تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

چند روش ساده برای تجربه یک سفر ارزان

ما در این گزارش سعی می کنیم راهکارهایی ارائه کنیم که سفر بر شما مسافر گرامی ارزانتر تمام شود. پس اگر خواهان سفر هستید، این گزارش را بخوانید:

روش‌هایی برای یک سفر ارزان

میزان بودجه خود درمسافرت را مشخص کنید

این کار باعث می شود از همان اول بدانید با قول امروزی ها با خودتان چند چند هستید و کجای ماجرا قرار دارید. وقتی مشخص شد که چقدر هزینه برای هر کاری در نظر گرفتید، دیگر می دانید که پولتان همین است و برای آن مقدار پول مشخص برنامه ریزی می کنید

جایی را برای اقامت انتخاب کنید که با بودجه تعیین شده سازگار باشد

حتما لازم نیست به هتل پنج ستاره بروید و اگر نتوانستید بروید، حرص و حسرت بخورید که چرا نمی توانیم. اصل سفر این است که با تعدادی از عزیزانتان عزم راهی کنید و با بگو و بخند خوش باشید و خوش بگذرانید.

اگر شرایط رفتن به یک هتل خوب را داشته باشید هیچ اشکالی ندارد. بروید. نوش جانتان. اما اگر نمی توانید که الان اکثر ماها در توانمان نیست، زمین و آسمان جابجا نمی شود. هتل متوسط هم می تواند جای خوبی باشد به شرطی که عزم لازم برای خوش بودن در مسافرت را داشته باشید.

همه وعده های غذایی را بیرون نخورید

می توانید مقداری غذا با خود ببرید یا اینکه از همان شهر مقصد مواد اولیه تهیه کنید و دستکم یک وعده در روز را خودتان یک غذای ساده آماده و نوش جان کنید.

غذای بیرون خیلی خوشمزه است. من هم قبول دارم. اما شکمتان را جلو می آورد و حیبتان را در کمترین زمان ممکن خالی می کند. پس به خاطر بیشتر خوش بگذرانید، به این نکته بیشتر توجه کنید.

از دستفروش هایی که همیشه بساطشان پهن است، خرید نکنید

این دستفروش هایی که معمولا در کنار مراکز خرید پر رفت و آمد، جاهای دیدنی پر طرفدار یا مراکز تفریحی شلوغ بساط پهن می کنند را زیاد برایشان دلسوزی نکنید.

در اینجور بساط ها معمولا جنس خوب پیدا نمی شود، تنوع اجناس هم بالا نیست، اما پولشان نسبت به جنسشان زیاد است و در 99 درصد موارد خرید از این دستفروش ها برایتان پشیمانی می آورد.

سوغاتی را محدود و مشخص بیاورید

اگر قصد سوغاتی آوردن دارید قبل از سفر مشخص کنید که دقیقا به چه کسانی میخواهید سوغاتی دهید و ترجیحا مشخص کنید چه چیزی قرار است برایشان بیاورید. با این روش هم وقتتان کمتر تلف می شود و هم تکلیفتان با خودتان روشن است.

منبع:بانکی

تورهای خارجی1392/06/09 | کد مطلب: 1191
برچسب‌ها: نکات سفر
آزاده سروستانی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.