تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

چگونه هزینه سفر به کاپادوکیا را کاهش دهیم؟

بعد از سال‌ها سفر و گشت و گذار به کشورها و شهرهای گوناگون، کم کم یاد می‌گیریم که چگونه هزینه‌های سفرمان را کاهش دهیم. درواقع می‌آموزیم که بیشترین هدررفت بودجه سفرمان از کجاست و جلوی آن را می‌گیریم. حال در اینجا می‌خواهیم برایتان از تور کاپادوکیا و راه‌هایی بگوییم که می‌تواند هزینه‌های سفرتان را به شکل چشمگیری کاهش دهد. توصیه‌هایی که علاوه بر کاپادوکیا، در دیگر سفرها هم برایتان چاره ساز خواهد بود.

تور کاپادوکیا

بیشترین هزینه‌های سفر به کاپادوکیا

پیش از آنکه بخواهیم هزینه‌های تور کاپادوکیا را کاهش دهیم، باید بدانیم مهم‌ترین هزینه‌های سفر ما از کجاست؟ با این روش می‌توانیم تصمیم بگیریم، هزینه چه بخش‌هایی را تغییر دهیم یا حتی حذف کنیم.

وقتی صحبت از هزینه‌های سفر می‌شود، ابتدا به قیمت تور و بلیط هواپیما فکر می‌کنیم. بعد نوبت به ترنسفر از فرودگاه می‌رسد. پس از آن خرید غذا و نوشیدنی، ورودیه‌ها و هزینه تفریحات برایمان اهمیت دارد. هزینه تاکسی و حمل و نقل را هم باید در نظر بگیریم. بالاخره نوبت خرید و سوغاتی هم می‌رسد که معمولا دوست داریم برای آن هم بودجه‌ای را اختصاص دهیم. بعضی هزینه‌ها هم هستند که ممکن است در ابتدای سفر به آنها فکر نکنیم، اما پیش بیایند. مثلا اگر بیمار شوید، به دارو و جراحی نیاز داشته باشید و یا شرایط خاصی برایتان پیش بیایید، به اولین چیزی که فکر می‌کنید، هزینه‌هایی است که باید بپردازید.

حالا که با عمده هزینه‌های تور کاپادوکیا آشنا شدیم، وقت آن است که بدانیم چگونه هزینه‌ها را کاهش دهیم.

 

ترفند کاهش هزینه‌های سفر

در تور کاپادوکیا دالاهو راه‌های زیادی برای کاهش هزینه‌ها و مدیریت بهتر آنها وجود دارد. در اینجا درباره برخی از هزینه‌ها برایتان گفته‌ایم.

 

1- هزینه تور و بلیط هواپیما

شاید این بخش برایتان عجیب باشد اما برای کاهش هزینه‌ها، دقیقا باید از همین جا شروع کنید. مثلا دالاهو در جشنواره‌هایی، تخفیف‌هایی عالی را برای تورهایش در نظر می‌گیرید. علاوه بر این اگر زودتر برای خرید تور و سفر اقدام کنید، بلیط‌هایی با قیمت مناسب پیدا خواهید کرد. این را هم در نظر داشته باشید که قیمت هتل و بلیط در زمان‌های شلوغی، ناگهان بالا می‌رود. پس اگر می‌خواهید تور ارزان کاپادوکیا پیدا کنید، باید در ایامی که تعطیلات رسمی نیست یا اول هفته‌ها اقدام کنید.

پیش از سفر، مقدار بار مجاز ایرلاین خود را چک کنید تا مشمول هزینه اضافه بار نشوید

 

یکی از بخش‌هایی که باعث بالا رفتن هزینه بلیط می‌شود، اضافه بار است! قبل از سفر، میزان بار مجاز ایرلاین خود را چک کنید. سعی کنید سبک سفر کنید و در برگشت هم، به اندازه‌ای بار بیاورید که مجبور به پرداخت اضافه بار نشوید.

2- هزینه ترنسفر از فرودگاه

در بسیاری از مقاصد توریستی دنیا، فرودگاه‌ها در خارج از شهر قرار گرفته‌اند. در نتیجه بین فرودگاه تا هتل، مسافتی وجود دارد که باید حداقل یک ساعت آن‌را طی کنید. برای کاهش هزینه ترنسفر رفت و برگشت چه کاری می‌توانید کنید؟ یکی از بهترین راه حل‌ها، سفر کردن با تور است. چرا که تورها، معمولا ترنسفر رفت و برگشت را در نظر گرفته‌اند. در این شرایط هیچ دغدغه‌ای ندارید و رایگان از فرودگاه به هتل می‌روید.

در روز آخر سفرتان هم از هتل به فرودگاه باز می‌گردید. اما اگر ترنسفر نداشتید چه کنید؟ بسیاری از کشورها، حمل و نقل عمومی را در فرودگاه‌های خود مستقر کرده‌اند. فقط کافی است نزدیک‌ترین ایستگاه به هتل خود را پیدا کنید و سوار اتوبوس یا مترویی که در فرودگاه قرار دارد بشوید. اگر مجبور شدید تاکسی سوار شوید، درباره هزینه آن با راننده به توافق برسید یا بخواهید که تاکسی متر را روشن کند. خودتان هم روی نقشه‌های آنلاین، حدود مسیر و مقدار کیلومتری که باید طی کنید را بررسی کرده و سوار تاکسی‌هایی که پول بیشتری می‌گیرند نشوید.

3- هزینه غذا و نوشیدنی

در تور کاپادوکیا قیمت غذا و نوشیدنی خیلی زیاد نیست. اما حتما قبل از سفارش غذا درباره حجم و قیمت آن سوال کنید. بعضی غذاها آنقدر زیادند که برای دو نفر کافی هستند. برخی هم کنارشان اشانتون دارند. بعضی رستوران‌ها آف ویژه دارند و برخی هم نوشیدنی رایگان را در کنار غذا در نظر می‌گیرند. کاپادوکیا غذاهای خیابانی خوبی دارد و ضمنا دسرهای خوشمزه‌ای هم در کافه‌هایش سرو می‌شود که خیلی گران نیستند.

قیمت غذا و نوشیدنی در کاپادوکیا گران نیست و بعضی غذاها برای دو نفر کافی هستند


ذکر این نکته ضروری است که صبحانه هتل کاپادوکیا رایگان است. اما باید در ساعت مقرر به آن برسید. پس تلاش کنید در زمانی که تورلیدر معین می‌کند در رستوران هتل باشید و صبحانه‌تان را میل کنید تا مجبور نباشید برای تهیه صبحانه هزینه‌ای بپردازید.

4- هزینه تفریح‌ها و ورودیه‌ها

یکی از شاخص‌ترین هزینه‌هایی که کاپادوکیا با آن مواجه هستید، هزینه بالن سواری است. هزینه‌ای که می‌تواند بین 140 تا 240 یورو متغیر باشد! اگر شما هم دوست دارید جز افرادی باشید که هزینه کمتری می‌پردازند، باید در ساعات و روزهای شلوغ، برای بالن سواری مراجعه نکنید. معمولا صبح‌های زود، بالن‌ها خلوترند و زمستان و پاییز هم، تخفیف‌های خوبی برای بالن سواری در کاپادوکیا پیدا می‌کنید.

هزینه بالن سواری در کاپادوکیا، بسته روز و ساعت، متغیر است

 

به جز بالن سواری، هزینه ورودیه دیگر اماکن دیدنی کاپادوکیا بالا نیست. مثلا ورودیه قلعه اوچیسار، بین 7 تا 5 لیر، بسته به منطقه مورد نظر شماست. برای دیدن تمام محوطه موزه فضای باز گورمه باید 54 لیر بپردازید و اگر پارکینگ و راهنمای صوتی هم بخواهید چند لیر دیگر به این مبلغ اضافه خواهد شد. برای 1 تا 3 ساعت اجاره اسکوتر باید 50 لیر بپردازید. اما اگر اسکوتر را برای 24 ساعت اجاره کنید، هزینه قابل پرداخت، 80 لیر می‌شود. اگر بلیط دره ایهلار را بگیرید با همان بلیط می‌توانید صومعه سرای سلیمه کاپادوکیا را هم ببینید. در نتیجه با پرداخت 36 لیر برای هر نفر، دو جاذبه را با یک بلیط، بازدید خواهید کرد. با این ترفند می‌توانید جاذبه‌های کاپادوکیا را با قیمت مناسب‌تری ببینید.

 

5- هزینه خرید و سوغاتی

اگر اهل مد و خرید از برندها هستید، باید پیش از تور ترکیه اطلاعات مربوط به فروشگاه‌ و حراجی‌های برند مورد نظرتان را پیدا کنید. اما اگر می‌خواهید از محصولات ویژه کاپادوکیا، برای خود و دیگران، یادگاری‌هایی ببرید، می‌توانید به بازارهای هفتگی کاپادوکیا بروید. این بازار شنبه‌ها در اورگوپ برپا می‌شود، یکشنبه و دوشنبه در نوشهیر است و چهارشنبه‌ها در گورمه منتظر بازدید کننده‌ها خواهند بود. در این بازارها می‌توانید صنایع دستی، میوه و خوراکی و حتی لباس‌هایی را پیدا کنید که با کیفیت و ارزان هستند. پیشنهاد می‌کنیم در تور کاپادوکیا حتما از سفال‌ها و ظروف دست ساز این شهر دیدن کنید.

در بازارهای محلی می‌توانید سوغاتی‌های جذاب و ارزانی را پیدا کنید

 

6- هزینه‌های غیر قابل پیش بینی

اگر ناگهان در سفر بیمار شوید، تصادف کنید و یا آنقدر حال‌تان بد باشد که نتوانید خودتان به تنهایی در بیمارستان بمانید، قطعا هزینه‌های زیادی را باید پرداخت کنید. علاوه بر این‌ها، اگر پاسپورت‌تان را گم کنید، پروازتان تاخیر طولانی داشته باشد و یا مشکل مهمی برایتان پیش بیاید هم باید به فکر پرداخت هزینه بالا باشید. اگر حسابی ترسیده‌اید، صبر کنید. با داشتن بیمه مسافرتی، در صورت بروز هر کدام از این مشکلات و یا حتی اتفاق‌های بدتر، شما تحت حمایت بیمه هستید. پس در زمان خرید تور کاپادوکیا حتما بیمه مسافرتی خود را نیز دریافت کرده و به مفاد آن آگاه باشید.

 

در این مقاله به بررسی هزینه‌های سفر و تور کاپادوکیا پرداختیم و آن‌را از زوایای گوناگونی بررسی کردیم. کاهش هزینه‌های سفر، مجموعه‌ای از تصمیم‌ها و ترفندهاست که با تمرین و کسب تجربه به دست می‌آید. شما چه روش‌هایی برای کاهش هزینه‌های سفرتان دارید؟1401/08/29 | کد مطلب: 4789
نیوشا امینیان


  • به اشتراک بگذارید:

تور مرتبط با این موضوع کدام است؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.