تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

دره زمان

خاطرات خنک تابستانی
شما هم امتیاز بدهید!
دره زمان
خاطرات خنک تابستانی

دره زمان کجاست؟

خودتان را برای یک آب‌تنی حسابی آماده کنید و راهی جاده هراز شوید. تابلوی روستای پلور (یکی از روستاهای آمل) را که دیدید، مسیر آن را پیش بگیرید. سمت چپ، جاده‌ای فرعی است که شما را به رودخانه لار می‌رساند. با رسیدن به پل سنگی‌ای که به پل دره زمان معروف است هیجان سفرتان آغاز می‌شود.

آبتنی در رودخانه لار.

چرا دره زمان خاص است؟

دره زمان یکی از مقاصد بکر با فاصله نه چندان دور از تهران است. این منطقه امکان آب‌بازی، شنا و در کل خاطرات خوش در تابستان را برای گردشگران فراهم کرده است: همان دلایلی که باید به دره زمان سفر کرد. کمتر جایی را در نزدیکی تهران می‌توان یافت که این‌ چنین بکر باشد. تنفس هوای تازه و گذر از میان دره‌ای عمیق از دیگر تجربه‌های ناب این سفر است.

دره زمان، طبیعتی زیبا در نزدیکی تهران است.

در دره زمان چه می‌بینیم؟

احتمالا اسم تنگه واشی را شنیده‌اید یا شاید به آن سفر کرده باشید؛ دره زمان طبیعتی مانند تنگه واشی دارد با این تفاوت که هنوز جمعیت زیادی به این‌جا هجوم نبرده‌اند.

دره زمان هنوز بکر و زیباست.

 بعد از این‌که به پل سنگی رسیدید، نزدیک رودخانه شوید و پاها را به آب بزنید. این‌جا، قرار است حسابی خیس شوید. همین که در آب رودخانه پا گذاشتید خنکی آن روح‌تان را تازه می‌کند. قدم برداشتن خلاف جهت آب لذت‌بخش است. کم کم وارد تنگه‌ای عمیق می‌شوید. مسیر سایه می‌شود و بدون کلاه و عینک آفتابی می‌توانید آب‌بازی کنید و از مناظر لذت ببرید. آب رودخانه گاهی تا پاها و گاهی تا کمرتان می‌رسد. به حوضچه‌ها که رسیدید، به کمک لیدر خود در آب شیرجه بزنید و شاداب شوید. در ادامه به آبشاری می‌رسید که جایی برای استراحت است. مسیر برگشت هم همین است و این یعنی لذت دو برابر.

آب‌بازی در دره زمان تجربه فوق‌العاده‌ای خواهد بود.

کی به دره زمان برویم؟

آب رودخانه لار بسیار خنک است. به همین خاطر بهترین زمان سفر به این منطقه بهار و تابستان است. در این فصول به دره زمان بروید و خاطرات خنک بسازید. پاییز و زمستان‌های دره زمان بسیار سرد است و برای سفر به آن نیاز به تجهیزات بیشتری دارید.

در سفر به دره زمان با خود چه چیزهایی ببریم؟

با توجه به نزدیک بودن دره زمان به تهران وسایل زیادی نیاز ندارید. کفش مناسبی بپوشید و وسایل شخصی و ضروری را در کوله‌تان بگذارید. در این سفر قرار است سر تا پا خیس شوید، پس از بردن وسایلی که ممکن است آسیب ببینند خودداری کنید. حتما یک دست لباس اضافه همراه داشته باشید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

یادمان باشد محافظ این طبیعت بکر باشیم و به جز خاطره آب‌بازی در رودخانه لار چیزی به جا نگذاریم. کیسه زباله به همراه داشته باشیم تا در صورت لزوم از آن استفاده کنیم.

 تجربه مسافران
شما می‌توانید 257 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 11 بار اجرا شده‌است.
مشاهده سوابق میزان رضایت از تورهای مشابه دره زمان میزان رضایت از تمام تورهای دالاهو
سوالات متداول "دره زمان"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «دره زمان» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل