تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

رفتینگ در رودخانه

33 رای شما هم امتیاز بدهید!

تجربه همسفران
شما می‌توانید 1,682 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 58 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
تورهای آینده دالاهو برای این مقصد
مــشاهــده هــمه تــورها

تور داخلی

تور رفتینگ سامان کجاست؟

تور رفتینگ سامان شما را به دنیای امواج خروشان رودخانه «زاینده‌رود» می‌برد و حجمی از آدرنالین را به زیر پوست شما روانه می‌کند. تور رفتینگ، سفر به میان آب‌های مواج است و می‌تواند هیجان بالایی را به زندگی روزمره شما هدیه دهد. رفتینگ سامان یکی از بهترین گزینه‌ها برای افراد ماجراجو است. این رفتینگ در دل «سامان» یکی از شهرهای استان «چهارمحال‌وبختیاری» و بر روی امواج خروشان زاینده‌رود اجرا می‌شود. زاینده‌رود در این استان اولین مکان برای راه‌اندازی تورهای رفتینگ و رودخانه نوردی در ایران بوده و همین مسئله باعث شده افراد بسیاری تور رفتینگ سامان را همواره ترجیح دهند.
تور رفتینگ یا همان قایقرانی در میان آب‌های خروشان، علاوه بر سامان در رودخانه‌های دیگری همچون کارون، سیروان، زاب، بختیاری، ارمند، کرج و... نیز برگزار می‌شود. این مسئله به افراد امکان می‌دهد تا بتوانند در نزدیکی محل زندگی خود این تفریح آبی و هیجان‌انگیز را به ساده‌ترین شکل خود تجربه کنند.
اگر به یک روز سراسر هیجان در دل امواج خروشان یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های ایران یعنی زاینده‌رود علاقه دارید حتماً برای تور رفتینگ سامان دالاهو برنامه‌ریزی کنید. شاید در آینده نیز بتوانید در دیگر تورهای رفتینگ دالاهو در رودخانه ارمند و کرج نیز حاضر شوید و تجربه جدیدی را به دفتر تجربیات خود بیفزایید.

مسیر رفتن به تور رفتینگ سامان

مسافران تور داخلی رفتینگ سامان با اتوبوس راهی شهرستان سامان می‌شوند و از آنجا به راحتی به حاشیه رودخانه زاینده‌رود برای آغاز رفتینگ خواهند رسید. افرادی که می‌خواهند با هواپیما یا قطار به شهرستان سامان برسند می‌توانند خود را به اصفهان و بعد هم «شهرکرد» برسانند و به گروه ملحق شوند. اما خوب است بدانید تمام ماشین‌های تورهای دالاهو امن و با صندلی‌های راحت هستند. در راه رسیدن به مقصد ما با هم آشنا می‌شویم، بازی می‌کنیم و فرصت‌هایی برای آشنایی با جاذبه‌های جاده و مسیر داریم.

بهترین فصل سفر برای شرکت در تور رفتینگ کی است؟

فصل بهار بهترین زمان برگزاری تور رفتینگ سامان است. در این زمان رودخانه زاینده‌رود بسیار پرآب و خروشان است و به همین دلیل افراد هیجان بیشتری را در هنگام شرکت در این تور داخلی تجربه می‌کنند. در تابستان آب این رودخانه آرام‌تر است و برای کسانی که می‌خواهند رفتینگ را در شرایط آرام‌تری تجربه کنند زمان مناسب‌تری خواهد بود.

جاهای دیدنی سامان کجاست؟

تور رفتینگ سامان به این فعالیت خاص اختصاص دارد؛ اما مسافرانی که به شکل شخصی به این منطقه سفر می‌کنند می‌توانند از جاذبه‌های دیگر شهرستان سامان در کنار تور رفتینگ دیدن کنند. از دیدنی‌های سامان «پل زمان خان» است که بر روی رودخانه زاینده‌رود ساخته شده و به دوران قاجار تعلق دارد. این پل با طول ۳۰ متر و عرض ۱۳ متر یکی از جاذبه‌های مهم این منطقه به شمار می‌رود که باید حتماً به دیدن آن رفت. «پل هوره سامان» از دیگر دیدنی‌های این منطقه است که در مسیر زاینده‌رود قرار گرفته و زمان ساخت آن به سال ۱۳۳۷ باز می‌گردد. این پل تمام سنگ است و همین مسئله از ویژگی‌های خاص آن به شمار می‌رود.
«روستای سوادجان» با قدمت ۶۰۰ سال و طبیعت بسیار زیبایش و از طرفی «روستای مارکده» از دیگر دیدنی‌های شهر سامان به شمار می‌روند که می‌توانید در کنار مردم محلی آنها برای لحظاتی از زندگی شهری فاصله بگیرید. «قلعه هوره» در روستایی به همین نام از جاذبه‌های دیگر است که قدمت آن به ۷۰۰ سال پیش می‌رسد و برای مسافران این تور داخلی دیدن آن می‌تواند بسیار خاطره‌ساز باشد. دیدنی‌ها در این شهر بسیارند و می‌توانند اوقات خوشی را در کنار رفتینگ برای شما بسازند.

غذاهای محلی تور رفتینگ سامان چیست؟

در این تور داخلی می‌توانید از غذاهای محلی شهرستان سامان نوش جان کنید. یکی از غذاهای محلی این منطقه «گردو پلو» است که از ترکیب گردو، گوشت، زعفران، زرشک و... تهیه می‌شود و طعم لذیذ و جدیدی برای مسافران این تور داخلی خواهد داشت. «آش دوغ سامان» نیز از دیگر خوشمزه‌هایی است که می‌توانید در این شهر آن را مزه کنید و دست پر به خانه بازگردید. «شله بریان» از دیگر غذاهای معروف این منطقه است که با گوشت و برنج و کمی نخود و عدس سرو می‌شود و طعم جدیدی را در خاطر شما ثبت می‌کند.

چه وسایلی برای شرکت در تور رفتینگ برداریم؟

برای شرکت در تور رفتینگ دالاهو اول از همه باید یک لباس و کفش راحت بپوشید. پوشیدن صندل برای راحتی بیشتر توصیه می‌شود؛ هرچند باید از نوعی باشد که به راحتی از پا در نمی‌آید. به همراه داشتن کرم ضدآفتاب، عینک‌آفتابی و آفتاب‌گیر نیز برای جلوگیری از آفتاب‌سوختگی بسیار لازم است. برای رفتینگ نیاز به تجهیزات خاصی است که این تجهیزات توسط تور در اختیار مسافران تور داخلی قرار خواهد گرفت. پیش از سوار شدن به قایق نیز آموزش‌های لازم در خصوص ایمنی و نحوه مواجه شدن با امواج و موانع به شما داده خواهد شد تا بتوانید به سلامت از میان امواج گذر کنید.

سفر با تور رفتینگ برای چه کسانی مناسب است؟

افراد بالای ۱۲ سال همگی می‌توانند در تور رفتینگ دالاهو شرکت کنند. باید در نظر داشت از آنجایی که این تور در دل رودخانه خروشان اجرا می‌شود باید افراد واهمه‌ای از بودن در آب و امواج نداشته باشند تا بتوانند از بودن در میان آب‌ها به‌راحتی لذت ببرند. برای شرکت در تور داخلی رفتینگ باید ظرفیت خود را برای هیجان ناشی از بودن در میان امواج حتماً در نظر بگیرید. این تور برای عاشقان هیجان و آب‌بازی یک فرصت استثنایی است.

تور رفتینگ سامان چند روزه برگزار می‌شود؟

تور رفتینگ سامان دالاهو یک و نیم و دو و نیم روزه برگزار می‌شود. به همین دلیل افراد بسیاری می‌توانند به راحتی در آن شرکت کنند. در این زمان تجربه رفتینگ و شیرجه از ارتفاع در رودخانه، برای مسافران فراهم است که می‌توانند از آن بسیار لذت ببرند.

در سفر به سامان کجا بمانیم؟

استان چهار محال و بختیاری اقامتگاه‌های بومگردی، هتل و ویلاهایی برای شب‌مانی دارد. اگر با دالاهو به تور رفتینگ بروید می‌توانید تجربه اقامتی به‌یادماندنی را داشته باشید. اگرهم تور شما کوتاه باشد، برنامه سفر به گونه‌ای تنظیم می‌شود که بتوانید در مسیر استراحت کنید.

قبل از تور رفتینگ بدانید

بهتر است مسافران تور داخلی نکات زیر را پیش از سفر حتماً در نظر داشته باشند:
• تور رفتینگ در دل امواج خروشان برگزار می‌شود و افراد باید آماده شرکت در آن باشند. درصورتی‌که افراد از آب یا بودن در مسیر رودخانه هراس دارند نباید در این تور شرکت کنند.
• مسیر قایق‌سواری با رفتینگ چند ساعت به طول می‌انجامد و مسافران تور داخلی باید این نکته را در نظر داشته باشند.
• رودخانه زاینده‌رود یکی از جاذبه‌های طبیعی ایران به شمار می‌رود و باید از آلوده کردن آن به هر شکلی خودداری کرد. به مسافران توصیه می‌شود حتماً کیسه‌زباله به همراه داشته باشند و نظافت را در طول مسیر رعایت کنند.
• ازآنجایی‌که مسافران در تور رفتینگ در معرض آب هستند باید لباس اضافه، حوله و یک دمپایی حتماً با خود به همراه ببرند.

سوغات و صنایع‌دستی سامان

مسافرانی که نمی‌خواهند از تور رفتینگ دست‌خالی به خانه بازگردند می‌توانند به سراغ گردو و بادام اعلای این منطقه بروند و این خوشمزه‌ها را به خانه بیاورند. همچنین شهرستان سامان به آبغوره و کشمش خود نیز معروف است و می‌توان از این محصولات نیز خریداری کرد. گلیم و جاجیم نیز از دیگر صنایع‌دستی سامان هستند که می‌توانید خریداری کنید و با داشتن آنها برای همیشه به یاد امواج خروشان زاینده‌رود باشید.


سوالات متداول "رفتینگ در رودخانه"
آیا شما تور کیش یا مشهد دارید؟

خیر.

آیا تورهای شما به صورت چارتر است و شامل شرایط تخفیف می شود؟

خیر، تورها به صورت انفرادی بوده و تاریخ و نحوه سفر با توجه به درخواست شما اجرا خواهد شد.

مسیرهای هوایی تورهای انفرادی با چه پروازهایی( ایرلاین) انجام می‌شود؟

همه ایرلاین‌ها از طرف دالاهو  بررسی و کلیه پروازهای موجود در مسیر انتخابی سفر به شما  اعلام می‌شود. شما می‌توانید با توجه به ظرفیت، ساعت پرواز، قیمت بلیط و شرایط خاص خود، پرواز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تورهای همه روزه شما در تمامی ایام اجرا می شود؟

تورهای انفرادی دالاهو با توجه به درخواست شما در هر تاریخی قابل اجراست. بدیهی‌ست اجرای تور به امکان‌پذیر بودن رزرو "اقامتگاه" و "وسیله نقلیه" مورد نظر شما دارد.

هزینه سفر را به چه روشی می توانم پرداخت نمایم؟

شما می‌توانید هزینه سفر خود را به صورت حضوری در دفتر دالاهو، واریز به حساب، انتقال وجه از طریق کارت به کارت و یا ثبت‌نام آنلاین پرداخت کنید.

اگر به اشتباه پول زیادتری به حساب دالاهو واریز نمودم، چگونه می‌توانم آن را پس بگیرم؟

با دالاهو تماس بگیرید و مشخصات فیش واریزی خود را اعلام کنید. همکاران ما در بخش حسابداری، مازاد واریزی شما را در اولین فرصت به حساب شما عودت خواهند داد.

اگر سفری را کنسل کنم، مبلغ پرداختی چگونه و در چه مدتی عودت داده می شود؟

مبلغ پرداختی شما پس از کسر هزینه‌های کنسلی، حداکثر ظرف 1 هفته به حساب شما عودت داده خواهد شد.

آیا دالاهو مسافران خود را بیمه می کند؟

بله. کلیه مسافران دالاهو بیمه مسئولیت مدنی با شرایط اعلام شده در قسمت سایر خدمات می‌گردند.

اقامت در تورهای دالاهو چگونه است؟(هتل، خانه محلی، چادر)
 • اقامت در هتل: در سفرهای گروهی، اقامت در هتل‌ها تا آنجا که امکانات هتل و شرایط سفر اجازه دهد، در اتاق‌های 2 یا 3 نفره صورت می‌گیرد. اولویت تخصیص اتاق‌های 2 نفره در سفرهای دالاهو با زوجین است.
  اگر تنها سفر می‌کنید، شما با همسفران دیگر هم ‌اتاق خواهید شد. اقامت به صورت انفرادی با توجه به شرایط هتل مقصد و با هماهنگی قبلی و پرداخت هزینه‌های مربوطه امکان‌پذیر است.
 • اقامت در خانه محلی: به علت محدودیت اتاق‌ها در خانه‌های روستایی،  استقرار و استراحت خانم ها و آقایان در اتاق های جداگانه و به صورت گروهی است. بدیهی‌ست تعداد همسفرانی که در یک اتاق مستقر شده و از فضای مشترک استفاده می‌کنند به مراتب بیشتر از هتل خواهد بود. در این نوع اقامت، معمولا امکان اختصاص اتاق خصوصی به همسفران وجود ندارد.
 • اقامت در چادر: چادر‌های دالاهو، به صورت دوپوش با ظرفیت 3 الی 4 نفر است که بر روی زیرانداز ضدآب برپا می‌گردد. کلیه امور مربوط به کمپ، از جمله تامین "چادر دوپوش"، "مکان‌یابی محل مناسب کمپینگ"، "حمل و برپایی چادرها"، "تهیه امکانات اولیه کمپ"  و ... بر عهده دالاهو می‌باشد. اختصاص چادرها حتی‌المقدور با توجه به روابط همسفران صورت می‌گیرد.
  در ضمن شما می‌توانید با هماهنگی قبلی با دالاهو، چادر شخصی به همراه بیاورید.
حمل بار شخصی مسافران در برنامه های چند روزه چگونه است؟

تقریبا در تمام سفرهای چندروزه دالاهو که پیاده‌روی و کوهپیمایی دارند، همسفران فقط "کوله یک روزه" خود را که نیازهای یک روزشان را برطرف می‌کند حمل خواهند کرد. حمل مابقی لوازم به وسیله اتوبوس، وانت، چهارپا و ... به محل اقامت شبانه، توسط دالاهو انجام می‌گیرد.

آیا دالاهو کیسه خواب به مسافرین می‌دهد؟ من کیسه خواب ندارم. چه کار کنم؟

خیر. کیسه خواب وسیله شخصی‌ست و دالاهو امکان ارائه آن به مسافرین را ندارد. در صورتی که "کیسه خواب"‌ از وسایل ضروری یک سفر باشد، شما باید شخصا نسبت به خرید یا قرض از دوستان و آشنایانتان اقدام فرمایید. لازم به ذکر است قیمت یک کیسه خواب معمولی، از 80هزار تومان شروع می‌شود.

چرا با دالاهو سفر کنیم؟ برتری دالاهو نسبت به دیگر شرکت‌ها چیست؟

نمی‌توانیم بگوییم ما از دیگران برتریم اما ویژگی‌هایی که به آنها مفتخریم عبارتند از:

 • شیوه متفاوت: ما به شیوه‌ای متفاوت سفر می‌کنیم.
 • قیمت‌های متناسب با خدمات: معتقدیم قیمت‌های متناسبی با توجه به خدمات ارائه شده داریم.
 • تنوع سفر: سفرهای بسیار متنوعی داریم و گمان می‌کنیم سلایق همه سفردوستان را برآورده کرده‌ایم.
 • بهترین مسیرها: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کلیه مسیرهای انتخابی برای سفر، بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای ممکن باشند.
 • تورلیدرهای مجرب: همه تورلیدرهای دالاهو، آموزش‌دیده و دارای کارت "راهنمای تور" از "سازمان میراث فرهنگی و گردشگری" هستند. همچنین دالاهو برنامه‌های منظم و مدون آموزشی درون سازمانی برای تورلیدرهای خود دارد.
 • تجربه بالا: دالاهو تا به امروز(مردادماه 1396) قریب به 16هزار روز در سفر بوده‌ایم و در این سفرها افتخار همراهی بیش از 110هزار نفر را در این سفرها داشته است.
در صورت نارضایتی از هر یک از واحدهای فروش و اجرایی تور، شکایت یا انتقاد خود را به چه صورت به اطلاع مدیرعامل دالاهو برسانم؟

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت دالاهو، روی لینک "شکایت" در بالای صفحه کلیک کنید و شکایت خود را مطرح نمایید. کلیه پیام‌ها مستقیما توسط مدیریت بررسی می‌شوند. همچنین میتوانید با شماره‌های دالاهو تماس گرفته و با واحد امور مشتریان مشکل خود را مطرح نمایید.

در صورتیکه پیشنهاد و یا ایده ای داشته باشم و بخواهم آن را به اطلاع مدیریت دالاهو برسانم چه باید کنم؟

شما می‌توانید از طریق فرم "تماس با ما" در وبسایت دالاهو، اقدام به ارسال پیشنهادات خود نمایید و یا با واحد امور مشتریان دالاهو تماس گرفته و پیشنهاد خود را اعلام کنید.

وسایل سفرم را از کجا می‌توانم تهیه کنم؟

مراکز متعددی در سطح شهر برای عرضه لوازم سفر وجود دارند اما بورس اصلی فروش لوازم سفر و طبیعت‌گردی خیابان ولیعصر، حد فاصل میدان منیریه تا خیابان امام خمینی(چهارراه سپه) است.
در ضمن، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید لوازم سفر، مطالب منتشر شده در پرتال خبری دالاهو را مطالعه بفرمایید.

اگر سوالی دارم که در لیست فوق وجود ندارد چگونه می‌توانم سوالم را مطرح نمایم؟

شما می‌توانید با دفتر دالاهو تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید. همکاران دالاهو با کمال میل منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند: 41663000

آیا می‌توان همراه با تور با وسلیۀ نقلیۀ شخصی و یا به تنهایی سفر کرد؟

خیر،ما خواهان حضور شما در وسیلۀ نقلیه خودمان هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم؛ اما اگر تمایل دارید این سفر را شخصی انجام دهید برای داشتن اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

لباس مناسب طبیعت گردی چه لباسی است؟

لباس مناسب طبیعت‌گردی لباسی است که برای پیاده‌روی و کوه‌پیمایی ایجاد مزاحمت نکند و طبیعت‌گرد در آن احساس راحتی داشته باشد، مقاومت خوبی نسبت به آّب، باد، خاک و ساییدگی داشته باشد؛ رنگی متناسب با طبیعتی که در آن قرار می‌گیریم داشته باشد.

آیا می‌توانیم محل نشستن خود در وسیلۀ نقلیه را از قبل مشخص کنیم؟

خیر، با توجه به گروهی بودن سفر و مقتضیات اینگونه سفرها، این امکان وجود ندارد.

آیا لزوما برای سفر باید کولۀ حرفه ای داشت؟

برای سفرهای یک روزه لزوما نیاز به کولۀ حرفه‌ای نیست، اما کوله‌ای که موجب سخت شدن پیاده‌روی شود پیشنهاد نمی‌شود.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
نیلوفر
1400/04/16 20:46
چرا تور رفتینگ برگزار نمیکنید؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/04/17 10:51
دوست عزیز
سلام

با توجه به اینکه تورهای رفتینگ تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند امکان برگزاری این تورها را در شرایط فعلی نداریم.

با تشکر از پیام شما

Neda
1401/03/26 11:46
سلام عزیزم من برگزار کننده تور های داخلی هستم
F.Kabiri50@Gamil.com
1400/04/16 18:02
سلام الان دوباره کرونا اوج گرفته رفتینگ برگزار میشه
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/04/17 10:47
دوست عزیز
سلام

ما در حال حاضر تور رفتینگ برگزار نمی‌کنیم.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1398/09/17 21:51
بسیار عالی بود دستتون درد نکنه رفتینگ را با ما تجربه کنید
پاسخ دهید...