تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

ویتنام، در امتداد مکونگ

ویتنام، سرزمینی با تاریخ هزاران ساله است. در جای جای این کشور با آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی جالبی روبرو خواهید شد. اینجا زادگاه تراس‌های سرسبز برنج، ارتفاعات جنگلی و سواحل زیباست. در کنار این‌ها، تماشای جاذبه‌هایی تاثیر گرفته از دوران استعمار و آثار تاریخی به جا مانده از هزاران سال پیش هم لذت خاص خودش را دارد.

ویتنام یکی از کشورهای زیبای جنوب شرق آسیا است. کشوری باریک و طولانی است که میان دریای چین جنوبی و مرزهای لائوس و کامبوج قرار گرفته است. در این کشور با آثار دیدنی برگرفته از فرهنگ سنتی تا فرهنگ مدرن دوران استعمار روبرو خواهید شد. جایی که در استراحتگاه‌های ساحلی، روستاهای سنتی و جزایر بی‌نظیر آن حسابی سرتان گرم خواهد شد.
به لحاظ فرهنگی ریشه آداب و رسوم این سرزمین به گذشته‌های دور می‌رسد. از آنجائیکه بیشتر مردم ویتنام پیرو مکتب بودا هستند، معابد بودایی کوچک و بزرگی در این سرزمین دیده می‌شود. از دیگر ویژگی‌های جالب این کشور غذاهای خوشمزه و متنوع، موسیقی و رقص‌های سنتی، فستیوال‌های هنری، افسانه‌ای و سبک زندگی جالب مردم آن است.

 

تور ویتنام

 

فستیوال اژدها Vietnam National Festivals
اما بگذراید کمی از طبیعت این سرزمین حرف بزنیم. بیشتر این سرزمین پوشیده از کوهستان‌ها و جنگل‌های سرسبر و انبوه است. در شمال ویتنام دلتای مثلث شکل رودخانه‌ی سرخ، کوهستان‌ها و فلات‌های مرتفع دیده می‌شوند. 

در ویتنام خواهید دید:

دیدنی‌های شهر هو شی مین Ho Chi Minh

این شهر که با نام سایگون هم معروف است بزرگ‌ترین شهر ویتنام است. هو شی مین دارای چندین بنای تاریخی زیباست. از آثار دیدنی این شهر می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

کلیسای جامع نوتردام Saigon Notre-Dame Basilica

این کلیسا که در جنوب شهر هو شی مین قرار دارد توسط معماران فرانسوی ساخته شده است. از ویژگی‌های ظاهری آن می‌توانیم به دو برج ناقوس آن اشاره کنیم. کلیسای جامع نوتردام در سال ۱۹۶۰ با عنوان کلیسای اصلی سایگون شناخته شد. در سال ۱۹۶۲ به دستور پاپ ژان بیست و سوم به نام کلیسای جامع نوتردام سایگون تغییر نام داد.

کلیسای نوتردام Saigon Notre-Dame Basilica

موزه جنگ War Remnants Museum

یکی از جاذبه‌های دیدنی این سرزمین که راوی قصه‌های زیادی از دوران جنگ آمریکا است، موزه جنگ است. «موزه جنگ» نمادی از مقاومت مردم ویتنام است. سنگرهای بتونی زیر هتل مرکزی هانوی که روزگاری پناهگاه ویتنامی‌ها در زمان جنگ آمریکا بوده است، پس از طراحی، به موزه‌ای برای بازدید گردشگران داخلی و خارجی مبدل شده است.

موزه جنگ War Remnants Museum

محله چینی‌ها Chinatown

همانطور که از اسمش پیداست، اینجا محله‌ی چینی‌هاست. در این محله مغازه‌های رنگارنگ چینی‌ها و اجانس آنها به چشمتان می‌خورد. در اینجا می‌توانید غذاهای چینی‌ها را هم امتحان کنید. معابد رنگارنگ این منطقه نیز دیدنی هستند.

محله چینی‌ها Chinatown

تونل‌های زیرمینی کو چی Cu Chi tunnels

یکی از دیدنی‌های ویتنام تونل‌های معروف کو چی است. این تونل‌ها، یک شبکه عظیم اتصال تونل‌های زیر زمینی در منطقه کو چی از شهر هو شی مین هستند. بسیاری از همسفران تور ویتنام مشتاق تماشای این تونل‌ها هستند. تونل‌های کو چی، پایگاه‌های مهم ویتنامی‌ها و محل چندین عملیات نظامی در طول جنگ ویتنام بوده‌اند که در طول جنگ توسط آمریکایی‌ها کشف نشدند. از این مکان به عنوان پناهگاه، راه ارتباطی، بیمارستان، انبار مواد غذایی، انبار اسلحه و مهمات، اتاق جلسه‌های سری و محل اسکان بعضی مبارزان ویتنام شمالی استفاده می‌شد. اکنون تونل کو چی به طول 121 کیلومتر به یک پارک حفاظت شده توسط دولت تبدیل شده است که به نوعی بیانگر یادبود زمان جنگ ویتنام است.

تونل زیرزمینی کو چی Cu Chi tunnels

خانه اپرا Opera house

این عمارت بسیار زیبای هنری بازمانده از زمان اشغالگری فرانسه است. این خانه در سال 1911 به عنوان یک مدل مینیاتوری از خانه اپرای پاریس ساخته شد. فرانسوی‌ها برای با ارزش کردن شهر، هزینه ساخت این بنا را پرداخت کردند. در عمارت اپرا برنامه‌های مختلفی برگزار می‌شود.

خانه اپرا Opera house

دیدنی‌های شهر هانوی Hanoi، پایتخت ویتنام

هانوی، شهری با آثار تاریخی و طبیعی زیبایی است. این شهر پایتخت سیاسی و فرهنگی ویتنام است، جایی که تاریخ باستان، آثار به جا مانده از استعمار در کنار فرهنگ سنتی و مدرن فضای جالبی را به وجود آورده‌اند. در اینجا می‌توانید در میان منظره بلوارهای پوشیده با درخت و بازارهای شلوغ حسابی سرگرم شوید. در کافه‌های آن بنشینید و از تماشای آثار معروف آن لذت ببرید. البته خرید از دست فروشان محلی با آن کلاه‎‌های با مزه مخروطی شکل هم تجربه جالبی است.

شهر هانوی hanoi

شهری را تصور کنید که در آن ریشه‌ی فرهنگ و معماری آسیای قدیمی با چهره آسیای مدرن تلفیق شده‌ است. شهری شلوغ که با قدم زدن در آن تا چشم کار می‌کند موتور سیکلت می‌بینید! هجوم موتورسیکلت‌ها نشان از نبض تپنده‌ی تجارت این شهر است. این شهر خوشمزه هم هست! بله، جدا از همه‌ی دیدنی‌های این شهر، شما می‌توانید در اینجا با پول کم، غذاهای بسیار لذیذی را میل کنید. غذا در اینجا به قدری متنوع است که هر آدم گرسنه‌ای را حسابی وسوسه می‌کند. 

در کنار این‌ها، خرید از هانوی و مراکز خرید آن هم هیجان انگیز است! در اینجا به خوبی می‌توانید سوغاتی‌های خوب با قیمت مناسب خریداری کنید. از آثار دیدنی این شهر می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

دانشگاه و معبد هزار ساله

معبد ادبیات یک معبد هزار ساله است که از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های هانوی به حساب می‌آید. این مکان، طی جنگ تقریبا از بین رفت که بعدها بازسازی شد. این معبد در سال 1076 به دستور پادشاهی که علاقه‌مند به ادبیات بود، تاسیس شد.

آرامگاه هو شی‌ مین Ho chi minh mausoleum

شاید بپرسید هو شی مین کیست؟! این شخص و با به قول مردم هانوی، عمو هو رهبر حذب کمونیست ویتنام و اولین رییس جمهوری دموکراتیک این کشور بوده است. پیکر او بعد از فوتش در شیشه‌ای در معرض دید قرار گرفت. بنای یادبود هو شی‌ مین در هانوی، ساختمانی بزرگ و به شکل مکعب است که در مرکز میدان Ba Dinh قرار گرفته است. در این میدان در سال ۱۹۴۵ بیانیه استقلال و اعلامیه جمهوری دموکراتیک ویتنام خوانده شد. محل زندگی هو شی مین به عنوان کاخ ریاست جمهوری در همین قسمت از شهر بوده است.

