تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

5 خوراکی عجیب در ماداگاسکار

ماداگاسکار بهشت ماجراجوهاست. چه بخواهید حیوانات عجیب ببینید، با قبیله‌های بدوی ملاقات کنید، اقامتگاه‌های متفاوت را تجربه کنید و یا طعم‌های جدید را در غذاهایی متفاوت کشف کنید. اینجا برایتان از 5 غذای جذاب و خاصی گفته‌ایم که در تور ماداگاسکار می‌توانید امتحان‌شان کنید.

تورماداگاسکار

 

تور ماداگاسکار و طعم‌های نو

غذا بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ و میراث یک کشور است و سفر در کنار کشف جاذبه‌هایی نو، فرصتی برای چشیدن طعم‌های جدید است. از آنجایی که خوراک شناسی یک فرهنگ است، سفر به معنای وسوسه کردن ذائقه‌ها با غذاهایی است که قبلاً برای ما ناشناخته بوده است. بنابر گفته آشپز معروف رنه ردزپی، افرادی که برای کشف یک غذا جدید سفر می‌‌روند به تجربیات دیوانه‌واری دست پیدا می‌کنند. در این مقاله از وبلاگ دالاهو  همراه ما باشید و با 5 غذای ماداگاسکاری آشنا شوید که هیچ جای دیگری شبیه‌شان پیدا نمی‌شود.

 

آشنایی با روش طبع غذا در ماداگاسکار

هر مقصدی غذاهای خاص خود را دارد و ماداگاسکار نیز دارای تخصص‌های منحصر به خود است که آن‌را متمایزتر می‌کند. این جزیره بزرگ سرشار از غذاهای ویژه با صدها طعم منحصر به فرد است که هر گردشگر با هر سلیقه‌ای را می‌تواند وسوسه کند.

در آشپزی ماداگاسکار از تمام طعم‌ها به درستی استفاده می‌شود

 

سرآشپز معروف ماداگاسکار ماریت آندریانجاکا می‌گوید:
ما از نظر غذاهای تخصصی بسیارغنی هستیم. در کشور ما هر چهار طعم در حالت طبیعی خود یعنی شیرین، شور، ترش و تلخ وجود دارند و بهره برداری از آنها اهمیت بسیار زیادی در طبخ غذا دارد.
غذاهای تهیه شده در جزیره ماداگاسکار، عموماً با برنج است. برنج قوت غالب ماداگاسکاری‌ها است و این می‌تواند خبر خوشی برای گردشگران ایرانی در ماداگاسکار باشد. برنج معمولا در هر وعده غذایی وجود دارد و از بخش‌های اصلی غذای مردم ماداگاسکار محسوب می‌شود. برنج هیچ وقت به تنهایی سر میز نمی‌آید و همیشه با گوشت، ماهی، زبو (گوشت کاو کنیایی) یا مرغ همراه است. حالا می‌خواهیم از چند غذای ماداگاسکاری بیشتر برایتان بگوییم.

 

راویتوتو (برگ های خرد شده کاساوا)

راویتوتو به همراه یک دستور پخت سنتی ماداگاسکاری، از جذاب‌ترین غذاهای این کشور است. راویتوتو از برگ‌های کاساوا شیرین (درخت مانیوک) درست شده که با هاون یا چرخ گوشت کوبیده می‌شوند. بعد این برگ‌ها را با سیر و گوشت بسیار چرب می‌پزند.


در جوامع دیگر مانند ماتابا در کومور، از شیر نارگیل برای پختن برگ‌های کاساوا استفاده می‌شود. اما معمولا اینجا بیشتر چربی غذا از خود گوشت است. البته در برخی از رستوران‌ها، به جای گوشت از ماهی خشک شده یا میگوهای کوچک به نام «تسواکی» هم استفاده می‌کنند.
راویتوتو ممکن است در نگاه اول خیلی اشتها آور نباشد، اما اولین لقمه، حس چشایی شما را در بر می‌گیرد. این غذا با برنج و سبزیجات معطر سرو می‌شود و برای وعده ناهار مناسب است.

 

رومازاوا غذای سنتی ماداگاسکار

رومازاوا یک غذای سنتی از غذاهای ماداگاسکاری است که با گوشت و برگ های خوراکی از جمله پاراکراس درست می شود. گوشتی که برای رومازاوا استفاده می شود معمولاً زبو است و یا تکه‌های نسبتاً چرب گوشت گاو است، اما می‌توان آن را با مرغ یا ماهی نیز تهیه کرد.
برای تهیه این غذا، گوشت را به قطعات درشت برش می‌دهند و پیاز یا موسیر، سیر له شده، گوجه فرنگی خرد شده و زنجبیل را اضافه می‌کنند. بعد از آن گوشت را با چند لیوان آب روی حرارت می‌گذارند تا خوب بپزد.
سپس به آن برگ‌های خوراکی پاراکراس را به همراه چند لیوان آب دیگر اضافه می‌کنند تا حداقل نیم ساعت بجوشد. در پایان پخت، باید حجم آب نسبتاً کم شده باشد و گوشت نرم شود.

