تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

کالپوش تا آبشار لوه

دشت های طلایی افتابگردان
41 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

دشت‌های کالپوش و آبشار لُوه کجاست؟

برای رسیدن به دشت‌های زیبای کالپوش باید از تهران به سمت شهر میامی شهرستان شاهرود در استان سمنان حرکت کنید. در این راه می‌توانید از کاروانسرای میاندشت نیز بازدید کنید. درنهایت به دشت‌های زیبا می‌‌رسید. حالا که راهی این مسیر شدید پیشنهاد می‌کنیم در ادامه سفر، تماشای آبشار لُوه را نیز از دست ندهید. آبشار لُوه در گالیکش و استان گلستان واقع است و برای رسیدن به آن باید به روستای لوه بروید.

دشت‌های پر از آفتاب‌گردان‌های زیبا کالپوش که در فصل تابستان مانند خورشیدی بر فراخ دشت می‌درخشند.

چرا دشت‌های کالپوش و آبشار لُوه خاص است؟

دشت‌های کالپوش

دشت‌های کالپوش در نیمه دوم بهار مملو از شقایق‌های آتشین می‌شود. می‌توانید به این دشت‌ها بروید و از تماشای زیبایی‌های آن‌ها به باور " تا شقایق هست زندگی باید کرد" برسید. در نیمه دوم تابستان نیز این دشت‌های زیبا با گل‌های آفتابگردان به شما خوش‌آمد می‌گویند. آن‌چه بر زیبایی  این دشت‌ها افزوده است سطح ناهموار آن‌هاست که در فصل بهار با تلالو زیبایی از رنگ قرمز شقایق‌ها و در فصل تابستان با تلالو زیبایی از رنگ زرد آفتاب‌گردان‌ها چشم‌ها را به شوق می‌آورد.

دشت‌هایی مملو از شقایق‌های سرخ.

آبشار لُوه

در نزدیکی این منطقه زیبا آبشاری منحصربه فرد وجود دارد که نباید لذت تماشای را از دست داد. برای رسیدن به آبشار زیبای لوه باید از دل جنگل‌های هیرکانی گلستان عبور کنید؛ به صدای پرندگان گوش کنید؛ هوایی با بوی برگ‌های خیس را استشمام کنید و پس از طی حدود 6 ساعت پیاده‌روی لذت‌بخش به دره‌ای پوشیده از درختان سبز جنگلی می‌رسید که آبشار لوه با 75 متر ارتفاع درون آن می‌ریزد. این آبشار یکی از بی‎‌نظیرترین آبشارهای استان گلستان و در نزدیکی پارک جنگلی گلستان است. از مواردی که باعث جذابیت این آبشار شده است سطح پلکانی آن است که با لایه‌های سبز رنگ خزه پوشیده شده. تماشای آبشار لوه در میان سکوت جنگلی که تنها با صدای ریزش آب می‌شکند و در پس زمینه صدای دل‌انگیز پرنده‌ها را می‌شنوید تجربه فوق‌العاده‌ای خواهد بود.

آبشار لوه، یکی از زیباترین آبشارهای استان گلستان.

کی به دشت‌های کالپوش و آبشار لُوه برویم؟

در نیمه دوم فصل بهار دشت‌های کالپوش با گل‌های شقایق وحشی پر از زیبایی است. اگر در نیمه دوم تابستان به این منطقه سفر کنید مزارع آفتاب‌گردان با رنگ زرد دلپذیری پذیرای شما هستند. برای تماشای آبشار لوه هم در هر فصلی از سال که بروید پر از زیبایی خاص همان فصل را دارد. دالاهو تور این مناطق زیبا را به صورت محدود در دو زمان فصل رویش شقایق‌‌ها و آفتاب‌گردان‌ها برگزار می‌کند و اگر مشتاق هستید این زیبایی‌ها را از نزدیک ببینید می‌توانید با ما همراه باشید. 

در سفر به دشت‌های کالپوش و آبشار لُوه چه چیزهایی با خود ببریم؟

متناسب با زمانی که به این منطقه سفر می‌کنید لباس گرم یا خنک همراه خود داشته باشید. همراه داشتن یک صندل طبیعتگردی برای رفتن به آبشار لوه را پیشنهاد می‌کنیم تا نگران خیس شدن کفش‌های خود نباشید و با فراغ بال لذت ببرید. از آن‌جایی که در سفر به هر طبیعتی ما میهمان آن‌جا هستیم حتما کیسه زباله همراه خود ببرید تا با طبیعت دوستانه‌تر رفتار کنیم. سفری پر از ثبت صحنه‌های زیبا در ذهن‌‌‌ پیش‌روی‌تان است.

 سوالات متداول "کالپوش تا آبشار لوه"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «کالپوش تا آبشار لوه» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
ناشناس
1398/02/01 09:40
سلام وعرض ادب کالپوش زادگاه من است خاطرات کودکی جوانی من هرگز فراموش نخواهدشد    محمد تقی کرمی
پاسخ دهید...
Mahshidalizadeh97@gmail.com
1399/06/17 13:52
سلام وقت بخیرمیخواستم بپرسم شما میدونید برای دیدن افتابگردونا تا چه زمانی میشه به کالپوش سفر کرد؟ممنون میشم راهنماییم کنید