تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

کلاه وسیله‌ی تزئینی نیست!

علاوه بر کرم زدن، برای حفظ زیبایی و همچنین سلامت پوست به‌ویژه در فصل تابستان و روزهای گرم سال، کارهای دیگری نیز باید انجام داد.

برخی از رفتارها جهت محافظت از پوست بسیار ساده و آسان است، اما متأسفانه اکثر خانواده‌ها به آن‌ها کمتر توجه می‌کنند. به‌عنوان نمونه می‌توان به استفاده از کلاه‌های لبه‌دار در روزهای آفتابی و به‌خصوص در فعالیت‌هایی که در طبیعت داریم اشاره کرد. این رفتار ساده می‌تواند از رسیدن بخش عمده‌ای از نور و اشعه مضر خورشید به پوست صورت جلوگیری کند.

www.dalahoo.com

فرهنگ کلاه سر گذاشتن را بیاموزیم

به نظر می‌رسد هنوز در کشور ما استفاده از کلاه در روزهای گرم و آفتابی به یک فرهنگ تبدیل نشده است. مهم است  بدانیم که برای خرید یک کلاه مناسب و استاندارد باید به نکاتی نیز توجه کنیم و به این باور برسیم که برای همه افراد خانواده کلاه فقط وسیله‌ای تزئینی نیست. با همین تعریف کوتاه و ساده متوجه می‌شویم بسیاری از کلاه‌های موجود در بازار برای مراقبت از پوست سروصورت مناسب نیستند. همچنین به تمام افرادی که قصد استفاده از کلاه را دارند، توصیه می‌کنم که حتما از کلاه‌هایی با کش نرم استفاده کنند تا موهای آن‌ها هنگام استفاده از کلاه دچار کشش نشود.

یک کلاه مناسب چه ویژگی دارد

طراحی یک کلاه مناسب تابستانی باید به‌گونه‌ای باشد که سایه حاصل از آن تمام‌صورت، گردن و گوش‌ها را بپوشاند.
همچنین بهتر است در روزهای گرم از کلاه‌هایی که رنگ روشن دارند استفاده کنیم چراکه این رنگ‌ها کمتر گرما را جذب می‌کند. کلاه‌هایی بارنگ‌های تیره به دلیل جذب حداکثری گرما، حرارت پوست سروصورت را به‌شدت بالا می‌برد و برای فصل زمستان مناسب‌تر هستند.

www.dalahoo.com

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در انتخاب یک کلاه تابستانی جنس آن است. به این معنا که کلاه علاوه بر پوشش دهی کامل، باید از جنسی ساخته‌شده باشد که باعث گردش جریان هوا شود. بر این اساس کلاه‌هایی که از الیاف مصنوعی ساخته‌شده‌اند نسبت به مدل‌های نخی یا دیگر الیاف طبیعی، گرمای بیشتری ایجاد می‌کنند.

بچه‌ها را به کلاه عادت دهیم

در همه خانه‌ها توجه جدی به بچه‌ها می‌شود؛ پس یادمان باشد پوست آن‌ها هم بسیار حساس‌تر از بزرگ‌سالان است؛ بنابراین در تابستان به مراقبت بیشتر احتیاج دارند. کلاه‌های مناسب برای کودکان موجب کمتر شدن آسیب‌های پوستی می‌شود.

www.dalahoo.com

کلاه‌های تمیز بهتر سر ما می‌روند

در فصل گرما همه افراد خانواده بیشتر از روزهای دیگر سال عرق می‌کنند و یکی از قسمت‌های بدن که به‌سرعت در عمل تعریق شرکت می‌کند، سر انسان است. از سوی دیگر کلاه هم مانند لباس در معرض دود، گردوخاک و... قرار دارد. به دلیل آمیخته شدن عرق با آلودگی‌های معلق در هوا لازم است هفته‌ای یک تا دو بار کلاه‌خود را بشویید.

دقت کنید روش صحیح شست‌وشو را هنگام خرید کلاه از فروشنده بپرسید تا این کار باعث بدشکل شدن کلاه نشود.

منبع: http://www.funshad.com1393/10/27 | کد مطلب: 2319
برچسب‌ها: نکات سفر
حامد احمدی

کارشناس ادبیات، کارشناس ارشد گردشگری، علاقمند به سفر و طبیعت  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.