021 4166 3000

چگونه مسیر خود را پیدا کنیم؟

 پیدا کردن بهترین مسیر برای پیاده روی، سریع‌ترین راه برای رسیدن به مقصد، همه این‌ها بعضی وقت‌ها سخت می‌شود. می‌دانم برای شما که اهل سفر هستید، چقدر راه برای‌تان مهم است و چقدر به مسیرهای جدید اهمیت می‌دهید، حالا می‌توانید با این نرم افزارها کار را برای خودتان ساده کنید.

چگونه مسیر خود را پیدا کنیم؟

با ویکی‌لاک آشنا شوید. یک شبکه اجتماعی مخصوص آدم‌های طبیعت‌گرد است. یک سایت با کلی گزینه. اگر عاشق پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری در کوهستان، دویدن، آفرود، کوهنوردی، موتورسواری، اسکی، قایقرانی و... هستید باید این مژده را به شما بدهم که بهترین گزینه برای شما ویکی‌لاک است.

یک شبکه اجتماعی برای طبیعت‌گردها

 

سریع به این سایت بروید یا برنامه‌اش را روی تلفن همراه خود نصب کنید. برای استفاده، لازم است یک حساب کاربری درست کنید. پروفایل شما شامل عکس، مختصات دقیق مکانی که هستید، علاقه‌مندی‌ها (مثل کوهنوردی، شنا و...) و یک خلاصه راجع به خودتان است. با داشتن این پروفایل می‌توانید آدم‌هایی شبیه به خودتان را پیدا کنید.

پیدا کردن افرادی شبیه به خودتان!

چطور استفاده کنیم؟

صفحه اول، صفحه جستجو است و شما می‌توانید علاقه‌مندی خود را آنجا انتخاب کنید. این انتخاب شما را هدایت می‌کند تا مسیرهای مختلف در سراسر دنیا را بیابید و آن‌ها را از چند نظر تفکیک کنید. از لحاظ مسافت، درجه سختی، آسانی و...

مسیر شخصی:

شما می‌توانید به سبک خودتان مسافتی را طی کنید و راه جدید را به اشتراک بگذارید. این به عنوان مسیر شخصی در پروفایل شما ثبت می‌شود. برای ساختن نقشه، باید توجه داشته باشید که تنها با تلفن همراه خود می‌توانید نقشه درست کنید. از طریق اپ فقط کافیست record trail را بزنید. به همین سادگی.

کجای جهانم؟

وقتی شما علاقه‌‌تان را مشخص می‌کنید تمام فعالیت‌های مشابه در سراسر دنیا برای شما نمایش داده می‌شود. بر اساس همین گزینه به شما این امکان را می‌دهد تا در سفرهای خارج  از کشور هم بتوانید، طبق سلیقه خود، گروه مناسب را پیدا کنید.

نمونه یک پروفایل

در این همین راستا:

یک اپ کاربردی دیگر در رابطه با مسیریابی، رم تو ریو است. این برنامه راه‌های ممکن جابه‌جایی بین دو نقطه را به ما نشان می‌دهد، از ارزان‌ترین گرفته تا سریع‌ترین آنها و از هر نقطه به هر جای دیگر که فکرش را بکنید. مثلا از ویتنام به کوبا یا از جیبوتی به تبت. این برنامه تمام مسیرهای هوایی و زمینی را با جزییات مسافت، مدت زمان، مکان‌های توقف و قیمت نمایش می‌دهد و با توجه به مقصد هم هتل پیشنهاد می‌دهد. البته رسالت اصلی این برنامه مسیر است و انتخاب هتل امکان فرعی است. برای انتخاب محل اقامت می‌توانید به مقاله بوکینگ‌ دات‌ کام در همین وبلاگ مراجعه کنید.

 

نرم افزار کاربردی رم تو ریو

نمونه‌های ایرانی:

با یک جست‌و‌جوی ساده می‌توانید انواع مسیریاب‌های ایرانی را پیدا کنید. مثل دال، اَبیش، دانا و...

انواع مسیریاب‌های ایرانی


1396/09/16 | کد مطلب: 3975
برچسب‌ها: تکنولوژی سفر
مریم میزانی

عاشق سفر و طبیعت، علاقه‌مند به خواندن بی‌وقفه


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل