تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

آبشار روخانکول

نوای خوش آبشار
28 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

آبشار روخانکول کجاست؟

طبیعت شمال ایران پر از جاذبه‌های بکری است که هر چقدر هم به آن سفر کنیم باز هدیه زیبایی را بین شاخ و برگ درختان سرسبزش برای‌مان مخفی کرده است. آبشار روخانکول یکی از آنهاست. برای رسیدن به آن باید راهی استان گیلان شویم و در نزدیکی امامزاده هاشم در مسیر اتوبان تهران – رشت  مسیر را به سمت روستای براگور ادامه دهیم؛ در آغوش جنگل‌های هیرکانی که برویم آبشار را می‌یابیم.

گوشه‌ای از طبیعت زیبای گیلان.

چرا  آبشار روخانکول خاص است؟

برای رسیدن به آبشار روخانکول باید از دل جنگل‌های هیرکانی بگذریم؛ جنگل‌هایی با پوشش گیاهی درختانی با ارزش که می‌توان ساعت‌ها در میان‌شان قدم زد و به روایت‌های چند صد ساله‌شان گوش سپرد. در دل گوشه‌ای از این جنگل، آبشاری جای گرفته که نوای گوش‌نواز آن در پس‌زمینه آواز پرنده‌ها به گوش می‌رسد.

پیاده‌روی در میان جنگل و تنفس هوای تازه جان دوباره‌ای به ریه‌ها می‌بخشد.

زیبایی‌های مسیر آبشار در دل جنگل‌های هیرکانی.

در آبشار روخانکول چه می‌بینیم؟

جنگل‌پیمایی در هر فصلی روح‌تان را تازه خواهد کرد. عطر خاک و برگ درختان در هر دم و بازدم ریه‌هایی را که پر از دود و دم شهر است پر می‌کند. رطوبت دلچسب هوا گاهی با قطرات شبنم همراه می‌شود و در تمام دقایق قدم زدن بوسه‌ای شیرین روی پوست صورت‌ می‌زند. در میان راه، اگر مه نباشد، یکی از زیباترین قله‌های ایران، درفک، از نمای دور دلربایی می‌کند. پس از این جنگل‌پیمایی دلچسب، به آبشار زیبایی می‌رسیم که به درون حوضچه‌ای سنگی می‌رسد؛ مکان اغواکننده‌ای برای آب‌تنی در یک‌روز گرم تابستانی!

آبشار روخانکول در یکروز تابستانی و تجربه لذت‌بخش آبتنی در آن.

طبیعت در هر گوشه از جنگل هدیه جذابی را مخفی کرده است.

چه زمانی به آبشار روخانکول برویم؟

با توجه به موقعیت جغرافیایی این منطقه، فصل بهار، تابستان و پاییز زمان مناسبی برای تماشای زیبایی‌های جنگل و آبشار با دسترسی آسان است. در فصل زمستان گرچه زیبایی‌های طبیعت هنوز ماندگار است، مسیر رسیدن به آن دشوار و خطرناک خواهد بود.

در سفر به آبشار روخانکول چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

برای رسیدن به این منطقه زمان زیادی در راه نیستیم و می‌توان یکروزه به آن سفر کرد. همراه داشتن کوله سبک و به پا کردن کفش راحت، پیاده‌روی را برای‌تان دلچسب‌تر خواهد کرد. با همراه داشتن لیوان و ظروف شخصی‌ غیر یکبار مصرف به روند کم کردن تولید زباله کمک بسیاری خواهید کرد. مانند هر سفر دیگری به طبیعت خاطرمان باشد که ما این سیاره را با سایر موجودات شریک هستیم و مالک آن نیستیم. حواس‌مان به درختان چندصدساله، برگ‎‌ها و بوته‌های کوچک روی زمین، پرنده‌های خوش‌صدا و قورباغه‌هایی که لابه‌لای گل و لای‌ جست و خیز می‌کنند باشد. همراه داشتن چند کیسه زباله و برگردان آن‎ها با خودمان یکی از قوانین این شراکت شیرین است.

 سوالات متداول "آبشار روخانکول"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «آبشار روخانکول» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
partoimen.kaspian@gmail.com
1398/07/10 12:27
چند ساعت پیاده روی داره تا این ابشار
پاسخ دهید...
ناشناس
1398/07/18 18:35
پیاده روی این مسیر حدود 3 ساعت رفت و برگشت است.
مهیار آقاجانی
1397/12/12 02:06
علاوه بر آبشار زیبا برای ناهار بهد۱ اقامتگاه کاملا سنتی گیلانی رفتیم که طبیعت و بکریش عالی بود
پاسخ دهید...
ناشناس
1401/09/30 11:48
چه عالی طبیعتشعالی هس واقعاً محشره