تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

خاص‌ترین جاذبه‌های مکزیک کدامند؟

جاذبه‌های مکزیک به قدری متنوع‌اند که با هر سلیقه و از هرنقطه‌‌ی دنیا که به این کشور سفر کنید، باز هم هیجان‌زده خواهید شد. مکزیک، سرزمین رنگ و تضاد است. از شهرهایی با ساختمانهای رنگارنگ گرفته تا شهرهایی با بناهای کهن از دوره استعماری، از سواحل بکر و آرامشبخش تا یکی از ترسناکترین موزههای جهان در آن یافت میشود.  ویرانههای شهرهای مایاها در خارج از کلانشهرهای مدرن قابل بازدید است. اگر به دنبال تجربه مدرنیته و سنت در کنار هم، آرامش و هیجان یا حتی مقداری ترس هستید، مکزیک را به عنوان مقصد بعدی سفرتان انتخاب کنید. هرچه بخواهید در این کشور پیدا می‌شود. از سواحل زیبا، زندگی شبانه پر جنب و جوش تا جاذبههای فرهنگی غنی. حتی نقطه آخر دنیا هم در مکزیک است! برای آشنایی با جاذبههای مکزیک؛ تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

تورمکزیک

 

 

منطقه سکوت (Zona del Silencio)

آیا تاکنون به جایی قدم گذاشته‌اید که در آن بدون هیچ دلیل علمی امواج الکترومغناطیسی دریافت نشود، رادیو کار نکند، قطب‌نما شمال مغناطیسی را نشان ندهد و گیاهان و جانوران دارای جهش‌های غیر طبیعی باشند؟ یکی از عجیب‌ترین جاذبه‌های مکزیک، در دل بیابان‌ها و بین سه ایالت Durango، Chihuahua و Coahuila،  منطقه‌ای  به  نام  منطقه سکوت  (zona del silencio) با این ویژگی‌ها  وجود دارد. در سال‌های گذشته، داستان‌هایی درباره ریزش "سنگریزه‌های داغ"، "موجودات فضایی"  و انواع فعالیت‌های ماوراء الطبیعه در این منطقه بین مردم محلی رواج پیدا کرده است. این منطقه به یکی از مناطق پربازدید برای گردشگران ماجراجو که به دنبال کشف پدیده‌های عجیب و مرموزاند تبدیل شده است.

 

آیا داستان موجودات فضایی منطقه سکوت مکزیک را شنیده‌اید؟

 

 

 

قوس دریایی ال آرکو (El Arco de Cabo San Lucas)

آیا میدانستید نقطه پایان زمین در مکزیک است؟ اِل آرکو یک قوس طلایی رنگ آهکی در نوک شبه‌جزیره‌ی باجا (Baja)، در محل تلاقی اقیانوس آرام و دریای کورتز است. به آن نقطه پایان زمین هم می‌گویند. زیرا وقتی از این قوس به سمت جنوب نگاه کنید تا جایی که چشم کار می‌کند فقط آب می‌بینید. در واقع خشکی بعدی قطب جنوب است. این قوس از همه جای کابو سان لوکاس قابل مشاهده است. اما می‌توانید با قایق آن را از نزدیک ببینید. این صخره آهکی حدود 11.5 میلیون سال پیش در اثر فرآیندهای آتشفشانی آخرین دوره زمین‌شناسی ایجاد شده است.

 

نقطه پایان زمین همینجاست!

 

کانیون مس (Copper Canyon)، گرند کانیون مکزیک

یکی از پربازیدترین جاذبه‌های مکزیک در ایالت Chihuahua است. چیوهوا یکی از شمالی‌ترین ایالت‌های مکزیک و با نیو مکزیکو در ایالات متحده آمریکا هم مرز است. کانیون مس در منطقه‌ای به نام Sierra Madre Occidental قرار گرفته و پر از دره‌های عمیق است. علت نام‌گذاری این پدیده‌ی طبیعی خارق‌العاده که از گرند کانیون معروف هم بزرگتر و عمیق‌تر است، بخاطر رنگ سبز مسی دیواره‌های شیب‌دار دره‌های آن است. دره‌ها به دلیل عبور 6 رودخانه از این محدوده که در ریو فورتیو ( Rio Fuerte) به هم می‌پیوستند، ایجاد شده است. اما امروزه مسیر این رودخانه‌ها را به سوی خلیج کالیفرنیا هدایت کرده‌اند. یکی از جاذبه‌های مکزیک، قطارسواری کانیون مس و لذت بردن از طبیعت زیبای آن است. برای کسانی‌که به دنبال تفریحات مهیج‌تر هستند، امکان دوچرخه‌سواری و اسب‌سواری فراهم است.

 

با قطار به دل این طبیعت زیبا بروید و از مناظر بکر آن لذت ببرید.

