تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

گوگل نقشه محبوب‌ترین شهرهای جهان را ارائه کرد

طبق بررسی‌هایی که از سوی گوگل وبا استفاده از امکانات متنوعی چون گوگل ارث، گوگل مپ، ویکی پدیا و فوراسکوار در حال انجام است،مکان‌هایی که بیش از هر نقطه دیگر جهان، مورد عکسبرداری قرار می‌گیرند، مشخص وجدول محبوب‌ترین مکان‌های دیدنی منتخب عکاسان جهان شناسایی و معرفی شده است.

طبق همین بررسی‌ها که تحت عنوان sightsmap درحال انجام است، گوگل با استفاده از پلتفرم Panaramio، گوگل مپ و ویکی پدیا و نیز با استفاده از اپلیکیشن Foursquare، قصد دارد روشن کند این روزها بیشترین عکسبرداری‌ها از کدام نقطه جهان انجام می شود.
با استفاده از این برنامه شما می‌توانید تمامی نقاط پیرامون خود را درشهرها و کشورهای مختلف که شهرت و محبوبیت زیادی دارند، بیابید. این اپلیکیشن به ویژه به گردشگران امکان می‌دهد که بتوانند هتل‌ها و رستوران‌ها و آثار تاریخی مورد نظر خود را در هر مکان جغرافیایی که هستند، بیابند. درعین حال حین استفاده ومروراین نقشه، دوستان کاربر نیز می‌توانند در صفحه استریم اصلی خود حضور شما را ببینند. همچنین می‌توانید مکان‌های مورد نظرتان را اگر پیشتر در فورسکوار اضافه نشده بودند، اضافه کنید. می توانید نظر خودتان را نیز درباره آن مکان بنویسید و درصورت تمایل به آن مکان امتیاز بدهید و همچنین می‌توانید عکسی هم از آنجا بگذارید. برای هر فعالیت کاربر در این برنامه نیز امتیاز متفاوتی تعلق می‌گیرد.

اما در برنامه sightsmap اساس کار تشخیص برترین مقاصد جهان براساس بیشترین عکسبرداری انجام شده است. بنابراین، نواحی تیره دراین نقشه، نشان‌گر میزان اندک عکسبرداری است و نواحی قرمز، نشان‌گرآن است که تعداد عکسبرداری‌های انجام شده توسط کاربران بیشتر و سپس رنگ زرد نشان می‌دهد که بیشترین تعداد عکسبرداری ازآن منطقه درحال انجام است و درواقع بیشتر از سایر مناطق به اصطلاح، ژئوتگ شده است.

گوگل دراین طرح خدمات افزوده‌ای را نیز ارائه کرده است. به این معنا که محبوب‌ترین و گرم‌ترین یا روشن‌ترین مقصدهای جغرافیایی را با انواع لینک‌ها به سایت‌های کمکی و اطلاعات عمومی، چون ویکی پدیا ویکی وییج، فوراسکوار، استریت ویو و همچنین مقالات موجود در گوگل پلاس، شرح داده و معرفی می‌کند. به گفته سازندگان sightsma نام مکان های محبوب، از نظر میزان بازدید توسط خوانندگان ویکی پدیا و کاربران فوراسکوار گزینش ومعرفی می‌شوند. همچنین میزان جمعیت انسانی در منطقه نیز براساس پایگاه داده های جغرافیایی مشخص می‌شود.

ارائه یک نقشه جهانی با این کیفیت که بر میزان عکسبرداری تمرکز دارد،به کاربران امکان می‌دهد این نقشه‌ها را درسطوح و زوایای مختلف مشاهده کنند. به طوری که شما می‌توانید مکان‌هایی که بیش از همه مورد عکسبرداری قرار گفته در کشور خود و یا در کشور همسایه‌تان تشخیص دهید.

محبوب‌ترین مکان درجهان طبق گزارش گوگل و با استفاده از این طرح، کجاست؟
باتوجه به حجم وسیع امکانات ارائه شده، اکنون این سوال مطرح می‌شود که محبوب‌ترین مکان درجهان طبق گزارش گوگل و با استفاده از این طرح، کجاست؟
طبق همین گزارش نیویورک سیتی درامریکا دراین جدول ردیف اول را بخود اختصاص داده، اما اروپا با توجه به این که هشت شهر از ده شهر برتر دراین نقشه را بخود اختصاص داده، برنده نهایی وبرتر این جدول است. براین اساس، هنگامی که شما روی این نقشه زوم می‌کنید، شهر پراگ و سپس مادرید به عنوان محبوب‌ترین مقصد جهان برای عکاسان و عکاسی مشخص می‌شوند. در منطقه امریکای شمالی، نقاط بسیار روشن بسیاری وجود دارد که دست کم 30 شهر آن در بالاترین فهرست رتبه بندی عکاسی جهان قرار دارند اما شیکاگو و مونترال به نمایندگی از این 30 شهر معرفی شده‌اند.

www.dalahoo.com

در امریکای شمالی نیز 10 شهر محبوب برای عکاسی کاربران جهانی گوگل، بسیار پراکنده است که شامل مقصدهایی دارای آثارباستانی شاخص تا کلان شهرهای مدرن امروزی است.

www.dalahoo.com

درآسیا بیشترین تعداد عکاسی‌های انجام شده از شهرهای این قاره در شهرهای آسیای شرقی متمرکز شده است. دراین میان جزایر نخل دبی در منطقه خاورمیانه برجسته‌تر از دیگر نواحی است اما قطعا این نماینده کل منطقه نیست زیرا دیگر کشورها که نسبتا از مناطق گرم دیگر دورند، درعین حال جای مهمی در این فهرست دارند، ژاپن نیز از جمله برترین‌های این فهرست است.

www.dalahoo.com

سایت Panoramio، یک سایت اشتراک عکس است که مدتی است توسط گوگل خریداری شده است. ویژگی برجسته این سایت این است که عکس‌ها بر حسب محل گرفته شدنشان، وارد آن می‌شوند، اصولا هدف مؤسسان Panoramio این است که بشود روی گوگل ارث، به راحتی با بردن ماوس روی نقشه هر منطقه، عکس‌های گرفته شدن در آن منطقه را دید. این سایت در سال 2005، توسط دو اسپانیایی تأسیس شد، تا اکتبر 2007، پنج میلیون عکس از طریق این سایت به اشتراک گذاشته شد. در جولای همان سال، سرانجام گوگل این سایت را خرید.
بر اساس اطلاعات Panoramio، سایتی دیگر نیز به نام sightsmap راه اندازی شد که با استفاده از آن می‌توان دید از کدام نقاط دنیا بیشتر عکس وارد این سایت می‌شود، این مناطق عموما به نقاط دیدنی دنیا یا جاهایی که تراکم کاربر بیشتر است،تمرکز می کند.
مثلا دراینجا وبراساس همین اطلاعات برروی نقشه ایران می‌توان مشاهده کرد که شهرهای بزرگ و شمال کشور پررنگ‌تر هستند.

www.dalahoo.com

میراث فرهنگی1392/11/28 | کد مطلب: 1581
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.