تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

کالپوش تا آبشار لوه

42 رای شما هم امتیاز بدهید!

خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

دشت‌های کالپوش و آبشار لُوه کجاست؟

برای رسیدن به دشت‌های زیبای کالپوش باید از تهران به سمت شهر میامی شهرستان شاهرود در استان سمنان حرکت کنید. در این راه می‌توانید از کاروانسرای میاندشت نیز بازدید کنید. درنهایت به دشت‌های زیبا می‌‌رسید. حالا که راهی این مسیر شدید پیشنهاد می‌کنیم در ادامه سفر، تماشای آبشار لُوه را نیز از دست ندهید. آبشار لُوه در گالیکش و استان گلستان واقع است و برای رسیدن به آن باید به روستای لوه بروید.

چرا دشت‌های کالپوش و آبشار لُوه خاص است؟

دشت‌های کالپوش

دشت‌های کالپوش در نیمه دوم بهار مملو از شقایق‌های آتشین می‌شود. می‌توانید به این دشت‌ها بروید و از تماشای زیبایی‌های آن‌ها به باور " تا شقایق هست زندگی باید کرد" برسید. در نیمه دوم تابستان نیز این دشت‌های زیبا با گل‌های آفتابگردان به شما خوش‌آمد می‌گویند. آن‌چه بر زیبایی  این دشت‌ها افزوده است سطح ناهموار آن‌هاست که در فصل بهار با تلالو زیبایی از رنگ قرمز شقایق‌ها و در فصل تابستان با تلالو زیبایی از رنگ زرد آفتاب‌گردان‌ها چشم‌ها را به شوق می‌آورد.

دشت‌هایی مملو از شقایق‌های سرخ.

دشت‌های پر از آفتاب‌گردان‌های زیبا که مانند خورشیدی بر فراخ دشت می‌درخشند.

آبشار لُوه

در نزدیکی این منطقه زیبا آبشاری منحصربه فرد وجود دارد که نباید لذت تماشای را از دست داد. برای رسیدن به آبشار زیبای لوه باید از دل جنگل‌های هیرکانی گلستان عبور کنید؛ به صدای پرندگان گوش کنید؛ هوایی با بوی برگ‌های خیس را استشمام کنید و پس از طی حدود 6 ساعت پیاده‌روی لذت‌بخش به دره‌ای پوشیده از درختان سبز جنگلی می‌رسید که آبشار لوه با 75 متر ارتفاع درون آن می‌ریزد. این آبشار یکی از بی‎‌نظیرترین آبشارهای استان گلستان و در نزدیکی پارک جنگلی گلستان است. از مواردی که باعث جذابیت این آبشار شده است سطح پلکانی آن است که با لایه‌های سبز رنگ خزه پوشیده شده. تماشای آبشار لوه در میان سکوت جنگلی که تنها با صدای ریزش آب می‌شکند و در پس زمینه صدای دل‌انگیز پرنده‌ها را می‌شنوید تجربه فوق‌العاده‌ای خواهد بود.

آبشار لوه، یکی از زیباترین آبشارهای استان گلستان.

کی به دشت‌های کالپوش و آبشار لُوه برویم؟

در نیمه دوم فصل بهار دشت‌های کالپوش با گل‌های شقایق وحشی پر از زیبایی است. اگر در نیمه دوم تابستان به این منطقه سفر کنید مزارع آفتاب‌گردان با رنگ زرد دلپذیری پذیرای شما هستند. برای تماشای آبشار لوه هم در هر فصلی از سال که بروید پر از زیبایی خاص همان فصل را دارد. دالاهو تور این مناطق زیبا را به صورت محدود در دو زمان فصل رویش شقایق‌‌ها و آفتاب‌گردان‌ها برگزار می‌کند و اگر مشتاق هستید این زیبایی‌ها را از نزدیک ببینید می‌توانید با ما همراه باشید. 

در سفر به دشت‌های کالپوش و آبشار لُوه چه چیزهایی با خود ببریم؟

متناسب با زمانی که به این منطقه سفر می‌کنید لباس گرم یا خنک همراه خود داشته باشید. همراه داشتن یک صندل طبیعتگردی برای رفتن به آبشار لوه را پیشنهاد می‌کنیم تا نگران خیس شدن کفش‌های خود نباشید و با فراغ بال لذت ببرید. از آن‌جایی که در سفر به هر طبیعتی ما میهمان آن‌جا هستیم حتما کیسه زباله همراه خود ببرید تا با طبیعت دوستانه‌تر رفتار کنیم. سفری پر از ثبت صحنه‌های زیبا در ذهن‌‌‌ پیش‌روی‌تان است.


 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
سوالات متداول "کالپوش تا آبشار لوه"
آیا شما تور کیش یا مشهد دارید؟

خیر.

آیا تورهای شما به صورت چارتر است و شامل شرایط تخفیف می شود؟

خیر، تورها به صورت انفرادی بوده و تاریخ و نحوه سفر با توجه به درخواست شما اجرا خواهد شد.

