021 4166 3000

تنگه قاهان

دره چهار فصل
5 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام و نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
تنگه قاهان
دره چهار فصل

قاهان کجاست؟

دره قاهان در 35 کیلومتری جاده ساوه_سلفچگان واقع شده که به لحاظ تقسیمات کشوری در حوزه استحفاظی استان قم قرار دارد و یکی از بخش‌های خلجستان به حساب می‌آید. قاهان روستای خوش آب‌و‌هوایی‌ست با تاریخی کهن.

چه زمانی به قاهان سفر کنیم؟

اگر بگوییم به قاهان در هر فصلی می‌شود سفر کرد دروغ نگقته‌ایم چون هر فصل‌اش زیبایی خاص خودش را دارد. در بهار بوی بیدمشک مست‌تان می‌کند، تابستان هوای خنکش حال‌تان را خوب می‌کند، رنگ‌های زرد و نارنجی درختان در پاییز زیبایی ویژه‌ای به این طبیعت بکر می‌دهد و اما زمستانش اگر برف ببارد، برف‌بازی‌اش را خاطره‌ساز می‌کند. اما اگر در فصل تابستان از گرما فراری و عاشق آب‌تنی هستید؛ حتما این فصل را برای سفر به قاهان انتخاب کنید چون این فصل قاهان واقعا دیدنی است.

لذت قدم زدن در تنگه قاهان وصف نشدنی است.

دیدنی‌های قاهان

هرچه‌قدر از جاده اصلی دور می‌شویم و به سمت دره حرکت می‌کنیم  فضای روستاهای اطراف کوهستانی‌تر می‌شود تا جایی‌که روستاهای کاسوا و انجیله به شکل پلکانی در دل کوهستان قرار دارند. مطمئنا هیچ فکرش را نمی‌کردید که بعد از بیرون آمدن از دل کویر، به یک منطقه خوش آب‌وهوا وارد شوید، جایی که گردشگران زیادی را عاشق خودش کرده‌است.

رودخانه‌های فصلی و قنات‌هایی که در قاهان وجود دارد باعث شده دره‌ای سرسبز و پرمحصول شکل بگیرد. حدود 20 قنات در قاهان و 15 قنات در روستای انجلیه شناسایی شده‌اند که از مهم‌ترین منابع تامین آب محسوب می‌شوند.

رودخانه‌های فصلی و قنات‌هایی که در قاهان وجود دارد باعث شده دره‌ای سرسبز و پرمحصول شکل بگیرد.

برنامه‌ی پیشنهادی دالاهو برای رفتن به این سفر

صبح زود از تهران به طرف ساوه حرکت می‌کنیم. صبحانه را میهمان دالاهو هستید و در ادامه مسیر بسوی سلفچگان حرکت می‌کنیم.به خروجی روستای قاهان خواهیم رسید. کمی بعد به روستای قاهان می‌رسیم. فرصت خرید از روستا را خواهیدداشت و پیاده روی تا ابتدای تنگه آغاز می‌شود. حدود 3 ساعت رودخانه نوردی در تنگه قاهان داریم. ناهارتان را می‌توانید در طبیعت میل کنید و سپس مسیرمان را تا انتهای تنگه ادامه می‌دهیم. عصر به تهران باز می‌گردیم و شب هنگام به تهران می‌رسیم.تجربه مسافران
شما می‌توانید 535 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 37 بار اجرا شده‌است.
مشاهده سوابق میزان رضایت از تورهای مشابه تنگه قاهان میزان رضایت از تمام تورهای دالاهو
سوالات متداول "تنگه قاهان"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «تنگه قاهان» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل