تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

پارک کرم‌های شب‌تاب‌ در چین

هر سفری سرشار از شگفتی‌های جدید و دیدنی‌های بی‌نظیر است؛ اما چه چیزی می‌تواند شگفت‌انگیزتر از تصاویر باورنکردنی پارک کرم‌های شب‌تاب در چین باشد! این پارک در «ووهان چین» ده‌ها هزار کرم شب‌تاب را در خود جای داده و یکی از جاذبه‌های دیدنی تور چین محسوب می‌شود. در این پارک شما می‌توانید قدم بزنید و در میان تلألؤ کرم‌های شب‌تاب در فضایی رؤیایی غرق شوید. پارک کرم‌های شب‌تاب در چین یکی از جاذبه‌هایی است که نمونه آن را در کمتر جایی از دنیا می‌توانید ببینید.

تور چین

کرم‌های شب‌تاب در تور چین

پارک کرم‌های شب‌تاب در چین یکی از پارک‌های بسیار دیدنی در این کشور است که امروزه گردشگران بسیاری را در تور خارجی چین به سمت خود جذب می‌کند. این پارک با ایده خلاقانه گردآوردن کرم‌های شب‌تاب در خود، برای زنده کردن خاطرات نوستالژیک بسیاری افراد، بهترین مکان محسوب می‌شود.
بسیاری افراد که در خاطرات کودکی خود در تابستان‌ها، در تعقیب کرم‌های شب‌تاب بوده‌اند با دیدن این پارک حتماً هیجان‌زده خواهند شد. در این پارک افراد به جای دیدن یک یا دو کرم شب‌تاب با مجموعه‌ای بیش از ۱۰ هزار کرم شب‌تاب روبرو هستند و در نورهای دایره‌ای‌شکل آنها غرق می‌شوند.

پارک کرم شب تاب از دیدنی‌های چین است

مکان پارک کرم‌های شب‌تاب و امکانات آن

این پارک در باغ گل صدتومانی دریاچه شرقی، در شهر «ووهان» مرکز استان «هوبئی» چین واقع شده است و یکی از جاذبه‌هایی است که در تور چین بیشتر مسافران به دیدنش می‌روند.
زمانی که به این پارک وارد می‌شوید قسمت‌های متفاوتی را می‌توانید در آن کشف کنید. این پارک به پنج منطقه جداگانه تقسیم شده است که منطقه پرواز، منطقه مشاهده، منطقه تماس با فاصله صفر، منطقه پرورش، و «منطقه رواج علم» نام دارند. بخش‌های مختلف و متنوع این پارک باعث شده تا نه‌تنها این پارک محل جذابی برای گردشگران باشد؛ بلکه محققان نیز بتوانند در این پارک به توشه علمی خود اضافه کنند.

پارک کرم شب تاب پر از دیدنی‌های خاص است


برای افرادی که به دنبال سرگرمی‌های هیجان‌انگیزتری هستند باید گفت متأسفانه این پارک برخلاف نامش هیچ ترن هوایی و مواردی این‌چنینی ندارد. نمایشگاه دایناسورها، جشنواره‌های مختلف و امکان پیاده‌روی در شب و در زیر درخشش گرم کرم‌های شب‌تاب، تنها تفریحاتی هستند که می‌توانید در این مکان داشته باشید.

