تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

مالدیو

سرزمین هزار جزیره
شما هم امتیاز بدهید!
  • مالدیو
    • هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد.
    • همه روزه
    جزئیات سفر
مــشاهــده هــمه تــورها

مالدیو کشور مجمع‌الجزایری است که از بیش از 1000 جزیره تشکیل شده. جزایر مالدیو در جنوب غربی سریلانکا و هند و در قاره آسیا قرار گرفته. با وجود این که مالدیو از جزایر بی‌شماری تشکیل شده اما کوچکترین کشور در قاره آسیاست. کشور مالدیو مجمع الجزایری اسن که حدود 1200 جزیره مرجانی و ساحل شنی دارد و از این تعداد جزیره فقط 200 تای آنها مسکونی است. مالدیو در حال حاضر یک کشور مستقل است اما در طول تاریخ مستعمره کشورهایی مانند پرتغال، هلند و بریتانیا بوده. مالدیو در طول تاریخ حتی زمانی که مستعمره بوده کشوری سلطان نشین بوده و توسط پادشاه اداره شده. 


همه چیز درباره مالدیو

کشور مالدیو به دلالیل مختلفی در بین گردشگران شهرت دارد اما بزرگترین دلیل سفر به مالدیو، تماشای جزایر مرجانی مالدیو و استفاده از تفریحات آبی مالدیو است. مالدیو فرهنگ متنوع، بناهای جذاب برای بازدید و البته سواحل رویایی با شن‌های سفید دارد؛ از طرفی مقصد محبوبی برای دوست داران ورزش‌های آبی و تفریحات و ماجراجویی‌های دریایی است. از نکات جالب درباره جزایر مالدیو می‌توان به کم ارتفاع بودن کشور مالدیو اشاره کرد در عین حال مالدیو مسطح‌ترین کشور دنیاست. این را هم باید گفت که مالدیو، این کشور زیبا متاسفانه در حال غرق شدن است! مالدیو یکی از جزایر آسیب پذیر در مقابل تغییرات آب و هوایی است؛ همین مساله سبب شده بخش‌هایی از مجمع‌الجزایر مالدیو در معرض خطر باشد. 

بزرگترین دلیل سفر به مالدیو، تماشای جزایر مرجانی مالدیو و استفاده از تفریحات آبی مالدیو است.

تفریحات تور مالدیو کدامند؟

در سفر به جزایر مالدیو می‌توانید از تفریحات آبی مانند غواصی تفریحی، شنا و اسنورکلینگ با کوسه وال‌ها، شنا و اسنورکلینگ با لاک پشت‌ها، دیدار دلفین‌های بازیگوش اقیانوس هند، گشت و خرید در شهر ماله(پایتخت مالدیو)، استفاده از ماساژ، استفاده از سواحل بسیار زیبای مالدیو و... لذت ببرید.

تفریحات آبی مالدیو مانند غواصی تفریحی، شنا و اسنورکلینگ

استراحت در سواحل جذاب با شن‌های سفید و تن سپردن به نسیم ساحلی در مالدیو لذت سفرتان به سرزمین هزار جزیره را صد چندان می‌کند. قایق سواری و گشت در میان سواحل و جزایر مرجانی مالدیو از دیگر تفریحات مورد پسند گردشگران مالدیو است. همین طور اقامت در ریزورت‌های جذاب مالدیو و امکانات این هتل‌ها برای تفریحات گردشگران، از مالدیو مقصد جذابی برای گردشگری و سفر ساخته.

تفریحات جذاب در جزایر مالدیو

بهترین فصل سفر به مالدیو چه وقت است؟

در این‌گونه سفرها اصطلاحی مانند Low Season  و High season وجود دارد که اولی مربوط به زمان‌های خلوت‌تر سال و دومی برای زمان‌های شلوغ‌تر است، برای مالدیو "های سیزن" از مهرماه تا فرودین ماه است؛ پاییز و زمستان فصل بسیار مناسبی است، گردشگران بسیاری در ماه نوامبر معادل آبان ماه به مالدیو سفر می کنند و از تفریحات بی‌نظیر این جزیره شگفت انگیز بهره می‌برند. اکثر گردشگران از اروپا هم به‌خاطر تعطیلات سال نو در زمستان سفر می‌کنند در عین حال آب و هوای مالدیو در این ماه‌ها مناسب‌تر است. در دیگر ماه‌های سال باران‌های موسمی موجب گل آلود و کدر شدن آب‌های اقیانوس هند در اطراف جزایر مالدیو می‌شوند. این را بدانید که تفریحات آبی در مالدیو تا حدود بسیاری به شرایط مساعد آب‌و‌هوایی وابسته است بنابراین اگر می‌خواهید سفر ایده‌آلی داشته باشید و برنامه‌های شنا یا غواصی‌تان کنسل نشود بهتر است به زمان سفرتان حتما توجه کنید.

برای مالدیو

غذاهای محبوب در مالدیو کدامند؟

درسفر به مالدیو می‌توانید سراغ غذاهای دریایی را بگیرید چون محبوب‌ترین غذاها هستند. از جمله غذاهای محبوب مالدیوی که معمولا در منوی غذایی رزورت‌های مالدیو خواهید دید: ماهو ماهو، ماهی تن و واهو است. از دیگر غذاهای محبوب در مالدیو سمبوسه است. مواد داخل سمبوسه شامل سبزیجات معطر، سیب زمینی به همراه ادویه‌جات جذاب مالدیوی است. کاری و ماهی سرخ شده در مالدیو را هم امتحان کنید. 

سمبوسه‌های مالدیوی را در سفر امتحان کنید

 

هزینه سفر به مالدیو چقدر است؟

هزینه سفر به مالدیو با توجه به خدماتی که قرار است در مقصد دریافت کنید متفاوت خواهد بود اما هزینه سفر به مالدیو از 2500 دلار آغاز می‌شود و این مبلغ می‌تواند تا 70 هزار دلار برای یک هفته سفر هم افزایش یابد.  

هزینه سفر به مالدیو از 2500 دلار آغاز می‌شود

فاصله ایران تا مالدیو چقدر است؟

فاصله ایران تا مالدیو حدود 4000 کیلومتر است که با پرواز حدود 7 تا 8 ساعت تا رسیدن به مقصد در راه خواهید بود. معمولا پروازها حوالی عصر به مقصد مالدیو می‌رسند. ممکن است پروازتان توقفی در مسیر داشته باشد. 

جزایر مالدیو کجاست؟

جزایر مالدیو را می‌توانید در نقشه زیر ببینید.
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل