تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

شاهان دشت

آبشار ملک بهمن
27 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

آبشار شاهان دشت کجاست؟

شاهان دشت نام آبشاری در استان مازندران واقع در روستای شاهان دشت لاریجان است. این آبشار حدود 65 کیلومتر از آمل فاصله دارد. آبشار شاهان دشت فاصله چندانی با تهران ندارد و در سفری یک روزه می‌توانید از زیبایی‌های آن بهره‌مند شوید. برای رسیدن به این آبشار راهی جاده هراز شوید و مسیر لاریجان را پیش بگیرید. در راه، بر فراز رودخانه هراز پل فلزی وارنا را می‌بینید که از آن نمایی از آبشار شاهان دشت دیده می‌شود؛ این یعنی به مقصد نزدیک شده‌اید.

آبشار شاهان دشت، آبشاری زیبا در نزدیکی تهران.

آبشار شاهان دشت چرا خاص است؟

آبشارهای شمال کشورمان اغلب در میان جنگل‌ و کوه‌ پنهان شده‌اند و کشف آن‌ها در میان مناظر بکر، خاطره‌ای فراموش نشدنی است. در میان این آبشارها، شاهان دشت ارتفاع چشمگیری دارد و به ثبت ملی رسیده. برای دیدن شگفتی‌های این نقطه از مازندران لحظه‌ای درنگ نکنید.  

آبشارهای شمال کشورمان اغلب در میان جنگل‌ و کوه‌ پنهان شده‌اند و کشف کردن آن‌ها در میان مناظر بکر، خاطره‌ای فراموش نشدنی است.

 در آبشار شاهان دشت چه می‌بینیم؟

آبشار شاهان دشت پر آب است و از دل کوهی هرمی شکل می‌خروشد. با رسیدن به این آبشار متوجه خواهید شد که چرا کیلومترها از خانه فاصله گرفته‌اید؛ آبشار شاهان دشت بازی دل‌انگیزی را با حواس پنجگانه‌تان به راه می‌اندازد. چشمان‌تان خیره مناظر زیبایش می‌شود،‌ گونه‌هایتان از لمس هوای دلپذیرش قرمز و گوش‌های‌تان صدای با صلابت آبشار را از یاد نمی‌برد. اما زیبایی این سفر به آبشار شاهان دشت ختم نمی‌شود. در اطراف این آبشار شگفتی‌های دیگری نهفته است. برای رسیدن به این آبشار باید به دل کوه و جنگل بزنید، قدری پیاده‌روی کنید و هر چه بیشتر از دغدغه‌های شهری دور شوید. هم‌چنین در فاصله‌ای نه چندان دور از این آبشار قلعه‌ای است که نباید دیدنش را از دست دهید. این قلعه ملک بهمن نام دارد و قدمت آن به چند هزار سال پیش باز می‌گردد. این قلعه سنگی یکی از بزرگ‌ترین قلعه‌هایی است که در ارتفاعات البرز واقع شده است.

 قدمت قلعه ملک بهمن به چند هزار سال پیش بازمی‌گردد.

قلعه ملک بهمن یکی از بزرگ‌ترین قلعه‌هایی است که در ارتفاعات البرز واقع شده است.

کی به آبشار شاهان دشت برویم؟

از آنجا که مسیر رسیدن به این آبشار قدری دشوار است بهتر است در فصول پربارش به این مقصد سفر نکنیم؛ بهترین زمان سفر به این منطقه بهار و تابستان است.

در سفر به شاهان دشت با خود چه چیزهایی ببریم؟

 برای سفر یکروزه به آبشار شاهان دشت سبک سفر کنید. کوله یکروزه بپیچید و وسایل ضروری و شخصی‌تان را در آن بگذارید. از آنجا که باید مسیری را پیاده بروید و از شیب‌های کم و بیش بگذرید، مهم‌ترین وسیله در این سفر کفش طبیعت‌گردی خواهد بود. هم‎چنین یک دست لباس اضافه به همراه داشته باشید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید. آبشار شاهان دشت یکی از هدیه‌های طبیعت است؛ مانند یک هدیه از آن مراقبت کنیم، کیسه زباله به همراه داشته باشیم و چیزی جز ردپای مهر به جای نگذاریم.

 تجربه مسافران
شما می‌توانید 1,341 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 59 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "شاهان دشت"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «شاهان دشت» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
ناشناس
1401/12/14 18:57
طبیعت مازندران حد و مرز ندارد
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/12/21 15:21
دوست عزیز
سلام

بله واقعا زیباست. ممنون که مطلب را مطالعه کردین. نظر خود را با ما به اشتراک گذاشتین.

با تشکر از پیام شما