تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

سرپوش تنگه

به تماشای آب‌های سپید
38 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
سرپوش تنگه
به تماشای آب‌های سپید

سرپوش تنگه کجاست؟

برای گذراندن آخر هفته‌ای دلچسب در گوشه بکری از شمال ایران باید دل را به جاده چالوس بسپارید. سرپوش تنگه منطقه زیبایی در استان مازندران است. از تهران به سمت کرج و جاده چالوس حرکت کنید. قبل از رسیدن به پلیس راه چالوس، از طریق یک راه فرعی می‌توانید به مسیر سرپوش تنگه برسید.

طبیعت زیبای سرپوش تنگه.

چرا سرپوش تنگه خاص است؟

برای رسیدن به منطقه سرپوش تنگه باید از جاده چالوس بگذریم. زیبایی‌های این جاده آن را به یکی از جاذبه‌های جهانی تبدیل کرده است. عبور از آن در هر فصلی به تنهایی جاذبه‌ای از سفر خواهد بود. منطقه سرپوش تنگه شامل جنگلی سرسبز با درختان سر به فلک کشیده‌ای است که انتهای آن به دو تنگه می‌رسد. تنگه اول از سنگ‌های بزرگ و خزه‌پوش تشکیل شده و از میان آن آبی روان می‌گذرد. پس از عبور از آبشار انتهایی تنگه اول، می‌توانید به تنگه دوم برسید. مسیر تنگه دوم دشوار و رفتن به آن بدون تجهیزات فنی و مهارت‌های لازم بسیار خطرناک است.

عبور از میان تنگه اول و زیبایی‌های بی‌پایانش.

آبشار انتهای مسیر تنگه اول.

در سفر به سرپوش تنگه چه می‌بینیم؟

پس از عبور از جنگل، ابتدا به تنگه‌ اول می‌رسید. اگر هنگام عبور از تنگه سر خود را بالا بیاورید، خزه‌هایی را خواهید دید که دیواره‌های اطراف را تنگ در آغوش گرفته‌اند. نگاه‌تان را تا آسمان امتداد دهید تا رقص شاخ و برگ درختان را در بالای تنگه تماشا کنید. از میان تنگه، آبی روان می‌گذرد و نوای آن تا انتهای مسیر همراه‌تان است. عبور از این تنگه در روزهای گرم تابستان خستگی تمام راه را از تن‌تان خواهد ربود. انتهای مسیر تنگه اول، نیز آبشاری وجود دارد که اگر اهل اندکی ماجراجویی بیشتر باشید تجربه دلچسبی برای‌تان می‌سازد.

آرامش در میان درختان سرپوش تنگه.

عبور از تنگه خزه پوش.

کی به سرپوش تنگه برویم؟

سرپوش تنگه در روزهای بهار و تابستان آب و هوای مساعدی دارد و یکی از پاتق‌های تابستانی طبیعتگردان است. در فصل پاییز و زمستان به دلیل بارش برف و باران و امکان طغیان آب در تنگه رفتن به آن‌جا پیشنهاد نمی‌شود.

در سفر به سرپوش تنگه چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

از آن‌جایی که قسمتی از مسیر را در تنگه خواهید گذراند می‌توانید صندل طبیعتگردی به پا کنید یا یک جفت کفش اضافه همراه داشته باشید. همراه داشتن پانچو و لباس اضافه هم پیشنهاد می‌شود تا نگرانی خیس شدن لباس‌ها مانع لذت بردن‌تان از مسیر نشود. بهتر است یک رویه ضدآب هم برای کوله‌تان همراه داشته باشید تا هنگام عبور از تنگه، روی کوله‌تان بکشید و از نفوذ رطوبت به وسایل‌تان جلوگیری کنید. (کاور ضدآب کوله با قیمت‌های مناسب و متناسب با هر سایز کوله‌ای در بازار موجود است.) مانند هر سفری خاطرتان باشد که عاملی برای پایان زیبایی‌های طبیعت نباشیم. همراه داشتن کیسه زباله قدمی کوچک برای این تصمیم بزرگ است.

 تجربه مسافران
شما می‌توانید 2,635 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 118 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "سرپوش تنگه"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «سرپوش تنگه» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
شکیبا
1394/05/12 12:03
منطقه ای خاص و بکر هوای دلچسب
یک روز دور از هیاهوی شهر و سکوت جنگل
لباس اضافه و یک جفت کفش و یا صندل اضافه همراه خودتون داشته باشید قراره ک خیس بشید! خیلی هیجان داره ^_^
پاسخ دهید...