تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

مالزی

شب‌های کوالالامپور
24 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
مالزی
شب‌های کوالالامپور

قبل از سفر به مالزی بخوانید

مالزی یکی از کشورهای پرطرفدار توریستی دنیاست که در جنوب شرقی آسیا واقع شده. این کشور آب و هوایی استوایی دارد. دریای چین از میان این کشور می‌گذرد و آن را به دو نیمه تقسیم می‌کند. اندونزی، تایلند و سنگاپور کشورهای همسایه مالزی هستند. مالزی تنوعی از فرهنگ‌ها، نژادها و زبان‌ها را در خود دارد. پایتخت این کشور، کوالالامپور، سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. آیا می‌دانید مهم‌ترین جاذبه‌های مالزی کدامند؟

آیا مالزی را برای سفر می‌پسندم؟

طبیعت، سنت و مدرنیته در مالزی دست به دست هم داده‌اند و مکانی بی‌نظیر برای گردشگران ساخته‌اند. شهرهای مالزی مدرن و پرهیاهو هستند. از طرف دیگر طبیعت این مرز و بوم شامل جنگل‌های سرسبز، کوهستان‌ها، سواحل سفید و غیره آنقدر باشکوهند که آن را به بهشت آسیا تبدیل کرده‌اند.

جاذبه‌های مالزی که حتما باید ببینید

کوالالامپور، مهد فرهنگ و تاریخ مالزی، اولین جایی است که باید ببینید. آسمان‌خراش‌ها و برج‌های مدرن این شهر شما را به وجد می‌آورد. هم‌چنین طبیعت و آب و هوای دلچسب آن از خاطرتان نمی‌رود. برای دیدن نماد شهر مالزی راهی برج‌های دوقلو پتروناس بشوید؛ این برج‌ها بلندترین آسمان‌خراش‌های دنیا هستند؛ محال است بخواهید دیدنش را از دست بدهید. محله چینی‌ها در مالزی بازاری رنگارنگ و پرهیاهو است. قیمت ارزان اجناس سبب شهرت این بازار شده است. گشتی در این بازار بزنید. البته جاذبه‌های مالزی به پایتخت آن خلاصه نمی‌شود؛ کافیست کمی از آن فاصله بگیرید تا این جاذبه‌‌ها رخ بنمایانند. معابد هندو، جزایر فوق‌العاده، آبشار‌ها، مراتع سرسبز، بازارها و ده‌ها جاذبه دیگر در این کشور خانه دارند که باید ببینید. در مطلب، مالزی، بهشت آسیا در مورد جاذبه‌های مالزی بیشتر بخوانید.

شکم‌گردی و غذاهای مالزی چطورند؟

غذاهای مالزی مانند فرهنگش متنوع و ترکیبی از سنت و مدرنیته هستند. در مالزی غذاهای چینی، هندی، تایلندی و غیره دیده می‌شوند. ادویه‌جات تند، نارگیل، سس سویا، برنج و گیاهان تازه در غذاهای مالزیایی کاربرد فراوانی دارند. هرجای مالزی که بروید پر از غذاهای هیجان‌انگیزی است که مزه آن از خاطرتان نمی‌رود.

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل