تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

آنچه باید در سفر 6 روزه‌ مالدیو بدانیم

شما هم عاشق آب و تفریحات آبی هستید؟ اینجا مختص شماست! جالب است بدانید که 99%کشور مالدیو را آب تشکیل می‌دهد. فکرش را هم نمی‌کنید کدام فیلمِ جذاب و پرطرفدار تاریخ سینمای هالیوود در مالدیو فیلم‌برداری شده! دوست دارید لحظه‌ای هیجانِ پرواز بر فراز اقیانوس هند را تجربه کنید و ساعتی بعد در زیر آب با لاک‌پشت‌ها عکس یادگاری بگیرید و با ماهی‌های سرچکشی شنا کنید، حتما سفر به مالدیو را تجربه کنید.

 

تور مالدیو

 

برنامه‌ی سفر 6 روزه‌ی مالدیو: 

 درباره مالدیو بیشتر بدانید:

 

 روز اول: پرواز به‌سمت ماله

صبح زود با پرواز از تهران به‌سمت ماله پایتخت مالدیو حرکت خواهیم کرد. پس از رسیدن به شهر ماله برای رفتن به یکی از جزایر دوست‌داشتنی مالدیو به‌نام مافوشی سوار قایق‌های تندرو خواهیم شد. روز اول فرصت برای استراحت و آشنایی با منطقه خواهید داشت. بنابراین پس از رسیدن به محل اقامت‌مان، می‌توانید گشتی در مافوشی بزنید.

 

مالدیو

 هیجان سفر به مالدیو با قایق‌سواری آغاز می‌شود.

 

 

غروب زیبای مالدیو

مالدیو چشم‌انداز غروب زیبایی در سواحلش دارد.

 

همین‌طور این فرصت را دارید تا از لوکیشن فیلم استاروارز (Star Wars) دیدن کنید. سواحل مالدیو و اقیانوس هند صحنه‌ی فیلم‌برداری پرطرفدارترین فیلم تاریخ سینمای هالیوود بوده‌است. صحنه‌ای که «استورم‌تروپرها» (Storm Trooper) ها در حال حمله هستند دقیقا در آ‌ب‌های مالدیو فیلم‌برداری شده.

 

فیلم‌برداری جنگ ستارگان در مالدیو

جنگ ستارگان آن‌هم وسط مالدیو که پر است از آرامش!

 

 روز دوم: مافوشی و دنیای زیر

با قایق گشتی در دریا و ریزورت‌های اطراف مافوشی خواهیم زد. در مالدیو بیش از 1000 ریزورت وجود دارد که تمامی آن‌ها بهترین امکانات اقامتی را دارند. نحوه‌ی ارائه خدمات در این ریزورت‌ها بسیار عالی‌ست.  ریزورت‌ها در واقع هتل‌های ساحلی هستند که امکانات تفریحی رفاهی و بسیاری را برای گردشگران فراهم می‌کنند.

 

ریزورت‌های مالدیو

.تصور کنید صبح وسط اقیانوس هند و در یکی از این کلبه‌های مجهز با چشم‌انداز فوق‌العاده بیدار شوید 

 

 

 

ریزورت‌های مالدیو

 دوست دارید خودتان روی یکی از این مبل‌ها بنشینید و این منظره‌ی زیبا را ببینید؟

  

 

کانال‌های بسیاری بین جزایر مختلف مالدیو وجود دارد که رفت‌وآمد در اقیانوس از طریق آن‌ها و به‌وسیله‌ی کشتی‌ و قایق‌ صورت می‌گیرد. در گشتِ روی‌آب، سواحل مرجانی را خواهید که زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد.

 

قایق‌رانی در اقیانوس هند

 قایق‌سواری تفریحی دوست‌داشتنی در مالدیو است.

 

 

در همین روز به سراغ دنیای زیر آب می‌رویم. فرصت اسنورکلینگ در آب‌های اقیانوس هند را خواهیم داشت که تجربه‌ی بسیار هیجان‌انگیزی‌ست. حتی اگر سررشته‌ای از غواصی و شنا ندارید باز‌هم این فرصت برای‌تان فراهم است تا آن‌را امتحان کنید و به دنیای زیر آب سری بزنید. زیر آب ماهی‌های رنگارنگ و پر نقش و نگاری را خواهید دید، مثل یک آکواریوم بسیار بزرگ که حالا خودتان درست وسط آن پریده‌اید!

 

غواصی در مالدیو

 از غواصی وسط اقیانوس هند لذت ببرید.

 

 

شنا در زیر آب‌های اقیانوس هند

 

 

 

بعد از تماشای دنیای زیر آب وقتی حسابی گرسنه شدیم به سراغ ناهار می‌رویم. ناهار به‌صورت بوفه خواهد بود، از آشپزخانه‌ی مالدیوی لذت ببرید. می‌توانید این تجربه خوشمزه را نیز به خاطرات سفرتان اضافه کنید.

 

غذای مالدیو

 ماهی غذای اصلی مالدیوی‌هاست و در پخت آن تبحر خاصی دارند.

 

 

 روز سوم: مافوشی و تفریحات آبی

روز سومِ سفر آزاد هستید و می‌توانید به‌صورت اختیاری از تفریحاتی مثل پاراسِیل، جت‌اسکی، فلای‌بورد، اسنورکلینگ و... لذت ببرید.

 

تفریحات آبی مالدیو

با فشار آب پرواز کنید!

 

پاراسیل نوعی ورزش آبی‌ست. به‌وسیله یک چتر که به یک قایق موتوری متصل شده به آسمان فرستاده‌می‌شوید. قایق موتوری با حرکت خود باعث می‌شود تا چتر بالا نگه داشته شود و شما می‌توانید از تماشای منظره‌ی دریا و ساحل مالدیو از آسمان لذت ببرید. در ضمن پارسیل در مافوشی امکانپذیر است بنابراین نیازی‌نیست تا به جزایر دیگر بروید.

 

پاراسل سواری در مالدیو

این لحظه را فراموش نخواهید کرد!

  

 روز چهارم: مافوشی و شنا با کوسه‌ها!

این روز هم فرصت مناسبی‌ست تا از دنیای زیر آب و دریا لذت ببرید. در هنگام غواصی می‌توانید به کوسه نهنگ‌ها غذا بدهید و ترسی هم نداشته‌باشید چون کاملا بی‌خطرند.

 

غواصی با ماهی‌ها

فرصت دیدن این ماهی‌های غول‌پیکر و بی‌خطر فقط در مالدیو نصیب‌تان می‌شود. 

 

 

شنا با لاک‌پشت‌های مالدیو

سعی کنید لاک‌پشت‌های جزیره را بیابید و با آن‌ها در آب‌های اقیانوس هند شنا کنید.

 

 روز پنجم: مافوشی؛ همچنان تفریح در آب

تفریحات آبی در مالدیو تمامی ندارد. تا می‌توانید از فرصت قدم زدن بر روی شن‌های سفید ساحل مافوشی استفاده کنید و لحظات خاطره‌انگیزی برای خود بسازید. در روز آخر می‌توانید ماساژ را هم امتحان کنید. ماساژورهای مالدیو همگی حرفه‌ای هستند و از تکنیک‌های خاصی برای این‌کار استفاده می‌کنند. از انواع ماساژهای مالدیوی می‌توانیم ماساژ سنگ گرم و ماساژ با شن‌های سپید ساحلی را نام ببریم.

 

 روز ششم: پایان سفر؛ خداحافظی با مافوشی

صبح بعد از صرف صبحانه، مالدیو را به مقصد تهران ترک می‌کنیم. با ساحل مالدیو و دنیای زیر آبش خداحافظی کنید.

لطفا توجه کنید که این یک برنامه عمومی برای تورهای مالدیو است و احتمال دارد برنامه‌های آن با تور انتخابی شما متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات دقیق سفر خود بخش برنامه‌ی سفر همان تور را مطالعه کنید.

اطلاعات بیشتر درباره تور 6 روزه مالدیو1395/10/19 | کد مطلب: 3638
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.