 

هیجان دوچرخه‌سواری در کانیون مس را تجرب کنید.

 

چیچن ایتزا (Chichen Itza)

چیچن ایتزا، قبلاً یکی از بزرگ‌ترین شهرهای افسانهای مایا در مکزیک به حساب میآمد. امروزه به یک منطقهباستانشناسی دیدنی تبدیل شده که سبکهای معماری متنوعی را دربرمیگیرد. این بنا یکی از جاذبه‌های مکزیک است که همه ساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می‌کند. چیچن ایتزا یکی از شهرهای توریستی مکزیک و از بزرگترین و بهترین سایتهای باستانشناسی مرمتشده است. این محوطهباستانی در ایالت «یوکاتان »(Yucatán) واقع شده و در دوران «پیشا کُلمبی»،  شهری بزرگ به حساب میآمد که مردم مایا آن را به وجود آورده بودند. از جاذبههای دیدنی چیچن ایتزا میتوان به قلعه یا اهرام کوکولکان (Pyramid of Kukulkán) و بلندترین مجسمه آن در ارتفاع 30 متری اشاره کرد. دیگر نکته شگفتانگیز این سایت باستانی، رصدخانه 1000 سالهای است که نشانگر پیشرفت قوم مایاست. ویژگی جالب این بنا، شکافهای باریک دیوارهایش است. بهطوریکه تنها دوبار در سال اجاره نفوذ نور خورشید به درون ساختمان را میدهند. به این ترتیب کاهنان میتوانستند تاریخ دقیق را مشخص کنند.

 

اهرامی به بزرگی اهرام مصر در مکزیک

 

قلعه باستانی تولوم مکزیک (The Ancient Fortress of Tulum)

شهر باستانی تولوم که به عنوان تنها شهر مستحکم قوم مایا در ساحل مشهور است، یکی از پر بازدیدترین جاذبه‌های مکزیک در جزیره یوکاتان است. ویرانه‌های  این قلعه در بالای صخره‌های 12 متری مشرف به دریای زیبای کارائیب قرار دارند. در نتیجه از ساحل به راحتی قابل مشاهده‌اند.  همچنین تولوم به دلیل داشتن دیوارهای بلندش به عنوان قلعه برای سربازان و مرکزی مذهبی استفاده می‌شده است. این شهر که قدمت آن به قرن سیزدهم میلادی می‌رسد، تا زمان ورود اسپانیایی‌ها در سال 1544 محل سکونت مردم بوده است. در آن آثار باستانی دیگری از جمله معبد فرسکوها (Templo de los Frescos)، با مجسمه‌ها و نقش برجسته‌های دیدنی  و کاستیلو (Castillo)، بزرگترین ساختمان سایت وجود دارند.

 

قلعه تولوم، مستحکم‌ترین قلعه مایاها در دوران باستان بوده‌است.

 

نمای دیگری از قلعه باستانی تولوم

 

موزه مومیایی‌های مکزیک (گواناجواتو)

جاذبه‌های مکزیک، یکی از ترسناک‌ترین موزه‌های جهان را نیز در بر می‌گیرد. داستان این موزه که در سال 1969 در گواناجواتو شروع به نمایش مومیایی‌ها به گردشگران کرده‌است، به قرن 19 میلادی برمی‌گردد. در سال 1833 به دلیل شیوع بیماری وبا بسیاری از مردم شهر جان خود را از دست داده و دفن شده‌اند. اما چند سال بعد قانون جدید مالیاتی وضع شد که از اقوام مرده‌ها برای خاکسپاری دائم آن‌ها مالیات می‌گرفتند. اگرکسی این مالیات را پرداخت نمی‌کرد اجساد اقوامش از خاک بیرون کشیده شده و به سردابی سرد و تاریک منتقل می‌شد. در نتیجه وضعیت آب‌وهوای شهر برخی از این اجساد به‌طور طبیعی به مومیایی تبدیل شده‌اند. می‌گویند در سال 1833 برای جلوگیری از شیوع بیماری وبا برخی از بیماران بدحال را زنده‌به‌گور کرده‌اند. پس هنگام بازدید از این موزه خود را برای دیدن چهره ترسناک و دهان باز مومیایی‌ها آماده کنید.

 

یکی از ترسناک‌ترین موزه‌های جهان موزه مومیایی مکزیک است.

 

 در موزه مومیایی مکزیک کمی ترس را در سفر خود تجربه کنید.

 

 

تورکوبا1398/10/07 | کد مطلب: 985
برچسب‌ها: جاذبه‌های دیدنی
آیدا امینی‌فر

دانش آموخته ادبیات فرانسه، ارشد مدیریت جهانگردی، تورلیدر، عاشق مزه کردن غذاهای جدید، گشت‌وگذار و تماشای فیلم  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.