تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

ساحل شیله استانبول کجاست؟

سواحل شنی سفید و آب‌های فیروزه‌ای دلربا ترکیب اغواکننده‌ای برای شنا، حمام آفتاب و حتی قدم زدن است. استانبول در کنار جاذبه‌های تاریخی و بافت شهری زیبایش سواحل شنی افسونگری نیز دارد. ساحل شنی شیله یکی از آن‌هاست. در ادامه مطلب هر آن‌چه لازم است راجع به این ساحل بدانید را به شما می‌گوییم.

ساحل شنی سفید و آب‌های فیروزه‌ای ساحل شیله، ترکیب اغواکننده‌ای برای شنا، حمام آفتاب و حتی قدم زدن است.

چطور به ساحل شنی شیله برویم؟

ساحل شنی شیله، ساحل دریای سیاه است که در شمال شهر استانبول و در منطقه آسیایی شهر دو قاره‌ای استانبول قرار گرفته. برای رسیدن به این ساحل اگر وسیله نقلیه شخصی ندارید، می‌توانید سوار مترو میدان تقسیم شوید و به سمت ایستگاه لونت حرکت کنید و در این ایستگاه از مترو پیاده شوید. از مترو خارج شوید و با اتوبوس خط ۵۲۲ST به مسیرتان ادامه دهید و در ایستگاه حضور محلسی Huzur Mahallesi خط اتوبوس‌تان را عوض کنید و سوار خط ۱۳۹T شوید و در نهایت در ایستگاه اوزکودار جادسی که نزدیک ساحل شیله است پیاده شوید.

 چرا ساحل شنی شیله خاص است؟

در روزهای آفتابی می‌توانید روی شن‌های داغ یا تخت‌های با سایبان، دراز بکشید و از گرمای آفتاب با ضمیمه نسیم دریا لذت ببرید و یا در روزهای ابری و بارانی دل را به کرانه دریای سیاه بسپارید. این ساحل تقریبا شبیه به ساحل کیلیوس در منطقه اروپایی استانبول است. آنچه که این ساحل را خاص کرده، مناظر طبیعی دریا و جنگلی ا‌ست که کمتر مورد آسیب قرار گرفته و تا حدودی دست نخورده باقی مانده. این ساحل را به نام ساحل شنی آکوا نیز می‌شناسند.

طبیعت ساحل شنی شیله دلرباست.

در ساحل شنی شیله چه می‌بینیم؟

در کنار طبیعت زیبای این ساحل، امکانات تفریحی، رفاهی متنوعی مثل پلاژ‌ها و رستوران‌های معروف استانبول و یا کافه‌های سنتی و مدرن نیز وجود دارد. در این رستوران‌ها می‌توانید طعم غذاهای دریایی مثل اختاپوس خرچنگ و انواع ماهی‌های دریای آزاد را تجربه کنید. یکی دیگر از جاذبه‌های این ساحل وجود دومین فانوس دریایی مرتفع قاره اروپاست.

در ادامه شما را با پلاژهای این ساحل دلربا آشنا می‌کنیم:

  • پلاژ آکوابیچ:

این پلاژ یکی از پلاژهای پرطرفدار این ساحل است که در روزهای تعطیل باید از قبل آن را رزرو کنید. مبلغی که به عنوان وروردی این پلاژ پرداخت می‌کنید شامل فضای داخل پلاژ، دوش و غریق نجات‌ها است. برای استفاده از امکانات دیگر این پلاژ مثل تخت و چتر باید هزینه جداگانه‌ای پرداخت کنید. هزینه ورودی این پلاژ برای هر نفر در تابستان 2016، 30 لیر و برای استفاده از تخت و چتر 20 لیر بود.

پلاژ آکوابیچ، یکی از پلاژهای پرطرفدار این ساحل است که در روزهای تعطیل باید از قبل آن را رزرو کنید.

  • پلاژ لایف بیچ:

این پلاژ علاوه بر امکانات رفاهی، دی جی و موسیقی زنده هم دارد. قیمت این پلاژ با کیفیت برای هر نفر در تابستان 2016، در ایام هفته ۴۰ لیر و آخر هفته ۵۰ لیر و بخش‌های خصوصی ۱۵۰ لیر ترکیه بود.

پلاژ لایف بیچ در ساحل شیله.

به غیر از این پلاژها، پلاژهای ارزان‌تری هم وجود دارند که در آن‌ها هم دوش، تخت و چتر وجود دارد اما از نظر کیفیت و امکانات، اندکی پایین‌تر از این دو پلاژ هستند.

استفاده از پلاژهای ارزان قیمت ساحل شیله برای داشتن سفری ارزان به صرفه است.

چه زمانی به ساحل شنی شیله برویم؟

اگر در فصل تابستان به این ساحل بروید می‌توانید از هوای مطبوع دریا لذت ببرید و اگر به شنا کردن یا آفتاب گرفتن علاقمندید بهترین زمان برای شما خواهد بود. این ساحل در روزهای آخرهفته (شنبه،یکشنبه) بیشتر پاتوق خود ترک‌هاست ولی در وسط هفته معمولا توریست‌ها مخصوصا توریست‌های کشورهای اروپایی مثل روسیه به این ساحل می‌آیند. پیشنهاد ما به شما نیز این است که برنامه سفرتان را به گونه‌ای بچینید که وسط هفته به ساحل شیله بروید.

فصل تابستان زمان مناسبی برای شنا در این سواحل است.

در سفر به ساحل شنی شیله چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

اگر در فصل تابستان عازم این ساحل هستید پیشنهاد می‌کنیم، لباس شنا، یک حوله استخری و یک حوله به عنوان زیر انداز بردارید. کلاه، عینک و کرم ضدآفتاب نیز از ملزومات سفرهای ساحلی است. اگر اهل آفتاب گرفتن نیز هستید، روغن‌های مخصوص آفتاب را فراموش نکنید. همراه بردن یک کتاب کوچک نیز می‌توانید دقایق لذت‌بخشی را در این ساحل زیبا برای‌تان رقم بزند.1397/10/02 | کد مطلب: 4356
برچسب‌ها: استانبول
پرستو صاحبی

طراح، کوهنورد، علاقمند به نویسندگی، عاشق طبیعت و حیوانات...  • به اشتراک بگذارید:
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.