علت به‌وجودآمدن پارک کرم‌های شب‌تاب

جدای از بحث‌های گردشگری و تجاری که از علل اصلی ایجاد این پارک هستند می‌توان به دلایل زیست‌محیطی نیز اشاره کرد. کرم‌های شب‌تاب و زیبایی‌شان بخش جدانشدنی شب‌های تابستان در اکثر نقاط چین بوده‌اند، اما تعداد آنها در طی سال‌ها و در نتیجه آلودگی و تخریب زیستگاه‌های طبیعیشان در حال کاهش است. پارک کرم‌های شب‌تاب در چین به این دلیل ایجاد شده‌ تا به حفظ این جانوران و ترویج پرورش آنها کمک کند و این کرم‌ها بتوانند به چرخه زندگی خود ادامه دهند.
در واقع تاجران متعهد اقدام به راه‌اندازی پارک‌ کرم‌های شب‌تاب کرده‌اند تا این جانوران حفظ شوند؛ هرچند همه این تاجران دوستدار محیط‌زیست نیستند. در سال‌های اخیر بسیاری از شرکت‌های تجاری در چین تلاش کردند تا از موضوع علاقه مردم به کرم‌های شب‌تاب سوءاستفاده کنند و دست به فروش این کرم‌های شب‌تاب در شیشه و در فروشگاه‌ها بزنند. خوشبختانه این خواسته و تصمیم آنها با مخالفت‌های طرف‌داران محیط‌زیست مواجه شده و به این طریق از اقدامات آنها جلوگیری به عمل آمده است.

حشره شب‌تاب در چین قیمت بسیار بالایی دارد


جالب است بدانید که پرورش کرم‌های شب‌تاب کاری نسبتاً پرهزینه است و چیزی در حدود 1.61 دلار برای هر حشره هزینه برمی‌دارد. با وجود پرهزینه بودن این کار، نگهداری از این کرم‌های شب‌تاب از نظر تجاری برای چینی‌ها کاری بسیار درآمدزا محسوب می‌شود. چینی‌ها عاشق این حشرات و تلألؤ درخشان آنها هستند و به همین دلیل حاضرند مبالغ بالایی را برای دیدن آنها در پارک بپردازند و باعث سودآوری شوند. بلیت چنین پارک‌هایی معمولاً به محض ورود به بازار در طی چند روز فروخته می‌شود و همین مسئله باعث می‌گردد تا این پارک‌ها به‌خوبی به حیات خود ادامه دهند. اگر قصد دیدن این پارک‌ها را دارید باید پیش از سفر برای خرید بلیط اقدام کنید.

پارک کرم‌های شب‌تاب ووهان در چه زمانی از سال باز است؟

به دلیل اینکه کرم‌های شب‌تاب حشراتی فصلی محسوب می‌شوند پارک تنها از اواخر ماه می تا اوایل ماه اکتبر (اردیبهشت تا مهر) برای بازدید، باز است. در همین بازه کوتاه بسیاری از افراد برای مشاهده روشنایی این کرم‌های شب‌تاب به سمت این پارک روانه می‌شوند تا از فرصت به‌دست‌آمده استفاده کنند.

سخن آخر

هر کشور و هر تور خارجی جاذبه‌های خاصی دارد و یکی از جاذبه‌های کشور چین برای مسافران، دیدن پارک کرم‌های شب‌تاب است. این پارک محل زندگی کرم‌های شب‌تاب بسیاری است تا نه‌تنها از منقرض شدن آنها جلوگیری شود؛ بلکه مکانی باشد تا گردشگران و مردم چین بتوانند در زیر نورافشانی این کرم‌ها قدم بزنند و تصاویری رؤیایی را به چشم ببینند.

برای دیدن پارک کرم شب تاب می‌توانید به چین سفر کنید


برای تجربه کردن زیبایی و درخشش این کرم‌ها و از طرفی تجربه دیگر امکاناتی که در این پارک ارائه شده، شرکت در تور چین به شما پیشنهاد می‌شود. این تور خارجی نه‌تنها شما را با سایر جاذبه‌های چین آشنا می‌کند؛ بلکه شما را به دل این پارک نورانی می‌برد تا زیبایی آن را نه از پشت نوشته‌ها؛ بلکه از فاصله‌ای بسیار نزدیک تجربه کنید.1402/08/25 | کد مطلب: 2756
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
یاسمن شکرگزار
نویسنده، علاقمند به سفر، گردشگری، کتاب و موسیقی

گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.