تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

لفور تا هفت آبشار

30 رای شما هم امتیاز بدهید!

تجربه همسفران
شما می‌توانید 8,629 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 304 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
تورهای آینده دالاهو برای این مقصد
مــشاهــده هــمه تــورها

تور داخلی

تور لفور تا هفت آبشار سفر به کجاست؟

تور لفور تا هفت آبشار شما را به جنگلی می‌رساند که قدمتی چندین میلیون‌ساله دارد و در ارتفاعات البرز و در استان مازندران گستره خود را پهن کرده است. این جنگل سرسبز با هفت آبشار خود در کنار درختان انبوهش شناخته می‌شود و می‌تواند مسافران تور داخلی را در زیبایی و آرامش بی‌نظیر خود غرق سازد.
جنگل لفور سوادکوه بخشی از جنگل‌های چند میلیون‌ساله «هیرکانی» به شمار می‌رود و پوشش گیاهی متنوعی دارد. این منطقه قدمت بالایی دارد و کشفیاتی مانند قالب‌های سنگی، خمره‌های مواد غذایی و زیرسازی خانه‌های قدیمی نشان می‌دهند از دیرباز در این منطقه زندگی در جریان بوده است.
علاوه بر اهمیت تاریخی این منطقه، جنگل لفور با پوشش گیاهی بی‌نظیر خود نیز شناخته می‌شود. درختان ازگیل، راش، لیلکی و انجیلی در این جنگل، سایه و خنکای خود را با دست و دلبازی به مسافران تور داخلی لفور هدیه می‌کنند. در کنار زیبایی درختان و حیات پررنگ آنها، آبشارهای مختلف باعث خاص‌تر شدن این منطقه می‌شوند. از جمله این آبشارها، هفت آبشار، پلنگ‌دره، «گزو» و آبشار آهکی «اسکلیم» هستند که موسیقی روح‌نواز طبیعت را در کنار آب‌وهوای مطبوع به مسافران هدیه می‌دهند.
لفور یا «لپور» معنای «دو لب دو رودخانه» را می‌دهد و در واقع به نقطه‌ای اشاره دارد که دو رودخانه به هم می‌رسند. به دلیل اینکه در این جنگل رودهای کوچک و بزرگی وجود دارد که به یکدیگر می‌رسند این نام را بر روی این جنگل پر وسعت گذاشته‌اند. در این جنگل حدود 8 هکتاری ۸۰ گونه گیاهی وجود دارند که بخشی از آنها درخت‌های ممرز، راش، لیکی و انواع درختچه‌های پسته وحشی، سیب، گلابی و انار هستند. از گونه‌های جانوری این منطقه می‌توان به گرگ، گراز، خرس قهوه‌ای، روباه و شغال اشاره کرد و انواع پرندگان را نیز می‌توان در این جنگل دید.
جنگل لفور مجموعه‌ای است که می‌تواند با پوشش گیاهی، آبشارها، چشمه‌ها و پرندگان شما را به جشنی حقیقی در طبیعت دعوت کند و اگر عاشق طبیعت‌گردی و جنگل نوردی هستید قطعاً از بودن در این جشن لذت خواهید برد.

مسیر تور لفور

فرادی که در تور هفت آبشار لفور شرکت می‌کنند برای رسیدن به این جنگل با اتوبوس توریستی به سمت شیرگاه حرکت خواهند کرد. در این منطقه و پس از تعویض وسیله نقلیه، مسافران تور جنگل لفور به نقطه ابتدایی مسیر پیاده‌روی خواهند رفت و در آنجا سفر خود را در داخل جنگل آغاز خواهند نمود.

بهترین فصل سفر با تور جنگل لفور کی است؟

برای افراد اهل طبیعت‌گردی جنگل لفور در همه طول سال دیدنی است. در فصل بهار و تابستان این منطقه در زیباترین شکل خود جلوه‌گری می‌کند و هوا مناسب آبتنی و دل به خنکای آب‌های زلال این منطقه دادن است. اگر می‌خواهید در جشن رنگارنگ برگ‌های این جنگل شرکت کنید فصل پاییز بهترین زمان برای شرکت در تور لفور است.

