تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

سرزمین لِگو (لگولند) کجاست؟

لگولند مرکز تفریحی است که بزرگسالان به تنهایی اجازه ورود ندارند و حتما باید یک بچه زیر 14 سال همراه آنها باشد تا بتوانند وارد سالن بازی و در کل سرزمین لگو شوند. هدف لگولند این است که به کودکان در حین بازی کردن آموزش هم بدهد، یادگیری و آموزش همراه با بازی هدف اصلی لگو لند است.

تور لگولند

در لگو لند چه می‌بینیم؟

این مرکز تفریحی در سال 2015 در استانبول افتتاح شد. بازی‌های داخل سرزمین لگوی استانبول برای بچه‌های 3 تا 10 سال طراحی شده است. 15 تا زمین بازی طراحی شده و بخش های تفریحی زیادی با استفاده از لگو در نظر گرفته شده مثلا قسمت ساخت و ساز با استفاده از لگو یا قسمت ماموریت فضایی که بچه‌ها را با فضا آشنا می‌کند.

 • قسمتی که بیش از همه جلب توجه می‌کند، مینی لند است. مینی لند بخشی است که بناهای معروف دنیا و البته بناهای معروف ترکیه مانند ایاصوفیه را با لگو ساخته‌اند. علاوه بر ایاصوفیه می‌توانید برج گالاتا و مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی را نیز ببینید.  این قسمت با چیزی بیش از 1 میلیون لگو ساخته شده است. بچه‌ها در اینجا احساس بسیار خوبی دارند و از دیدن ساختمان‌های کوچکی که قبلا واقعی آن را در ابعاد بزرگتر دیده‌اند بسیار ذوق می‌کنند.

حضور در مینی لند بچه‌ها را بسیار ذوق‌زده خواهد کرد.

 • کارگاه آموزشی کار با لگو بخش جذاب دیگری است که کودکان با کمک فردی که آموزش دیده است، یاد می‌گیرند چطور هر چیزی را که دوست دارند با استفاده از لگو طراحی و بسازند. اینجا بچه‌ها هر چه که در ذهن دارند را به زبان می‌آورند و با کمک مربی آن را می‌سازند.بچه‌ها در این کارگاه یاد می‌گیرند که چطور هرچیزی را که می‌خواهند درست کنند.

 • سینما 4 بعدی لگولند یکی دیگر از قسمت‌های جذاب لگولند است. در این سینمای 4 بعدی بچه‌ها می‌توانند آخرین انیمیشن‌های مربوط به سرزمین لگو را تماشا کنند.
 • جنگ با لیزر و اتاق بازی با تفنگ لیزری هم قسمتی در لگولند است که بین بچه‌ها طرفدار زیادی دارد. بچه‌ها در این بازی با تفنگ لیزری تیم مقابل را هدف می‌گیرند و سعی می‌کنند پرنسس را نجات دهند. در این بازی بچه‌ها و پدر و مادرها می‌توانند با هم شرکت کنند. هر چه بیشتر موجودات اسکلتی بد و غول‌پیکر را بُکشید امتیاز بیشتری می‌گیرید و در نهایت می‌توایند پرنسس را آزاد کنید.
 • قسمت روستای دوپلو بخش جذاب دیگری در لگولند استانبول است. دوپلو نام دیگر لگو با ابعاد بسیار بزرگ است. در روستای دوپلو لگوها سایز بزرگی دارند بنابراین برای بچه‌های زیر 3 سال مکان بسیار مناسبی برای تفریح و بازی هستند. اینجا بچه‌ها با لگوهایی که بزرگ هستند و برایشان خطری ندارد و همینطور با اسباب‌بازی‌های دیگر این روستا بازی می‌کنند.

دوپلو نام دیگر لگو با ابعاد بسیار بزرگ است.

 • خانه اولیویا جاییست در لگولند که بچه‌ها می‌توانند شخصیت‌های کارتونی لگولند را ببینند. با اِما، اولیویا، آندریا و اِستفانی آشنا می‌شوند و اگر دوست دارند می‌توانند از طریق دستگاه کوروآکی روی صحنه‌ای از لگو آهنگ بخوانند.

بچه‌ها می‌توانند از طریق دستگاه کوروآکی روی صحنه ای از لگو آهنگ بخوانند.

 • در قسمت مرلین می‌توانید سوار کابین شوید پا بزنید. بله اینجا باید حسابی پا بزنید تا کابین شما از سطح زمین بلند شود و به بالا برود. هر چقدر بیشتر پا بزنید کابین شما بالاتر می‌رود. هیجان تماشای کسانی که پایین هستند یکی از تفریحات مرلین است.

در مرلین می‌توانید سوار کابین شوید.

 • کارگاه ساخت و تِست لگو جایی است که بچه‌ها می‌توانند با لگو ماشین‌های مورد علاقه خود را بسازند و همانجا هم آنها را تست کنند. مثلا بچه‌ها می‌توانند ماشین مورد علاقه‌شان را روی مسیر شیب‌دار مخصوص حرکت ماشین‌های اسباب‌بازی امتحان کنند. لذت امتحان کردن آنچه که خودشان ساخته‌اند برای بچه‌ها بی‌‌نظیر است.

در اینجا بچه‌ها می‌توانند با لگو ماشن‌های مورد علاقه خود را بسازند و همانجا هم آنها را تست کنند.

 • رستوران و کافی شاپ لگولند هم فضای بسیار جذابی است. چون با همان زمینه لگو و اسباب بازی محیط آنجا را طراحی کرده‌اند. پس از تفریح و بازی با لگو می‌توانید سری به کافه رستوران با سالن نسبتا بزرگش بزنید.

رستوران و کافی شاپ لگولند با همامن زمینه لگو و اسباب‌بازی‌ها طراحی شدند.

 • در پایان حتما از مغازه فروش لگو در لگولند استانبول دیدن کنید. از این مغازه می‌توانید علاوه بر خرید سوغاتی بریا بچه‌های دوستان و آشنایان‌تان، برای خودتان یا فرزندان‌تاتن لگو تهیه کنید. لگو بازی است که سن و سال نمی‌شناسد. بنابراین خرید یادگاری از لگولند را فراموش نکنید.

چطور به لگولند برویم؟

اگر می‌خواهید کم هزینه و با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در استانبول از لگولند استانبول دیدن کنید، توصیه می‌کنیم مطلب راهنمای حمل و نقل عمومی استانبول را مطالعه کنید. لگولند استانبول در مرکز خرید فروم استانبول است. مرکز خرید فروم استانبول هم در محله بایرام پاشا قرار دارد. از تمام نقاط شهر به راحتی می‌توانید با وسایل حمل و نقل عمومی از تاکسی گرفته تا مترو و اتوبوس خود را به مرکز خرید فروم و لگولند برسانید. با مترو می‌توانید از خط ینی کاپی استفاده کنید. در ایستگاه فروم پیاده شوید. به لگولند به راحتی دسترسی خواهید داشت. اگر در بخش آسیایی هستید تا ایستگاه مرتر با متروبوس بیایید سپس سوار مترو ینی کاپی شوید.

تور شهربازی ویالند1397/09/13 | کد مطلب: 4314
برچسب‌ها: استانبول
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


 • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.