تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

کتاب سفر-مارک و پلو

خواندن سفرنامه همیشه ساده نیست؛ سفرنامه باید ساده و ملموس باشد، طوری که خودتان را در دل سفرِ نویسنده حس کنید و در لحظات متفاوت بتوانید خودتان را جای شخصیت اصلی بگذارید؛ کتاب مارک و پلو، شرح سفرهایی از فرانسه، لبنان، هندوستان، ایتالیا، اتریش، کره جنوبی و... است. در این کتاب نویسنده سعی دارد به خواننده بگوید: سفر کردن با پیچیدگی خاصی همراه نیست و سفر کردن به خارج از خاک وطن صرفا به تجملات ربط ندارد.

آقای ضابطیان اینگونه شروع می‌کند:

ظهر یک روز تابستان، فرشید با یک پیشنهاد آمد: «یک سفر تفریحی به ترکیه!» غیر ممکن بود. من یک خبرنگار تازه‌کار با درآمدی اندک بودم که تازه باید هزینه‌های تحصیلم در دانشگاه را هم تامین می‌کردم. در تفکر ما ایرانیان سفر به خارج همیشه کاری غیر ضروری و از سر سیری بوده است. با نگاه برآمده از چنین تفکری پاسخ اولیه من منفی بود. اما فرشید اصرار کرد و نتیجه چیز دیگری شد. آن سفر انجام شد و در پی آن سفرهای دیگر. سفرهای دیگری تا امروز که این کتاب در دست شماست.
"مارک و پلو" مجموعه‌ای است از سفرنامه‌های من به فرانسه، ایتالیا، ارمنستان، هند، کره جنوبی، اسپانیا، ایالات متحده و...

 

چطور می‌توان سفر را از استراحت جدا کرد؟

در بخش دیگری از کتاب چنین آمده:

اما جوانان ایرانی حداقل باید این فرهنگ را بیاموزند که چگونه می‌توانند در ایران و جهان بگردند و در عین حال هزینه‌های آن چنانی هم متحمل نشوند. سفر به کشورهای دیگر یعنی دیدن سرزمین، تاریخ، فرهنگ، جاذبه‌های طبیعی و، از همه مهم‌تر، انسان‌های متفاوت با ظاهر و تفکرات متفاوت که وقتی به عمق وجود هر کدام‌شان سفر کنید، اشتراک‌های بسیاری میان خود و همه آن‌ها کشف خواهید کرد. همه ادیان، مذاهب، مکاتب بشری و الهی بر این امر، یعنی سفر کردن و تماشای کره خاکی، تاکید و پیروان خود را به آن دعوت کرده‌اند.

 

اگر شما جسارت سفر کردن را ندارید یا همیشه بهانه می‎آورید، ترس از هزینه و... دارید، پیشنهاد ما به شما خواندن کتاب مارک و پلو است.1396/11/08 | کد مطلب: 4041
برچسب‌ها: کتاب سفر
مریم میزانی

عاشق سفر و طبیعت، علاقه‌مند به خواندن بی‌وقفه


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.