جاهای دیدنی جنگل لفور کجاست؟

جنگل لفور و هفت آبشار بزرگ و کوچک این جنگل که به آبشار «تیرکن» معروف هستند از جمله جاهای دیدنی این تور داخلی به شمار می‌روند. هفت آبشار تیرکن در بخش غربی جنگل قرار گرفته‌اند که بلندترین آنها ارتفاعی در حدود ۹ متر دارد. در پایین این آبشار حوضچه‌ای تشکیل شده که در روزهای گرم تابستان آب‌بازی در آن بسیار می‌چسبد.
«سد لفور» از دیگر جاهای دیدنی این منطقه است که بسیاری از تورها در قالب تور سد لفور به این منطقه سفر می‌کنند. این سد در منطقه جنگلی لفور قرار گرفته و چشم‌اندازی بسیار زیبا را در مقابل چشمان مسافران تور داخلی ترسیم می‌کند. پارک جنگلی «آذررود» که بخشی از جنگل لفور به شمار می‌رود با داشتن آلاچیق و امکان برپایی چادر از دیگر جاهای دیدنی است که مسافران بسیاری برای بودن در طبیعت آن را انتخاب می‌کنند. از دیدنی‌های دیگر تور جنگل لفور می‌توان به آبشارهای اسکلیم، گزو و آبشار «ترز» اشاره کرد که در صورت داشتن فرصت مناسب می‌توان به دیدنشان رفت.

غذاهای محلی تور لفور چیست؟

در تور داخلی لفور و در شیرگاه که در مسیر این جنگل قرار دارد مسافران می‌توانند طعم غذاهای مازندرانی را در رستوران‌ها و روستاهای این منطقه بچشند. از جمله غذاهای محلی مازندران که می‌توان طعم آن را در این منطقه چشید «اردک شکم پر» است که طعم آن شاید برای بسیاری از مسافران جدید باشد. اگر به ماهی علاقه دارید باید به سراغ «ماهی شکم پر» بروید که با مخلفاتی همچون سبزی‌های معطر و سیر و پیاز سرو می‌شود. «آغوز مسما» غذای مهم دیگری در مازندران است که از گوشت اردک تهیه می‌شود و با آن می‌توانید طعم اردک را بچشید. «کدو بره» مازندران از دیگر غذاهای این منطقه است که آن را به افرادی که به دنبال غذاهای گیاهی رژیمی هستند پیشنهاد می‌کنیم.

چه وسایلی برای تور هفت آبشار لفور برداریم؟

برای شرکت در این تور داخلی حتماً یک کفش مناسب پیاده‌روی به پا داشته باشید تا بتوانید مسیر را به خوبی پیش بروید. بردن یک کوله‌پشتی که بتوانید در آن لوازم شخصی، داروی مورد نیاز، قمقمه آب و یک دستگاه لباس اضافه قرار دهید توصیه می‌شود. حتماً یک وعده ناهار سبک با خود به همراه ببرید تا بتوانید در میان راه تجدید قوا کنید. دوربین عکاسی را فراموش نکنید تا در طبیعت زیبای این منطقه لحظات جادویی خود را ثبت نمایید.

سفر با تور جنگل لفور برای چه کسانی مناسب است؟

در این تور داخلی همه افراد بالای ۷ سال می‌توانند شرکت کنند. مسافران تور داخلی لفور حدود ۳ ساعت جنگل پیمایی در شیب متوسط خواهند داشت که باید برای آن آماده باشند. این سفر برای آنهایی که عاشق جنگل‌های بکر هستند و دوست دارند ساعاتی را میان درختان و دور از هیاهو باشند، عالی خواهد بود.

جنگل لفور را حداقل در چند روز بگردیم؟

تور داخلی جنگل لفور که توسط آژانس گردشگری دالاهو برگزار می‌شود یک تور یک روزه است. در این یک روز مسافران تور لفور می‌توانند در فرصت کافی جنگل پیمایی کنند و از زیبایی‌های این منطقه نهایت استفاده را ببرند.

در سفر با تور لفور کجا بمانیم؟

تور داخلی لفور یک تور یک روزه است و مسافران آژانس گردشگری دالاهو نیازی به اقامت نخواهند داشت. افرادی که می‌خواهند در جنگل شب را تا صبح بگذرانند باید حتماً وسایل کمپینگ به همراه داشته باشند و در مناطقی که آلاچیق‌ها تعبیه شده چادر بزنند. در اطراف جنگل لفور اقامتگاه‌های بوم‌گردی، کلبه‌ها و ویلاهایی نیز وجود دارند که افراد می‌توانند در آنها اقامت کنند.

