تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

جنگل‌ های انجیلی

بر گیسوان درختان پیر
26 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

جنگل‌های انجیلی کجاست؟

سوادکوه، به مکانی محبوب نزد گردشگران تبدیل شده است؛ این شهر بیشتر به جنگل‌های زیبا و آبشارهای متعدد شهرت دارد. این‌بار، جنگل‌های انجیلی و در دل آن آبشار ولیلا مقصد ما در سوادکوه خواهد بود. اگر نگران مسافت هستید لازم است بدانید از تهران تنها 4 ساعت تا این جنگل فاصله دارید و با رسیدن به آن، جنگل‌پیمایی سبکی پیش رو خواهید داشت. برای رسیدن به این مقصد، راهی فیروزکوه شوید؛ بعد از اینکه به روستای زیرآب رسیدید سمت راست خود را پیش گیرید تا به روستای اتو برسید. بعد از آن به یک دو‌راهی خواهید رسید، سمت چپ شما را به سمت ولیلا هدایت می‌کند.

طبیعت زیبای جنگل انجیلی پر از سوژه‌های ناب عکاسی است.

جنگل‌های انجیلی چرا خاص است؟

درختان انجیلی گونه‌ای زیبا و منحصر به فردند که فقط در نوارجنوبی دریای خزر می‌رویند. درختان سر به فلک کشیده‌ای که طیف بی‌نظیری از رنگ‌ها را به شما هدیه می‌دهند و گذر از آن شما را وارد بازی رنگ‌ها می‌کند.

در جنگل‌های انجیلی چه می‌بینیم؟

نمی‌شود پا به جنگل‌های انجیلی بگذارید و عاشق آن نشوید. بدون شک در میان جنگل‌های ایران، جنگل‌های انجیلی چیز دیگریست. درختان بلند قامت آن چوبی سخت دارند و به چوب آهن مشهور شده‌اند. تنه آن‌ها در مجاورت با یکدیگر در هم‌تنیده‌ و زیبایی آن را چند برابر می‌کند. اما از همه شگفت‌انگیزتر برگ‌های این درخت است؛ این برگ‌ها علاوه بر خواص درمانی در هر فصل با رنگی خاص دیده می‌شود و به صورت سایه روشن بر روی آن نقش بسته است. اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید آلوچه‌های وحشی و زالزالک را بر شاخه درختان ببینید.

قدم زدن در میان درختان انجیلی به یادماندنی خواهد بود.

بعد از لذت دو کیلومتر جنگل‌پیمایی در دل درختان انجیلی به آبشار ولیلا خواهید رسید. این آبشار ارتفاع زیادی ندارد اما طراوت و زیبایی آن روحتان را تازه خواهد کرد. مسیر رسیدن به این آبشار از یک شیب تند می‌گذرد؛ توصیه ما به شما این است که به کمک لیدر خود از آن گذر کنید.

آبشار ولیلا، خستگی راه را از تن‌تان می‌رباید.

کی به جنگل‌های انجیلی برویم؟

این جنگل، در تمام روزهای سال زیبایی منحصر به فرد خود را دارد و در هر فصل با رنگی نو دیده می‌شود. در بهاربرگ‌های بنفش مایل به قرمز، در تابستان به رنگ سبز تیره و در پاییز به رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز در می‌آید. اما بهترین زمان سفر به این مقصد را از انتهای اردیبهشت تا ابتدای دی گفته‌اند.

جنگل انجیلی در فصل بهار و تابستان.

در سفر به جنگل‌های انجیلی با خود چه ببریم؟

فقط یک روز برای دیدن این همه زیبایی کافی است؛ پس کوله سبکی بپیچید و آن را از وسایل ضروری و شخصی پر کنید. کفش طبیعت‌گردی شما را در گذر از شیب‌هایی که ممکن است در اثر ریزش باران لیز شده باشند یاری می‌دهد. شاید با دیدن آبشار خواستید تنی به آب بزنید، پس بردن یک دست لباس اضافه ضروری است.

 تجربه مسافران
شما می‌توانید 3,654 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 154 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "جنگل‌ های انجیلی"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «جنگل‌ های انجیلی» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل