تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
هشدار مقامات تایلند به گردشگران:

در تایلند حتی اگر یک گوشواره عاج بخرید، دستگیر می‎شوید

مقامات تایلند اعلام کردند درحمایت از حیات وحش و مبارزه با تجارت غیر قانونی عاج، گردشگرانی که در تایلند زیورآلات ساخته شده از عاج بخرند، از این پس دستگیر می‌شوند.

در راستای اجرای یک طرح جهانی برای مبارزه با تجارت غیر قانونی عاج در بازارهای داخلی و بین‎المللی، مقامات دولتی در تایلند اعلام کردند که از این پس هر گردشگری که در داخل یا خارج از تایلند عاج یا هرگونه شی آراسته به عاج بخرد، دستگیر خواهد شد.

به گزارش بانکوک پست از این پس خارجیانی که از تایلند بازدید می‎کنند در صورت خرید هرگونه زیورآلات یا هر گونه اشیای دارای عاج فیل، دستگیر می‌شوند. این شی هر اندازه کوچک باشد هم مشمول مجازات است، حتی اگر به اندازه یک گوشواره یا دستبند عاج ساده عاج باشد.

معاون مدیر کل دپارتمان پارک‌های ملی تایلند و کنوانسیون بین‌المللی گونه‎های وحش هشدار داد که هر گردشگری چه در فرودگاه‎های داخل تایلند و چه در کشورخود با محصولاتی که حاوی عاج است، مشاهده وشناسایی شود، بلافاصله دستگیر خواهد شد.

طبق این طرح که در شانزدهمین نشست اعضای CITES اعلام شده، تایلند را در شمار هشت کشور اول در کشتار فیل و حمل و نقل و تجارت غیر قانونی عاج است. این کنفرانس از تایلند و دیگر کشورها خواسته است تا با اجرای مقررات مشخصی از تولید و یا تجارت محصولات عاج در داخل و خارج از کشور جلوگیری کنند.

درصورت عدم موفقیت و تاثیر این مقررات، طبق کنوانسیون حمایت از حیات وحش، هرگونه تجارت مرتبط با گونه‎های حیات وحش در تایلند به طور کامل ممنوع خواهد شد.

منبع:خبرگزاری میراث فرهنگی1392/01/14 | کد مطلب: 697
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.