تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

از چمدان بستن خسته شدید؟ این مطلب را بخوانید

«حالا چی بردارم؟» سوالی که وقتی می‌خواهیم به سفر برویم از خودمان می‌پرسیم. شاید لیست کاغذی دستمان بگیریم و بعد از برداشتن هر وسیله علامت تیک را بزنیم. شاید هم از اطرافیان کمک بگیریم. اما خب وقت‌گیر است، نیست؟ اینکه مدام به احتیاجات احتمالی فکر کنیم شاید خسته‌کننده باشد. 

به هر حال بار سفر بستن یکی از مهم‌ترین و چالشی‌ترین اقدامات هر سفری است. کافی است وسیله‌ای را فراموش کنیم و در سفر یادمان بیاید، آنوقت است که مدام به خودمان می‌گوییم:«کاش بیشتر فکر می‌کردم، کاش از یکی می‌پرسیدم، کاش...»

حتی خود من هم یکی از دغدغه‌های مسافرتم بستن چمدان و تهیه‌ی لوازم ضروری سفر است. وقتی برای اولین بار می‌خواهم به شهری بروم که هیچ شناختی از آب و هوایش ندارم و نمی‌دانم چه لوازمی ببرم، درمانده می‌شوم و همان لحظه آرزو می‌کنم که ای کاش کسی باشد تا راهنماییم کند. این‌بار تصمیم گرفتم گشتی در دنیای تکنولوژی بزنم تا اپلیکیشنی پیدا کنم و کوله‌پشتی‌ام را راحت‌تر آماده کنم. بالاخره جستجویم نتیجه داد و اپلیکیشنی ساده و کاربردی پیدا کردم. PackPoint همان اپلیکیشنی است که من می‌خواهم.

 

نرم‌افزار Packpoint

بگذارید این‌بار موبایلتان کوله‌پشتی‌ سفر را ببندد.

 

PackPoint راهنمایی است که جای خالیش در سفرهایمان حس می‌شود. حتی می‎تواند دوست ما هم باشد. کافی است به Packpoint بگوییم کجا می‌رویم، کِی می‌رویم و اصلا هدفمان برای سفر چیست؛ خودش همه‌ی اطلاعات لازم را به ما می‌دهد. اصلا لازم نیست کار پیچیده‌ای انجام بدهیم. با چند انتخاب ساده لیست چمدان‌مان حاضر است و ما فقط باید تهیه‌شان کنیم. در آخر هم تیک کنار هر وسیله را بزنیم.

مثل همیشه اولین قدم دانلود این برنامه از «Google Play» یا «AppStore» است. 

سفر تفریحی یا کاری؟

قصدمان از سفر چیست؟ تفریحی یا کاری؟ شاید هم هردو. شهر مورد نظر، زمان حرکت و مدت زمان اقامت را تعیین می‌کنیم و به بخش بعدی می‌رویم. در بخش Activities متناسب با علاقمندی‌هایمان، می‌توانیم فعالیت‌هایی را انتخاب کنیم.  شنا،کاری، کمپینگ، باشگاه، عکاسی و ساحل از گزینه‌های موجود است. حتی اگر کودکی داریم؛ با انتخاب گزینه‌ی Baby لوازم مربوط به کودکمان را هم ببینیم. یکی دیگر از مزیت‌های این برنامه نشان دادن آب و هوای آن شهر است تا راحت‌تر تصمیم بگیریم.

 

اپلیکیشن

استفاده از تصاویر ساده و کاربردی برای هر گزینه یکی از ویژگی‌های جالب این برنامه است.

 

برنامه پک پوینت

گزینه‌ی Begin Packing را بزنید و منتظر بمانید. حالا لیستی از وسایل مورد نیازتان را می‌بینید.

 

نرم افزار

اگر وسیله‌ی مورد نظرتان در لیست نبود کافیست گزینه‌ی Add custom Activity را بزنید و خودتان اضافه‌اش کنید. البته برای دسترسی به این امکان نیاز به Purchase دارید.

 

نرم‌افزار پک پوینت

حتی می‌توانید جنسیت خودتان را تعیین کنید تا PackPoint راحت‌تر کمکتان کند.

 

نرم‌افزار

برای بخش سفر کاری حتی  تعداد لباس‌های مورد نیازتان را هم می‌گوید. 

این بار که خواستید چمدانتان را حاضر کنید، با PackPoint این کار را انجام دهید. 

 1395/11/03 | کد مطلب: 3649
برچسب‌ها: تکنولوژی سفر
شیما تیموری
یک باستان‌شناس با کلی علاقمندی؛ سفر، موسیقی، حیوانات، کتاب و...

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.