تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان خبر داد:

کشف دو آبشار در لرستان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از کشف دو آبشار زیبا و بزرگ در استان خبر داد.

قربانی در جمع خبرنگاران گفت: این دو آبشار با راهنمایی افراد بومی و پیگیری علی ناصری و جهان خسروی شناسایی شدند، این آبشارها در دهستان تنگ هفت در بخش پاپی شهرستان خرم‌آباد قرار دارند.

او اضافه کرد: این دو آبشار که نام اولی باغ مرداس واقع در کوهی بنام سرد و دیگری آبشار بابا صالح نام دارد، از جمله آبشارهای بکر و زیبای استان بشمار می‎روند که جلوه‎های طبیعی آنها کم‎نظیر و شگفت‎آور است.

وی اضافه کرد: آبشار باغ مرداس درون یک بیشه‎زار طبیعی با درختانی انبوه و پوشش گیاهی وحشی قرار گرفته که سرابی پرآب و دائمی آنرا تغذیه می‌کند و به طول بیش از 700 متر طول دره‎ای را در کنار گپرگاه‎های عشایر بختیاری طی می‎کند و در نهایت از طریق آبشاری دیگر به رودخانه پایین دست می‎ریزد.

این مقام مسوول یادآور شد: آبشار دوم که باباصالح نام دارد با ارتفاعی بیش از یکصد متر، بلندترین آبشاری است که تاکنون در لرستان کشف شده است.

وی اظهار کرد: این آبشار از صخره‎ای مرتفع با دو شعبه آب از سراب دائمی بالادست سرچشمه می‎گیرد و درون دره‎ای جنگلی و بکر ادامه یافته و به رودخانه می‎ریزد.

قربانی این کشف مهم بهمراه چند اثر باستانی در منطقه را که توسط کارشناس باستان‎شناسی این استان آقای عطا حسن‌پور صورت گرفته را به مردم لرستان تبریک و آنرا برگ زرین دیگری از طبیعت بی نظیر لرستان برشمرد.

منبع:ایسنا1392/02/24 | کد مطلب: 901
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.