غذاهای سنتی ماداگاسکار در طعم و شیوه سرو کم نظیرند


این غذا با برنج سفید (بدون نمک و بخارپز)، فلفل چیلی و دیگر سبزیجات معطر سرو می‌شود. رومازاوا دارای طعم خاصی است که توسط گل‌های پاراکراس ایجاد می‌شود. مزه‌ای شامل یک احساس تند و نزدیک به یک گسی جزئی در زبان و کام. هرچه این غذا حاوی گل‌های پاراکرس بیشتر باشد، این حس قوی‌تر است.

 

کوبا راوینا، کیک برنجی ماداگاسکار

کوبا راوینا یک کیک برنجی ماداگاسکاری است. کوبا به معنای خمیر و راوینا به معنای برگ درخت و راوینا آکوندرو به معنای برگ موز است. بنابراین کوبا راوینا یک کیک بخارپز شده در برگ‌های موز است. این یک دسر اشتها آور معروف ماداگاسکاری است که حوصله زیادی در تهیه آن برمی‌انگیزد اما به راحتی خورده می‌شود. برای تهیه این کیک از آرد برنج چسبناک، موز، بادام زمینی و در برگ‌های موز، استفاده می‌کنند. مزه کوبا راوینا را می‌توان با وانیل که یک طعم دهنده مناسب است نیز تقویت کرد. اکثریت قریب به اتفاق مردم ماداگاسکار روزانه آن را چه به عنوان میان وعده و چه به عنوان دسر مصرف می‌کنند.

کوبا راوینا یک کیک جذاب است که در برگ موزه پخته می‌شود

 

رانون امپانگو، نوشیدنی طلایی

رانو در زبان ماداگاسکاری، به معنای طلایی یا نوشیدنی طلایی است. رانو یک نوشیدنی سنتی بسیار محبوب در ماداگاسکار است. این نوشیدنی که به صورت گرم مصرف می‌شود از پختن برنج چسبیده به ته دیگ که برای این کار در نظر گرفته شده است به دست می آید و بعد مقداری آب به آن اضافه می شود.

یک نوشیدنی با آب برنج میل دارید، رانون در خدمت شماست


باید بدانید که در تهیه رانون اپانگو از برنج‌های بسیار متنوعی مانند برنج قرمز که در استان فیانارانتسوآ بسیار محبوب است استفاده می‌شود. اما برای تهیه «رانون امپانگو»، برنج سفید کاربرد بیشتری دارد تا طعم سنتی نوشیدنی به خوبی حفظ شود.

 

موفوگاسی، نان صبحانه ماداگاسکاری

موفوگاسی به معنی نان ماداگاسکاری یکی از صبحانه‌هایی است که مردم ماداگاسکار از آن بسیار استقبال می‌کنند. موفوگاسی درواقع نوعی دونات است که از آرد برنج درست می‌شود. این نان همراه با چای یا قهوه صبحگاهی بسیار خوشمزه است. درست کردن این دونات نیاز به تمرین و مهارت زیادی دارد، زیرا همه چیز در طعم و شکل دونات نهفته است.

موفوگاسی در رستوران‌ها و به عنوان غذای خیابانی، به وفور پیدا می‌شود

 

متخصصان این رشته واقعاً نمی‌خواهند اسرار تجاری خود را فاش کنند. با این وجود، چند دستورالعمل وجود دارد که ممکن است برای تهیه این دونات کافی باشد. اول از همه برای گازدار شدن موفو به قالب مخصوص نیاز داریم. مواد تشکیل دهنده که در اصل آرد برنج، مخمر، آب و شکر است را در یک کاسه بزرگ می‌ریزند و با آب مخلوط می‌شوند تا خمیری صاف (نه خیلی مایع و نه خیلی غلیظ) و یکدست به دست آید. سپس یک ساعت صبر می‌کنند و در آخر خمیر را در قالب مخصوص می‌ریزند. کف قالب‌ها سوراخ‌هایی دارد که آنها را با روغن پر می‌کنند و بعد نان برای پخت آماده می‌شود.

 

سفر به ماداگاسکار، سرزمین شگفتی‌ها

ماداگاسکار سرزمینی متفاوت است و در آن می‌توان تجربه‌هایی به یاد ماندنی را تجربه کرد. به همین دلیل تور ماداگاسکار از آن انتخاب‌هایی است که می‌تواند نقطه مهمی در زندگی‌تان ایجاد کند. اگر دوست دارید در این سفر رویایی و پر از اتفاق‌های نو شرکت کنید، دالاهو در تور ماداگاسکار که به زودی برررگزار می‌شود منتظر شماست. کافی است با دالاهو تماس بگیرید و تور خود را رزرو کنید.1402/02/26 | کد مطلب: 4831
برچسب‌ها: شکم‌گردی
نیوشا امینیان


  • به اشتراک بگذارید:تور مرتبط با این موضوع کدام است؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.