تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
امروز 62 هزار تومان تخفیف!

تنگه قاهان

دره چهار فصل
36 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
تنگه قاهان
دره چهار فصل

قاهان کجاست؟

دره قاهان در 35 کیلومتری جاده ساوه_سلفچگان واقع شده که به لحاظ تقسیمات کشوری در حوزه استحفاظی استان قم قرار دارد و یکی از بخش‌های خلجستان به حساب می‌آید. قاهان روستای خوش آب‌و‌هوایی‌ست با تاریخی کهن.

 

لذت قدم زدن در تنگه قاهان وصف نشدنی است.

چرا قاهان خاص است؟

هرچه‌قدر از جاده اصلی دور می‌شویم و به سمت دره حرکت می‌کنیم  فضای روستاهای اطراف کوهستانی‌تر می‌شود تا جایی‌که روستاهای کاسوا و انجیله به شکل پلکانی در دل کوهستان قرار دارند. مطمئنا هیچ فکرش را نمی‌کردید که بعد از بیرون آمدن از دل کویر، به یک منطقه خوش آب‌وهوا وارد شوید، جایی که گردشگران زیادی را عاشق خودش کرده‌است.

رودخانه‌های فصلی و قنات‌هایی که در قاهان وجود دارد باعث شده دره‌ای سرسبز و پرمحصول شکل بگیرد. حدود 20 قنات در قاهان و 15 قنات در روستای انجلیه شناسایی شده‌اند که از مهم‌ترین منابع تامین آب محسوب می‌شوند.

رودخانه‌های فصلی و قنات‌هایی که در قاهان وجود دارد باعث شده دره‌ای سرسبز و پرمحصول شکل بگیرد.

کی به قاهان برویم؟

اگر بگوییم به قاهان در هر فصلی می‌شود سفر کرد دروغ نگقته‌ایم چون هر فصل‌اش زیبایی خاص خودش را دارد. در بهار بوی بیدمشک مست‌تان می‌کند، تابستان هوای خنکش حال‌تان را خوب می‌کند، رنگ‌های زرد و نارنجی درختان در پاییز زیبایی ویژه‌ای به این طبیعت بکر می‌دهد و اما زمستانش اگر برف ببارد، برف‌بازی‌اش را خاطره‌ساز می‌کند. اما اگر در فصل تابستان از گرما فراری و عاشق آب‌تنی هستید؛ حتما این فصل را برای سفر به قاهان انتخاب کنید چون این فصل قاهان واقعا دیدنی است.

در سفر به تنگ قاهان چه چیزهایی با خودمان ببرم؟

پیشنهاد می‌کنیم یک کفش مناسب پیاده روی به پا کنید یک صندل طبیعتگردی برای عبور از آب همراه خود داشته باشید. حتما یک دست لباس اضافه همراه خود داشته باشید که امکان خیس شدن‌تان زیاد است. از آنجایی که بخش‌هایی از مسیر را از تنگه عبور خواهید کرد ممکن است که کمی سردتان شود، همراه داشتن یک بادگیر از این وضعیت نجات‌تان خواهد داد. در آخر مانند همیشه چند کیسه زباله در کوله خود بگذارید تا اگر احیانا زباله‌ای در مسیر دیدید بردارید و خودتان نیز زباله‌ای اضافه نکنید.

 سوالات متداول "تنگه قاهان"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «تنگه قاهان» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل