و طبیعت‌گردی با شنیدن وصف کوه‌های کاچکار، بدون شک رویای صعود به آن را در سر می‌پرورانند. طبیعت این کوهستان جور دیگری زیبایی خود را به رخ می‌کشد و تجربه متفاوتی برای گردشگران به ارمغان می‌آورد. اما دلایل منحصر به فرد بودن کاچکار کدام است؟

عاشقان کوهنوردی و طبیعت‌گردی با شنیدن وصف کوه‌های کاچکار، بدون شک رویای صعود به آن را در سر می‌پرورانند.

کوهستان کاچکار (kackar) کجاست؟

کاچکار نام کوهستانی در ایالت ریزه واقع در شرق دریای سیاه است. بلندترین قله کاچکار به عروس قله‌های ترکیه معروف شده. روز به روز محبوبیت این مقصد و امکانات گردشگری آن بیشتر می‌شود. این کوهستان که درست در شمال شرق ترکیه واقع شده مسیرهای مختلفی برای کوهنوردی دارد و برای صعود به قله‌های آن بین 3 تا 6 روز زمان لازم است. صعود به قله‌های کاچکار رویایی دور و دست‌نیافتنی نیست تا دیر نشده آن را تجربه کنید.

کاچکار نام کوهستانی در ایالت ریزه واقع در شرق دریای سیاه است. بلندترین قله کاچکار به عروس قله‌های ترکیه معروف شده.

کاچکار چرا خاص است؟

طبیعت کاچکار متنوع و چشم‌نواز است. اینجا، فقط کوه‌ها نیستند که شما را مسخ می‌کنند؛ درختان سرسبز و سر به فلک کشیده، رودهای خروشان، دریاچه، چشمه‌ها، برفچال‌ها و یخچال‌های طبیعی گوشه دیگری از زیبایی‌های این طبیعت بکر هستند. علاوه بر کوهنوردی و لذت از مناظر بکر کاچکار هیجان‌های دیگری هستند که می‎توانید اینجا تجربه کنید: رفتینگ در رودهای خروشان، هلی اسکی بر روی یخ‌های کاچکار و...

طبیعت کاچکار متنوع و چشم‌نواز است.

در کوهستان کاچکار چه می‌بینیم؟

حین کوهنوردی در کوه‌های کاچکار از میان گل‌های رنگارنگ، دریاچه‌های چشم‌نواز و رودهای روان می‌گذریم. آب و هوای کاچکار آنقدر دلچسب است که به مقصد ییلاقی عشایر ترکیه نیز تبدیل شده است. اگر در راه، گله‌های گاو و گوسفند و کلبه‌های چوبی روستاییان را دیدید، تعجب نکنید. در نهایت، بعد از گذر از این همه شگفتی و چند شب کمپینگ، لذت صعود به قله از خاطرتان نخواهد رفت.

حین کوهنوردی در کوه‌های کاچکار از میان گل‌های رنگارنگ، دریاچه‌های چشم‌نواز و رودهای روان می‌گذریم.

ییلاق آیدر

در دامنه کوه‌های کاچکار، منطقه‌ای ییلاقی است به نام آیدر؛ کلمه آیدر ریشه یونانی دارد و به معنای دامنه‌های کوهستانی است. آب و هوای ییلاقی، چشمه‌های آب‌گرم و مناظر تماشایی ییلاق آیدر آنقدر زیباست که آن را به آلپ ترکیه تبدیل کرده. در گذشته‌های دور، این ییلاق محلی برای استراحت کوهنوردان بود. اگر شما هم قصد فتح یکی از قله‌های کاچکار را دارید، مطمئن باشید دیدن کلبه‌های چوبی و مناظر زیبای ییلاق آیدر شما را به وجد می‌آورد. یکی از جاذبه‌های ییلاق آیدر آبشار خروشانی است که از میان دره‌ها و درختان سر به فلک کشیده می‌گذرد: آبشار گلین. برای کوهنوردی، مسیری را انتخاب کنید که از کنار آب‌های خروشان این آبشار می‌گذرد. در این ییلاق، حتی می‌توانید به قلعه‌ای تاریخی مربوط به قرن 14 سر بزنید؛ این قلعه زیلکاله نام دارد.  ییلاق آیدر در نزدیکی ترابزون واقع شده. اگر در این شهر بودید، حتما گشت نیمروزه‌ای را به گردش در این منطقه اختصاص دهید. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم، طعم غذاهای محلی این منطقه و یک شب اقامت در کلبه‌های چوبی آن را از دست ندهید. زیبایی‌های ییلاق آیدر منحصر به فصل بهار و تابستان نمی‌شود. اگر قدری اهل ماجراجویی باشید، می‌توانید از اسکی در این منطقه لذت ببرید.

کی به کوهستان کاچکار برویم؟

حتما تا اینجا متوجه شده‌اید که کاچکار آب و هوایی سرد و پربارش دارد. از همین رو، بهترین زمان سفر به این منطقه بهار و تابستان است. گرچه تابستان‌های کاچکار نسبتا شلوغ و مه آلود است، اما بهترین زمان صعود به قله‌های کاچکار همین تابستان است. در این فصول از آب و هوای معتدل و آوای پرندگان لذت ببرید.

بهترین زمان سفر به این منطقه بهار و تابستان است.

برای سفر به کوه های کاچکار با خود چه چیزهایی ببریم؟

از آنجا که کوهستان‌های کاچکار یخی است، داشتن یخ شکن، چکش کوهنوردی، طناب و لباس مناسب ضروری است. شرایط جوی در این منطقه چندان ثابت نیست و حتی در روزهای تابستان نیز هوا سرد می‌شود؛ پس حتما لباس گرم و لباس اضافه همراه داشته باشید.1397/09/19 | کد مطلب: 4315
برچسب‌ها: ترکیه
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.