قبل از تور لفور بدانید

بهتر است مسافران تور داخلی لفور موارد زیر را حتماً در نظر داشته باشند:
• به دلیل اینکه در جنگل لفور حیواناتی همچون گرگ، شغال، خرس و روباه وجود دارد بهتر است مسافران در مناطقی که تعیین شده چادر بزنند.
• افرادی که بدون تور به این منطقه سفر می‌کنند باید حتماً با کمک جی‌پی‌اس یا نشانه‌گذاری در مسیر پیش بروند و یا حتماً از کمک یک راهنما استفاده کنند.
• مسافران باید کیسه‌زباله به همراه داشته باشند و از ریختن هرگونه زباله در جنگل خودداری کنند.
• از گوش دادن به موسیقی با صدای بلند در جنگل لفور باید خودداری شود؛ زیرا این کار می‌تواند باعث فرار حیوانات و پرندگان منطقه شود.

سوغات و صنایع‌دستی تور لفور

در شیرگاه که نقطه آغازین و پایانی سفر مسافران تور لفور است می‌توان سوغاتی‌ها و صنایع‌دستی مختلفی را خریداری کرد. از جمله صنایع‌دستی این منطقه انواع گلیم، جاجیم و محصولات چوبی هستند که می‌توانید به سراغ آنها بروید و با خرید به اقتصاد مردم محلی این منطقه نیز کمک کنید. اگر می‌خواهید از خوشمزه‌های این منطقه برای عزیزانتان به سوغات بیاورید به شما پیشنهاد می‌کنیم حلوای مخصوص شیرگاه و نان «ارسیولی» و «شیرینی کنجدی پشت زیک» را فراموش نکنید. طعم این خوشمزه‌ها می‌تواند طعم شیرین این سفر را در ذهنتان جاودانه کند.


 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
سوالات متداول "لفور تا هفت آبشار"
هزینه سفر را به چه روشی می توانم پرداخت نمایم؟

شما می‌توانید هزینه سفر خود را به صورت حضوری در دفتر دالاهو، واریز به حساب، انتقال وجه از طریق کارت به کارت و یا ثبت‌نام آنلاین پرداخت کنید.

اگر به اشتباه پول زیادتری به حساب دالاهو واریز نمودم، چگونه می‌توانم آن را پس بگیرم؟

با دالاهو تماس بگیرید و مشخصات فیش واریزی خود را اعلام کنید. همکاران ما در بخش حسابداری، مازاد واریزی شما را در اولین فرصت به حساب شما عودت خواهند داد.

اگر سفری را کنسل کنم، مبلغ پرداختی چگونه و در چه مدتی عودت داده می شود؟

مبلغ پرداختی شما پس از کسر هزینه‌های کنسلی، حداکثر ظرف 1 هفته به حساب شما عودت داده خواهد شد.

آیا دالاهو مسافران خود را بیمه می کند؟

بله. کلیه مسافران دالاهو بیمه مسئولیت مدنی با شرایط اعلام شده در قسمت سایر خدمات می‌گردند.

ساعت بازگشت به تهران در تورهای یک روزه، چه زمانی‌ست؟

معمولا بین ساعت 9 تا 11شب میباشد، البته ساعت برگشت به ترافیک جاده نیز بستگی دارد.

چرا با دالاهو سفر کنیم؟ برتری دالاهو نسبت به دیگر شرکت‌ها چیست؟

نمی‌توانیم بگوییم ما از دیگران برتریم اما ویژگی‌هایی که به آنها مفتخریم عبارتند از:

 • شیوه متفاوت: ما به شیوه‌ای متفاوت سفر می‌کنیم.
 • قیمت‌های متناسب با خدمات: معتقدیم قیمت‌های متناسبی با توجه به خدمات ارائه شده داریم.
 • تنوع سفر: سفرهای بسیار متنوعی داریم و گمان می‌کنیم سلایق همه سفردوستان را برآورده کرده‌ایم.
 • بهترین مسیرها: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کلیه مسیرهای انتخابی برای سفر، بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای ممکن باشند.
 • تورلیدرهای مجرب: همه تورلیدرهای دالاهو، آموزش‌دیده و دارای کارت "راهنمای تور" از "سازمان میراث فرهنگی و گردشگری" هستند. همچنین دالاهو برنامه‌های منظم و مدون آموزشی درون سازمانی برای تورلیدرهای خود دارد.
 • تجربه بالا: دالاهو تا به امروز(مردادماه 1396) قریب به 16هزار روز در سفر بوده‌ایم و در این سفرها افتخار همراهی بیش از 110هزار نفر را در این سفرها داشته است.
در صورت نارضایتی از هر یک از واحدهای فروش و اجرایی تور، شکایت یا انتقاد خود را به چه صورت به اطلاع مدیرعامل دالاهو برسانم؟