آرامگاه هو چی مین Ho chi minh mausoleum

به لحاظ ویژگی ظاهری این بنا، ارتفاع آن ۲۱.۶ متر و عرضی آن تقریبا ۴۱ متر است. نمای بیرونی آن از گرانیت خاکستری رنگ و نمای داخلی از سنگ صیقل داده شده‌‌ی سرخ، سفید و خاکستری‌ است. در اطراف بنای یادبود هوشی مین، باغی بزرگ با انواع مختلفی از گل و گیاه وجود دارد. اگر به آنجا رفتید یک گارد احترام نظامی در کنار آرامگاه او خواهید دید.

خلیج‌ هالونگ Ha Long Bay

خلیج هالونگ با آب سبز رنگ و صخره‌های آهکی سر زده از آب جای جالبی ست. این خلیج در حدود ۱۳۰ کیلومتری شرق هانوی در شمال ویتنام قرار دارد. در اینجا با بیش از ۲۰۰۰ جزیره پوشیده از جنگل با غارهای دیدنی، کنده‌کاری‌های کوه‌های سنگی، گودال‌ها و دریاچه‌های تماشایی روبرو می‌شوید. برخی از سنگ‌های آهکی که در این خلیج وجود دارند در طول میلیون‌ها سال و تحت شرایط مختلف شکل گرفته‌اند. تنوع جغرافیایی این منطقه، تنوعی زیستی را به وجود آورده است که شامل اکوسیستم‌های همیشه سبز گرمسیری، اقیانوسی و ساحلی می‌شود. اینجا زیستگاه انواع گیاهان و جانوران بومی است.

دیدنی‌های شهر Hue

شهر Hue در سواحل رودخانه پرفیوم قرار دارد. این شهر پایتخت امپراطوری حکومت نگوین بوده است. آثار بازمانده از این دوره با شکوه در معماری، فرهنگ و غذاهای این شهر مشخص است. از آثار دیدنی این شهر می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

ارگ و شهر ممنوعه

این مجموعه بزرگ زمانی کاخ حکومت پادشاهان امپراطوری نگین بوده است. در این مجتمع دیدنی معابد، دروازه‌ها و دیوارهای مزین شده به چشم می‌خورد.

خلیج Lang co

در این خلیج می‌توانید از آب و هوا و مناظر زیبای آن لذت ببرید.

خلیج Lang co

معبد Thien Mu

این بنا یکی از بناهای تاریخی و مذهبی ویتنام است که در سال 1601 به دستور Nguyen Hoang ساخته شد. بنای اولیه دارای ساختاری ساده بود اما بعدها این بنا با طراحی پیچیده‌تری بازسازی شد. این بنا دارای ظاهری چند طبقه با تزئینات و معماری جالبی است.

معبد Thien Mu

شهر Hoi An

شهر قدیمی و زیبای Hoi An در سواحل جنوب دریای چین در جنوب ویتنام قرار دارد. این شهر دارای قدمتی دو هزار ساله قبل از پادشاهی چمپا است. معماری تاریخی آن با ترکیبی از فرهنگ سنتی در آمیخته است. شهر Hoi An دارای مسیرهای زیبای باریک و مارپیچ است که قدم زدن در آن و تماشای خانه‌های چوبی سنتی و مغازه‌ها حال و هوایتان را عوض خواهد کرد. در این شهر می‌توانید از اقامت در هتل‌ها ساحلی و ورزش‌های آبی حسابی لذت ببرید و خاطره بسازید.

َشهر Hoi An

معبد مای سان My Son Temples

معبد مای سان در ساحل مرکزی ویتنام و در نزدیکی روستای دوی پو قرار دارد. اینجا مرکز مهمی برای مراسم مذهبی هندوها بوده است که در آن پادشاهان سلسله پادشاهی چامبا چندین معبد برای پرستش شیوا ساخته‌اند.

معبد مای سان My Son Temples1394/08/04 | کد مطلب: 3143
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.