تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
10 درصد تخفیف، ویژه شب یلدا!

ییلاق یسان

تابلوی شاهکار طبیعت
24 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
ییلاق یسان
تابلوی شاهکار طبیعت

دریاچه یسان کجاست؟

دریاچه یسان، ویستان یا بره سر در میان کوه‌های پوشیده از درختان، زیبایی  مسحور کننده‌ای دارد. برای رسیدن به این دریاچه کافی است که از اتویان قزوین رشت، لوشان، جیرنده، داماش (حدود 95 کیلومتر) از جاده‌ای ناهموار و پیچ در پیچ بگذرید. این جاده در دامنه‌هایی تقریباً خشک و کم پوشش امتداد یافته و از لوشان تا جیرنده حدود 42 کیلومتر است. ادامه مسیر به سمت داماش خواهد بود و س از آن باید به سمت بره‌سر بروید. از داماش تا بره‌سر جاده‌ای خاکی به مسافت حدود 10 کیلومتر خواهد بود.

دریاچه یسان در روزهای سبز بهاری.

چرا دریاچه یسان خاص است؟

دریاچه بکری که تصویر درختان و آسمان آبی در آب آن، شما را به رویا فرو می‌برد. اما بیشتر از همه آرامش و بکر بودن این منطقه است که گردشگران را به سمت خود می‌کشاند. این دریاچه، یک دریاچه کاملا طبیعی است که در اثر زلزله به وجود آمده و آب آن از کوه‌های اطراف پر می‌شود. یکی از جاذبه‎هایی که در سفر به یسان می‌توانید بازدید کنید سرو هرزویل است که طبق شواهدات تاریخی بیش از هزار سال عمر دارد. ناصرخسرو، شاعر نام‌آور ایران‌؛ به‌ این‌ روستا سفر کرده‌ و نام آن را در سفرنامه خود آورده است. این سرو یکی از آثار طبیعی ملی ایران است.

دریاچه یسان پر از هوای خوب و طبیعت زیباست.

 

چه زمانی به دریاچه یسان برویم؟

بهترین زمان برای سفر به این منطقه خوش آب و هوا فصل بهار و ماه اردیبهشت خرداد است. در فصل زمستان به دلیل شرایط آب و هوایی و جاده‌ای ممکن است سفر دشواری را تجربه کنید.

در سفر به دریاچه یسان چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

از آنجایی که در این سفر وارد طبیعت خواهید شد کفش و لباسی راحت و مناسب پیاده‌روی بپوشید. در این سفر از روستا عبور خواهید کرد و چه بهتر است جهت احترام به این میزبانان مهربان پوششی مناسب عرف آن منطقه انتخاب کنید. کلاه آفتابگیر، پانچو و صندل طبیعتگردی برای این سفر پیشنهاد می‎شود. جهت تولید زباله کم‌تر همراه داشتن یک بطری یا قممه، لیوان و قاشق، چنگال شخصی جزو وسایلی است که بهتر است در هر سفری همراه خود داشته باشید. مانند همیشه قطعا زیپ کوچک کوله جایگاه کیسه زباله خواهد بود تا در پایان سفر زباله‌های خود را با خود برگردانید.

 تجربه مسافران
شما می‌توانید 721 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 35 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "ییلاق یسان"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «ییلاق یسان» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل