تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

معرفی فستیوال‌ها و جشن‌های مهم تونس

فستیوال‌های کشور تونس یکی از جذابیت‌های فرهنگی این کشور هستند که می‌توان در طول تور تونس آنها را تجربه کرد. فستیوال‌ها و جشن‌های مهم تونس در این کشور تنوع بالایی دارند و بیشتر بر روی موسیقی، صنایع‌دستی و دیگر جاذبه‌های فرهنگی تونس متمرکز هستند. شرکت در این جشنواره‌ها در طی تور خارجی تونس می‌تواند راهی مناسب برای آشنایی با فرهنگ، هنر و سنت‌های این منطقه دیدنی از آفریقا باشد. برای آشنایی با فستیوال‌ها و جشن‌های مهم تونس با این مقاله همراه شوید.

تور تونس

معرفی فستیوال‌ها و جشن‌های مهم تونس

اگر قصد شرکت در تور تونس را دارید حتماً پیش از سفر خود نگاهی به فستیوال‌ها و جشن‌های مهم تونس بیندازید. امکان شرکت در این جشنواره‌ها در حین تور خارجی تونس می‌تواند جذابیت‌های سفر شما را چندبرابر کند. تعدادی از مهم‌ترین این جشنواره‌ها به شرح زیر هستند:

در تونس رویدادها و فستیوال‌های گوناگونی برگزار می‌شود

جشنواره مدینه تونس

جشنواره مدینه تونس یک جشنواره مذهبی است که در ماه رمضان در تئاتر شهرداری و در قلب تونس برگزار می‌شود. در این مراسم علاوه بر مراسم مذهبی معمولی، فیلم‌های بین‌المللی و اجراهای موسیقی، بسیار دیدنی هستند. نمایش‌های خیابانی و افرادی که با لباس قرون‌وسطایی در سرتاسر شهر می‌گردند همچنین از دیگر جاذبه‌های آن برای مسافران تور خارجی تونس به شمار می‌روند.

فستیوال مدینه تونس مراسمی قدیمی و جذاب است

جشنواره اسب اصیل عرب مکناسی (Maknassy)

اگر به اسب‌ها علاقه دارید در تور خارجی تونس این جشنواره را از دست ندهید. اسب «مکناسی» یکی از شناخته‌شده‌ترین اسب‌های جهان است که قدمت آن به ۵۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد. اجداد اسب‌هایی که در این جشنواره به نمایش گذاشته می‌شوند ارتش‌های فاتح را در سراسر بین‌النهرین باستان حمل می‌کردند. رویداد اصلی این جشنواره نمایش این اسب‌ها است که در اولین روز اتفاق می‌افتد و دو روز آینده به نمایش بین‌المللی اسب عرب اختصاص دارد. در حاشیه این جشنواره صنایع‌دستی تونس نیز به نمایش در می‌آید و افراد می‌توانند سوغات مناسبی از تور خارجی تونس برای عزیزانشان تهیه کنند. این جشنواره در ماه ژوئن برگزار می‌شود.

جشنواره بین‌المللی کارتاژ

این جشنواره در شهر ساحلی «کارتاژ» در ماه‌های تیر و مرداد از سال ۱۹۶۴ برگزار می‌شود. جشنواره بین‌المللی کارتاژ یک جشنواره موسیقایی است که می‌تواند برای افراد اهل موسیقی در تور تونس بسیار جذاب باشد. جالب است بدانید که «جیمز براون»، «لوئیس آرمسترانگ» و «ری چارلز» تنها تعداد انگشت شماری از نوازندگان افسانه‌ای هستند که در این جشنواره اجرا کرده‌اند. اگر اهل موسیقی هستید در تور تونس این جشنواره را از دست ندهید.

جشنواره‌های بین‌المللی تونس برای گردشگران نیز دیدنی خواهد بود

جشنواره بین‌المللی Hammamet

این جشنواره همچون جشنواره کارتاژ برای مسافران اهل موسیقی و هنرهای نمایشی تور خارجی تونس بسیار دیدنی است. در این جشنواره موسیقی، رقص و هنرهای نمایشی به اجرا در می‌آید و افراد در بین ماه‌های ژوئیه و آگوست فرصت دارند تا در «حمامات» که یک منطقه ساحلی زیبا در شمال شرقی تونس است، شاهد این هنرها باشند. این جشنواره میزبان ده‌ها گروه موسیقی جاز و دیگر نوازندگان از سراسر جهان است و همچنین تئاترهای فرانسوی در طی آن اجرا می‌شوند.

جشنواره بین المللی اولیسه جربا (Ulysse Festival of Djerba)

این جشنواره در «جزیره نیلوفر خواران» تونس از ماه ژوئیه شروع می‌شود و تا اوت ادامه دارد. در این جشنواره بازیگران محلی، موسیقی‌دانان و هنرمندان تجسمی گرد هم می‌آیند و هنرهای خود را نمایش می‌دهند. یک روز جشنواره به طور کامل به سرگرمی کودکان، روز دیگر به ورزش و روز سوم به هنرها و صنایع‌دستی ساخته شده توسط زنان اختصاص دارد. جشنواره 10 روزه سفال Guellala نیز در این دوره برگزار می‌شود. این جشنواره برای افراد هنردوست در تور خارجی تونس می‌تواند بسیار دیدنی باشد.

جشنواره واحه توزور (Tozeur)

این جشنواره از سال ۱۹۳۸ به غیر از یک دوره کوتاه در طول جنگ جهانی دوم، هر ساله برگزار می‌شود و از سال ۱۹۹۱ بین‌المللی محسوب می‌گردد. در جشنواره «توزور» هنرمندان از ۱۰ کشور مختلف حضور پیدا می‌کنند و مراسمی همچون رژه، شعرخوانی، نمایش فیلم، اسب‌سواری و مسابقه در امتداد واحه جنوب تونس برگزار می‌گردد. این جشنواره در روزهای آخر دسامبر برگزار می‌شود.

در جشنواره توزور هنرمندان کشورهای دیگر نیز شرکت می‌کنند

جشنواره بین‌المللی صحرا

در ماه دسامبر، تونس سال را با قدیمی‌ترین و مشهورترین جشنواره خود یعنی «صحرا» به پایان می‌رساند. جشنواره بین‌المللی صحرا را که برای اولین‌بار در سال ۱۹۱۰ برگزار شد، در ابتدا «جشنواره شتر» نام‌گذاری کردند. از آن زمان به بعد این جشنواره به یک مراسم ۴۰ روزه تبدیل شده که در آن به فرهنگ‌ها و سنت‌های عشایری جنوب تونس ادای احترام می‌شود. استادیوم «حنایچ دوز» (Douz’s H’naiech) میزبان اکثر رویدادهای اصلی، از جمله ماراتن شتر، مسابقه اسب‌دوانی عربی، و مراسم عروسی سنتی بادیه‌نشینان است. با وجود تمام این برنامه‌های جذاب، محبوب‌ترین رویداد برای بسیاری افراد مسابقه شعری است که توسط «عبداللاتیف بلگاسم»، شاعر مشهور بیابانی حمایت می‌شود.

جشنواره Saharan Ksour

این جشنواره مسافران تور تونس را به کشف تمدن غنی «بربرها» دعوت می‌کند که همچنان سنت‌ها و آهنگ‌های خود را حفظ کردند. جشنواره Saharan Ksour در ماه مارس در Tataouine در منطقه جبل دهار برگزار می‌شود و افراد را به کشف تمدن بسیار غنی بربر که در این منطقه از جنوب تونس زنده است، دعوت می‌کند. در این جشنواره مسافران تور تونس می‌توانند در رژه‌ها، نمایشگاه‌ها و بازدید از روستاها شرکت کنند.

ریشه جشنواره‌های تونس به دوران کهن می‌رسد

جشنواره شکوفه‌های پرتقال

این جشنواره که 18 تا 28 ماه آوریل برگزار می‌شود به برداشت شکوفه‌های پرتقال اختصاص دارد. این جشنواره می‌تواند طعم و عطر مرکبات را در ذهن مسافران تور خارجی تونس هک کند. در این جشنواره مسافران تور تونس نه‌تنها می‌توانند نحوه به‌دست‌آوردن اسانس از شکوفه‌های مرکبات را مشاهده کنند؛ بلکه می‌توانند طعم آنها را نیز بچشند. در جشنواره شکوفه‌های پرتقال سوغاتی‌های کشورهای لبنان، تونس، سوریه، مصر، مراکش و سایر کشورها به نمایش گذاشته می‌شود و فرصتی مناسب برای مسافران تور خارجی تونس است تا سوغاتی‌های مناسبی را بخرند.

جشنواره Sparrowhawk

در این جشنواره مسافران تور تونس می‌توانند به تماشای مهارت‌های درخشان شاهین‌داران تونسی بنشیند. این افراد، سنت پرورش و آموزش شکار پرندگان را حفظ کرده‌اند و در فضای باز مهارت‌های خود را به نمایش می‌گذارند. شخصیت اصلی این فستیوال شاهین‌ها هستند که از جمله سریع‌ترین پرندگان محسوب می‌شوند. پخش تصویر شکار بر روی صفحه‌های ویژه از دیگر از امکاناتی است که در این فستیوال وجود دارد تا افراد بتوانند جزئیات را به‌خوبی مشاهده کنند. این نمایش همراه با صدای طبل و با رهاسازی پرندگان برای بازگشت آنها به دل طبیعت به پایان می‌رسد.

جشنواره شاهین‌های تونس از دیدنی‌های خاص در تونس است

سخن آخر

معرفی فستیوال‌ها و جشنواره‌های مهم تونس به مسافران تور خارجی تونس کمک می‌کند تا بتوانند در صورت علاقه به این فستیوال‌ها، برنامه‌ریزی بهتری برای سفر خود داشته باشند. فستیوال‌ها و جشنواره‌های این کشور محل مناسب برای آشنایی با فرهنگ غنی این کشور به شمار می‌روند و می‌تواند به غنای تجربه زیستی مسافران تور تونس بیفزایند. تجربه سفر به این کشور و شرکت در این جشن‌ها می‌تواند سفری متفاوت‌تر را برای شما رقم بزند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تور تونس و زمان برگزاری آن می‌توانید با مشاوران آژانس مسافرتی دالاهو مشورت نمایید.1398/09/28 | کد مطلب: 3933
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
یاسمن شکرگزار
نویسنده، علاقمند به سفر، گردشگری، کتاب و موسیقی

ترجمه آزاد: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.