تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

تنگ گمبیل

بهشت‌گردی
40 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

تنگ گمبیل کجاست؟

تنگ گمبیل نام منطقه‌ای سرسبز و دیدنی در استان فارس است. این تنگ در نزدیکی روستای ساران و بهشت مکان قرار گرفته است.

چرا تنگ گمبیل خاص است؟

آب‌های سرد و روان این تنگه و درختان سرسبزی چون سنجد و بید به زیبایی این منطفه افزوده‌اند. عشایر قشقایی در شش ماه اول سال میهمان این منطقه خوش آب و هوا هستند.

در سفر به تنگ گمبیل چه می‌بینیم؟

 مسیر رسیدن به تنگ گمبیل نیز حال و هوای خاص خودش را دارد. حس و حال عبور از میان باغ‌های سیب و درختان سر به فلک کشیده سپیدار در کنار علف‌زارهای یونجه و شبدر از یادتان نخواهد رفت. در مسیر رسیدن به تنگ گمبیل جاذبه‌هایی وجود دارد که بهتر از پیش از سفر به این منطقه آن‌ها را بشناسیم.

در مسیر تنگ گمبیل.

تنگ براق

در نزدیکی روستای براق تنگه زیبایی با همین نام قرار دارد. سراسر این تنگه پر از زیبایی‌های طبیعی است که عبور از آن برای‌تان یک شگفتی تازه دارد. در وسط این تنگ، از دوره ساسانی سنگ نبشته‌ای به جای مانده است که دیدن آن خالی از لطف نیست. در قسمتی از تنگ نیز آب‌ به درون حوضچه‌ای می‌ریزد که اغلب گردشگران در آن جا جمع می‌شوند.

تنگه براق و حوضچه پر آبش.

تنگ گمبیل

اگر می‌خواهید در این منطقه از تنگ عبور کنید، در کف آن با رودخانه‌ای به نام گمبیل روبرو می‌شوید که بایستی از بعضی قسمت‌های آن عبور کنید؛ آن هم عبوری خاطره‌انگیز میان رودخانه‌ای که از سپیدان جاری می‌شود و تا نزدیکی دریاچه برم فیروز و قله برم فیروز می‌رسد. مناظر این تنگ هیچ وقت از خاطرتان نخواهد رفت.

عبور از کنار رودخانه.

تنگ گمبیل تکه زیبایی از زمین است.

بهشت گمشده

یکی از مناطق زیبا و خوش آب و هوا در ایران، تنگ بستانک است که به بهشت گمشده شهرت دارد. وجود آبشار‌های کم‌ارتفاع و طبیعت سرسبز این منطقه نیز گواهی بر این موضوع است.

مسیر گمبیل به بستانک.

تکه‌ای از بهشت گمشده.

بافت قدیمی ایزدخواست

کمی از طبیعت سبز و خوش آب و هوا که فاصله بگیریم می‌توانیم سفری به تاریخ را تجربه کنیم. برای رسیدن به این منطقه باید به بخش مرکزی شهرستان آباده برویم. این شهر پیشینه باستانی بسیاری دارد و مقصد بسیاری از جهانگردانی است که به ایران سفر می‌کنند. در دل شهر تاریخی ایزدخواست قلعه‌ای به همین نام قرار دارد. تجربه قدم زدن در این مکان تاریخی رویای سفر کردن در زمان را برای‌تان محقق می‌کند.

 

شهر تاریخی ایزدخواست سفری به درون تاریخ است.

بافت تاریخی ایزد خواست.

کی به تنگ گمبیل برویم؟

نیمه اول سال، این طبیعت را به بهشتی بی‌بدیل تبدیل می‌کند و زیبایی‌های طبیعت به اوج خود می‌رسد. می‌توانید پاها را در آب بگذراید و از آب و هوای خوش منطقه در روزهای گرم سال لذت ببرید.

تنگ براق که در مسیر رسیدن به گمبیل می‌توانید سری به آن بزنید.

در سفر به تنگ گمبیل چه چیز‌هایی با خود ببریم؟

از آنجایی که راهی طبیعت هستید، همراه داشتن صندل طبیعتگردی و لباس اضافه پیشنهاد می‌شود تا نگران خیس شدن کفش‌ها و لباس خود نباشید. کلاه و عینک آفتابی نیز که در فصل تابستان حتما در کوله‌مان جای دارد. همراه داشتن چند کیسه زباله نیز از ملزومات همیشگی سفر است تا زباله‌های خود و احیانا زباله‌های اطراف‌مان را در آن بریزیم و زیبایی را به طبیعت برگردانیم.

 تجربه مسافران
شما می‌توانید 136 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 9 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "تنگ گمبیل"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «تنگ گمبیل» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
محمدی
1394/06/15 23:22
پیاده روی زیاد داره؟
برای کسانی که 50 سال به بالا سن دارند این سفر سخته؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1394/06/24 10:05
سلام و عرض ادب
بله. این سفر سفر سخت و سنگینیه. روز اول حدود ۸ ساعت و روز دوم حدود ۵ ساعت پیاده‌روی داره که مسیر شیب ملایمی داره اما باید چندین‌بار از رودخانه عبور کنید.