مسیرهای هوایی تورهای انفرادی با چه پروازهایی( ایرلاین) انجام می‌شود؟

همه ایرلاین‌ها از طرف دالاهو  بررسی و کلیه پروازهای موجود در مسیر انتخابی سفر به شما  اعلام می‌شود. شما می‌توانید با توجه به ظرفیت، ساعت پرواز، قیمت بلیط و شرایط خاص خود، پرواز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تورهای همه روزه شما در تمامی ایام اجرا می شود؟

تورهای انفرادی دالاهو با توجه به درخواست شما در هر تاریخی قابل اجراست. بدیهی‌ست اجرای تور به امکان‌پذیر بودن رزرو "اقامتگاه" و "وسیله نقلیه" مورد نظر شما دارد.

هزینه سفر را به چه روشی می توانم پرداخت نمایم؟

شما می‌توانید هزینه سفر خود را به صورت حضوری در دفتر دالاهو، واریز به حساب، انتقال وجه از طریق کارت به کارت و یا ثبت‌نام آنلاین پرداخت کنید.

اگر به اشتباه پول زیادتری به حساب دالاهو واریز نمودم، چگونه می‌توانم آن را پس بگیرم؟

با دالاهو تماس بگیرید و مشخصات فیش واریزی خود را اعلام کنید. همکاران ما در بخش حسابداری، مازاد واریزی شما را در اولین فرصت به حساب شما عودت خواهند داد.

اگر سفری را کنسل کنم، مبلغ پرداختی چگونه و در چه مدتی عودت داده می شود؟

مبلغ پرداختی شما پس از کسر هزینه‌های کنسلی، حداکثر ظرف 1 هفته به حساب شما عودت داده خواهد شد.

آیا دالاهو مسافران خود را بیمه می کند؟

بله. کلیه مسافران دالاهو بیمه مسئولیت مدنی با شرایط اعلام شده در قسمت سایر خدمات می‌گردند.

اقامت در تورهای دالاهو چگونه است؟(هتل، خانه محلی، چادر)
 • اقامت در هتل: در سفرهای گروهی، اقامت در هتل‌ها تا آنجا که امکانات هتل و شرایط سفر اجازه دهد، در اتاق‌های 2 یا 3 نفره صورت می‌گیرد. اولویت تخصیص اتاق‌های 2 نفره در سفرهای دالاهو با زوجین است.
  اگر تنها سفر می‌کنید، شما با همسفران دیگر هم ‌اتاق خواهید شد. اقامت به صورت انفرادی با توجه به شرایط هتل مقصد و با هماهنگی قبلی و پرداخت هزینه‌های مربوطه امکان‌پذیر است.
 • اقامت در خانه محلی: به علت محدودیت اتاق‌ها در خانه‌های روستایی،  استقرار و استراحت خانم ها و آقایان در اتاق های جداگانه و به صورت گروهی است. بدیهی‌ست تعداد همسفرانی که در یک اتاق مستقر شده و از فضای مشترک استفاده می‌کنند به مراتب بیشتر از هتل خواهد بود. در این نوع اقامت، معمولا امکان اختصاص اتاق خصوصی به همسفران وجود ندارد.
 • اقامت در چادر: چادر‌های دالاهو، به صورت دوپوش با ظرفیت 3 الی 4 نفر است که بر روی زیرانداز ضدآب برپا می‌گردد. کلیه امور مربوط به کمپ، از جمله تامین "چادر دوپوش"، "مکان‌یابی محل مناسب کمپینگ"، "حمل و برپایی چادرها"، "تهیه امکانات اولیه کمپ"  و ... بر عهده دالاهو می‌باشد. اختصاص چادرها حتی‌المقدور با توجه به روابط همسفران صورت می‌گیرد.
  در ضمن شما می‌توانید با هماهنگی قبلی با دالاهو، چادر شخصی به همراه بیاورید.
حمل بار شخصی مسافران در برنامه های چند روزه چگونه است؟

تقریبا در تمام سفرهای چندروزه دالاهو که پیاده‌روی و کوهپیمایی دارند، همسفران فقط "کوله یک روزه" خود را که نیازهای یک روزشان را برطرف می‌کند حمل خواهند کرد. حمل مابقی لوازم به وسیله اتوبوس، وانت، چهارپا و ... به محل اقامت شبانه، توسط دالاهو انجام می‌گیرد.

آیا دالاهو کیسه خواب به مسافرین می‌دهد؟ من کیسه خواب ندارم. چه کار کنم؟

خیر. کیسه خواب وسیله شخصی‌ست و دالاهو امکان ارائه آن به مسافرین را ندارد. در صورتی که "کیسه خواب"‌ از وسایل ضروری یک سفر باشد، شما باید شخصا نسبت به خرید یا قرض از دوستان و آشنایانتان اقدام فرمایید. لازم به ذکر است قیمت یک کیسه خواب معمولی، از 80هزار تومان شروع می‌شود.