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت دالاهو، روی لینک "شکایت" در بالای صفحه کلیک کنید و شکایت خود را مطرح نمایید. کلیه پیام‌ها مستقیما توسط مدیریت بررسی می‌شوند. همچنین میتوانید با شماره‌های دالاهو تماس گرفته و با واحد امور مشتریان مشکل خود را مطرح نمایید.

در صورتیکه پیشنهاد و یا ایده ای داشته باشم و بخواهم آن را به اطلاع مدیریت دالاهو برسانم چه باید کنم؟

شما می‌توانید از طریق فرم "تماس با ما" در وبسایت دالاهو، اقدام به ارسال پیشنهادات خود نمایید و یا با واحد امور مشتریان دالاهو تماس گرفته و پیشنهاد خود را اعلام کنید.

وسایل سفرم را از کجا می‌توانم تهیه کنم؟

مراکز متعددی در سطح شهر برای عرضه لوازم سفر وجود دارند اما بورس اصلی فروش لوازم سفر و طبیعت‌گردی خیابان ولیعصر، حد فاصل میدان منیریه تا خیابان امام خمینی(چهارراه سپه) است.
در ضمن، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید لوازم سفر، مطالب منتشر شده در پرتال خبری دالاهو را مطالعه بفرمایید.

اگر سوالی دارم که در لیست فوق وجود ندارد چگونه می‌توانم سوالم را مطرح نمایم؟

شما می‌توانید با دفتر دالاهو تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید. همکاران دالاهو با کمال میل منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند: 41663000

آیا می‌توان همراه با تور با وسلیۀ نقلیۀ شخصی و یا به تنهایی سفر کرد؟

خیر،ما خواهان حضور شما در وسیلۀ نقلیه خودمان هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم؛ اما اگر تمایل دارید این سفر را شخصی انجام دهید برای داشتن اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

لباس مناسب طبیعت گردی چه لباسی است؟

لباس مناسب طبیعت‌گردی لباسی است که برای پیاده‌روی و کوه‌پیمایی ایجاد مزاحمت نکند و طبیعت‌گرد در آن احساس راحتی داشته باشد، مقاومت خوبی نسبت به آّب، باد، خاک و ساییدگی داشته باشد؛ رنگی متناسب با طبیعتی که در آن قرار می‌گیریم داشته باشد.

آیا می‌توانیم محل نشستن خود در وسیلۀ نقلیه را از قبل مشخص کنیم؟

خیر، با توجه به گروهی بودن سفر و مقتضیات اینگونه سفرها، این امکان وجود ندارد.

آیا لزوما برای سفر باید کولۀ حرفه ای داشت؟

برای سفرهای یک روزه لزوما نیاز به کولۀ حرفه‌ای نیست، اما کوله‌ای که موجب سخت شدن پیاده‌روی شود پیشنهاد نمی‌شود.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
ma_tabatabai@yahoo.com
1398/10/04 01:13
سلام با عده ای از دوستان حدود ۱۳ نفر مایل به آمدن تور شما هستیم ( یک مینی بوس ) با من در تماس بوده نمامم طباطبایی است. متشکرم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/10/04 09:46
دوست عزیز
سلام

در صورتی که تمایل دارید در تورهای دالاهو شرکت کنید می توانید از طریق شماره تلفنی که بالای صفحه مشخص است تماس بگیرید یا به صفحه تور مورد نظرتان مراجعه کرده، به صورت اینترنتی خرید کنید.
شماره تماس: 02141663000
با تشکر از پیام شما

سفرهای لفور تا هفت آبشار رو دیدی؟

1

لفور تا هفت آبشار

4 مرداد 1403
مشاهده سفر