تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

بهترین شهرهای دنیا برای زندگی

10 شهر برتر دنیا برای زندگی از نگاه مجله فوربس با معیارهای؛ امید به زندگی، وضعیت اقتصادی، شغل، دسترسی به آب آشامیدنی سالم، وضعیت برق‌رسانی، تعدد اماکن عمومی (پارک، کتابخانه...)، اماکن ورزشی و توجه به کیفیت آنها معرفی شدند.

 

تورهای اروپا


در لیست زیر برترین شهرهای دنیا به ترتیب معرفی شدند:

1- ونکوور – کانادا

www.dalahoo.com


بهترین شهر دنیا برای زندگی، بزرگترین منطقه شهری در غرب کانادا و سومین شهر بزرگ این کشور است. این شهر، دارای یکی از بزرگترین تنوع‌های زبانی و قومیتی در کاناداست. با وجود اینکه 52 درصد ساکنین شهر، دارای زبان مادری غیر انگلیسی هستند، دارای یکی از بهترین شرایط توسعه پایدار در دنیا و در میان شهرهای انگلیسی زبان است.
شرایط مناسب زندگی و پیشرفته بودن اماکن عمومی مانند کلوب‌های ورزشی و ورزشگاه‌ها، این شهر را به عنوان محل برگزاری المپیک زمستانی 2010 میلادی انتخاب کرد.

 2- وین – اتریش

www.dalahoo.com


دومین شهر در لیست مذکور، پایتخت اتریش و یکی از نه ایالت این کشور است. امنیت پایدار این شهر و وضعیت مناسب سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، باعث قرار گرفتن بسیاری از سازمان‌های مهم بین المللی مانند سازمان ملل، اوپک و آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای شده است.
این شهر بارها به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی انتخاب شده است و امسال با اختلاف بسیار کمی با ونکوور در رده دوم قرار گرفته است.

 3- ملبورن – استرالیا

www.dalahoo.com


سومین شهر خوب دنیا برای زندگی، دومین شهر پر جمعیت استرالیا است. ملبورن به عنوان شهر بازرگانی، هنر، آموزش، تفریح و توریسم استرالیا شناخته می‌شود.
این شهر به علت قرار گرفتن بسیاری از مراکز مهم فرهنگی دنیا در آن به عنوان پایتخت فرهنگی استرالیا شناخته شده است.

 4- تورنتو – کانادا

www.dalahoo.com


بزرگترین شهر کانادا و مرکز استان اونتاریو، در لیست بهترین شهرهای دنیا، مقام چهارم را بدست آورده است. این شهر با وجود جمعیت زیاد ساکنین (اولین در کانادا و پنجمین در آمریکای شمالی)، دارای فضای بسیار مناسب شهری و معماری مدرن است. همچنین یکی از فعال‌ترین شهرهای دنیا از لحاظ فعالیت‌های اقتصادی است و یکی از مراکز اصلی ارتباطات ماهواره‌ای-مخابراتی، رسانه، هنر، فیلم سازی، توریسم و صنایع هوا- فضا در دنیاست.

 5- کالگری – کانادا

www.dalahoo.com


چهارمین شهر پرجمعیت کانادا و مرکز انرژی این کشور محسوب می‌شود. بسیاری از کمپانی‌های نفت و گازی دنیا در این شهر مشغول به فعالیت هستند و یکی از بهترین آمار شاغلان در دنیا را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل، مقصد بسیاری از مهاجرین به کاناداست.
این شهر به عنوان یکی از مراکز ورزش‌های زمستانی دنیا و یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای اکوتوریسم شناخته شده است. آینده رو به رشد و ظرفیت‌های بالای اقتصادی یکی دیگر از چشم اندازهای زندگی در این شهر است.

 6- هلسینکی – فنلاند

www.dalahoo.com


پایتخت و مرکز فنلاند امسال مکان ششم بهترین شهرهای دنیا را به خود اختصاص داده است. این شهر شمالی‌ترین منطقه کره زمین است که دارای جمعیت بالای یک میلیون نفر است. هلسینکی یکی از مراکز مورد توجه اقتصادی، هنری و فرهنگی در دنیاست.

 7- سیدنی – استرالیا

www.dalahoo.com


بزرگ‌ترین شهر استرالیا، عنوان چند فرهنگ‌ترین شهر دنیا را نیز به خود اختصاص داده است و مقصد اصلی مهاجرین به این کشور است. یکی از زیباترین شهرهای جهان از منظر معماری شهری و یکی از بزرگ‌ترین مراکز هنری دنیاست.

 8- پرث – استرالیا

www.dalahoo.com


نهمین شهر برتر دنیا برای زندگی نیز از استرالیا است. بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر غرب استرالیا، سال‌ها به عنوان یکی از بهترین مناطق دنیا برای کسب و کار شناخته شده است. این شهر یکی از بهترین فرصت‌های سرمایه‌گزاری و راه‌اندازی شغل‌های جدید و امنیت بسیار پایدار آن است.

 9- آدلاید – استرالیا

www.dalahoo.com


نهمین شهر برتر جهان برای گذران زندگی نیز در استرالیا است و با این حساب، سه شهر استرالیایی، در لیست ده شهر دنیا قرار دارند. بسیاری از فستیوال های هنری و ورزشی دنیا در این شهر برگزار می شود و میوه های و مواد غذایی مشهور و باکیفیت آن به سراسر دنیا صادر می شود و باعث بوجودآمده شرایط مناسب شغلی و جدید در این هر شده است.

 10- آوکلاند – نیوزلند

www.dalahoo.com


پرجمعیت شهر نیوزلند نیز جزو دهمین شهر برتر دنیا قرار گرفته است. یکی از بهترین و سالم ترین مناطق آب و هوایی جهان را دارد و یکی از مناطق بسیار مطلوب برای زندگی سالم است.1391/06/12 | کد مطلب: 134
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.