چرا با دالاهو سفر کنیم؟ برتری دالاهو نسبت به دیگر شرکت‌ها چیست؟

نمی‌توانیم بگوییم ما از دیگران برتریم اما ویژگی‌هایی که به آنها مفتخریم عبارتند از:

 • شیوه متفاوت: ما به شیوه‌ای متفاوت سفر می‌کنیم.
 • قیمت‌های متناسب با خدمات: معتقدیم قیمت‌های متناسبی با توجه به خدمات ارائه شده داریم.
 • تنوع سفر: سفرهای بسیار متنوعی داریم و گمان می‌کنیم سلایق همه سفردوستان را برآورده کرده‌ایم.
 • بهترین مسیرها: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کلیه مسیرهای انتخابی برای سفر، بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای ممکن باشند.
 • تورلیدرهای مجرب: همه تورلیدرهای دالاهو، آموزش‌دیده و دارای کارت "راهنمای تور" از "سازمان میراث فرهنگی و گردشگری" هستند. همچنین دالاهو برنامه‌های منظم و مدون آموزشی درون سازمانی برای تورلیدرهای خود دارد.
 • تجربه بالا: دالاهو تا به امروز(مردادماه 1396) قریب به 16هزار روز در سفر بوده‌ایم و در این سفرها افتخار همراهی بیش از 110هزار نفر را در این سفرها داشته است.
در صورت نارضایتی از هر یک از واحدهای فروش و اجرایی تور، شکایت یا انتقاد خود را به چه صورت به اطلاع مدیرعامل دالاهو برسانم؟

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت دالاهو، روی لینک "شکایت" در بالای صفحه کلیک کنید و شکایت خود را مطرح نمایید. کلیه پیام‌ها مستقیما توسط مدیریت بررسی می‌شوند. همچنین میتوانید با شماره‌های دالاهو تماس گرفته و با واحد امور مشتریان مشکل خود را مطرح نمایید.

در صورتیکه پیشنهاد و یا ایده ای داشته باشم و بخواهم آن را به اطلاع مدیریت دالاهو برسانم چه باید کنم؟

شما می‌توانید از طریق فرم "تماس با ما" در وبسایت دالاهو، اقدام به ارسال پیشنهادات خود نمایید و یا با واحد امور مشتریان دالاهو تماس گرفته و پیشنهاد خود را اعلام کنید.

وسایل سفرم را از کجا می‌توانم تهیه کنم؟

مراکز متعددی در سطح شهر برای عرضه لوازم سفر وجود دارند اما بورس اصلی فروش لوازم سفر و طبیعت‌گردی خیابان ولیعصر، حد فاصل میدان منیریه تا خیابان امام خمینی(چهارراه سپه) است.
در ضمن، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید لوازم سفر، مطالب منتشر شده در پرتال خبری دالاهو را مطالعه بفرمایید.

اگر سوالی دارم که در لیست فوق وجود ندارد چگونه می‌توانم سوالم را مطرح نمایم؟

شما می‌توانید با دفتر دالاهو تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید. همکاران دالاهو با کمال میل منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند: 41663000

آیا می‌توان همراه با تور با وسلیۀ نقلیۀ شخصی و یا به تنهایی سفر کرد؟

خیر،ما خواهان حضور شما در وسیلۀ نقلیه خودمان هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم؛ اما اگر تمایل دارید این سفر را شخصی انجام دهید برای داشتن اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

لباس مناسب طبیعت گردی چه لباسی است؟

لباس مناسب طبیعت‌گردی لباسی است که برای پیاده‌روی و کوه‌پیمایی ایجاد مزاحمت نکند و طبیعت‌گرد در آن احساس راحتی داشته باشد، مقاومت خوبی نسبت به آّب، باد، خاک و ساییدگی داشته باشد؛ رنگی متناسب با طبیعتی که در آن قرار می‌گیریم داشته باشد.

آیا می‌توانیم محل نشستن خود در وسیلۀ نقلیه را از قبل مشخص کنیم؟

خیر، با توجه به گروهی بودن سفر و مقتضیات اینگونه سفرها، این امکان وجود ندارد.

آیا لزوما برای سفر باید کولۀ حرفه ای داشت؟

برای سفرهای یک روزه لزوما نیاز به کولۀ حرفه‌ای نیست، اما کوله‌ای که موجب سخت شدن پیاده‌روی شود پیشنهاد نمی‌شود.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
ناشناس
1398/02/01 09:40
سلام وعرض ادب کالپوش زادگاه من است خاطرات کودکی جوانی من هرگز فراموش نخواهدشد    محمد تقی کرمی
پاسخ دهید...
Mahshidalizadeh97@gmail.com
1399/06/17 13:52
سلام وقت بخیرمیخواستم بپرسم شما میدونید برای دیدن افتابگردونا تا چه زمانی میشه به کالپوش سفر کرد؟ممنون میشم راهنماییم کنید
ناشناس
1402/04/13 12:16
فوق العاده اس.به وضوح قدرت خدا رو می توان دید.

در حال حاضر تور کالپوش تا آبشار لوه نداریم اما اگر مشخصات تماست رو ثبت کنی، قول می‌دیم وقتی سفر جدید برنامه‌ریزی کردیم، قبل از همه بهت خبر بدیم.

نفر