تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

ارفع‌ ده

51 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

تورهای داخلی

ارفع ده کجاست؟

ارفع‌ ده از تهران فاصله چندان زیادی ندارد. راهی فیروزکوه شوید. بعد از دوراهی خطیرکوه، جاده فرعی شما را به ارفع‌ ده می‌رساند. این منطقه از توابع سوادکوه در استان مازندران است و منطقه‌ای پرطرفدار برای گردشگران.

در نزدیکی تهران همچین طبیعت دلربایی وجود دارد.

چرا ارفع ده خاص است؟

ارفع ده جنگلی است در دل کوهستان با درختان درهم‌تنیده افرا، توسکا، ملچ و غیره؛ دورنمای قله ارفع‌ ده، دره و آوای پرندگان، و چشمه‌های خروشان در منطقه ارفع ‌ده در کنار هم دیده می‌شود. سفر به این منطقه تجربه‌ای بی‌نظیر در خاطرتان ثبت می‌کند.

تجربه جنگل پیمایی در ارفع ده؛ جنگلی در میان کوهستان.

در ارفع ده چه می‌بینیم؟

به روستا ارفع ده که رسیدید، یک دو راهی خواهید دید. اگر به کوهنوردی علاقه دارید، مسیر سمت چپ‌ را پیش بگیرید. اما اگر مسیر سمت راست را انتخاب کنید، وارد منطقه‌ای سحرآمیز می‌شوید. درختان درهم‌تنیده و کهنسال در مه فرو رفته‌اند. صدای خش خش برگ‌های زیر پا و آواز پرندگان شما را به وجد می‌آورد. شگفتی این منطقه به اینجا ختم نمی‌شود، اگر به راه‌تان ادامه دهید، صدای چشمه‌ای پرآب به گوش‌تان می‌رسد. کم کم درختان محو و آسمان نمایان می‌شود و به چشمه‌ای خروشان می‌رسید. لحظه‌ای کنار چشمه بنشینید و خستگی را از تن بیرون کنید. این چشمه «پراو» نام دارد و مانند اسمش بسیار پرآب است. دیدن نمای تماشایی چند روستا و غار اسپهبد خورشید در کنار چشمه رنگ دیگری به سفرتان می‌دهد.

طبیعت زیبای چشمه پراو.

کی به ارفع ده برویم؟

بهترین زمان سفر به این منطقه، بهار و پاییز است. در این زمان، در هوایی مطبوع نفس می‌کشید و مناظر تماشایی از درختان سر به فلک کشیده می‌بینید. ارفع‌ ده زمستان‌های سرد و برفی‌ دارد. اما این موضوع از زیبایی‌اش کم نمی‌کند. با تجهیزات لازم می‌توانید از مناظر روزهای برفی آن دیدن کنید.

ارفع ده در یکروز پاییزی زیبا.

در سفر به ارفع ده با خود چی ببریم؟

در این سفر، قرار است چند ساعتی جنگل‌پیمایی کنید. این جنگل‌پیمایی از دل مسیری پرفراز و نشیب می‌گذرد. پس داشتن کفش کوه‌پیمایی از ضروری‌ترین لوازم شما در این سفر خواهد بود. یک روز برای دیدن این همه زیبایی کافی است. کوله سبکی بپیچید و در آن لباس گرم و لوازم شخصی بگنجانید. یادتان باشد، ارفع‌ ده از مناطق بکر است و هنوز جمعیت زیادی به آن هجوم نبرده، پس مراقب آن باشیم. کیسه زباله همراه‌مان باشد تا در صورت لزوم از آن استفاده کنیم.

یادتان باشد: این مسیر، اغلب روزهای سال در مه فرو رفته است. برای گم نکردن مسیر، با همسفران باتجربه یا تورهای حرفه‌ای سفر کنید.

 تجربه همسفران
شما می‌توانید 1,190 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 46 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "ارفع‌ ده"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «ارفع‌ ده» اینجا را کلیک نمایید.بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
مهدیه
1393/07/16 10:23
من این تور رو مرداد ماه رفتم که هوا یه ذره گرم بود و آب کم اومدولی اطلاعات تورلیدرمون و روحیه اش فوق العاده بود و بخصوص جو بچه هایهمسفرمون هم باعث شد نه تنها تو جنگل و درحن پیاده روی بهمون کلی خوش بگذره و تو چشمه هم آب بازی کنیم، بلکه تو مسیر برگشت هم کلی خوش.گذشت. من این تور رو برای فصل بهار توصیه می کنم
پاسخ دهید...