تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

هند بهترین مکان برای این جور چیز هاست!

 

تور کشمیر

 

سالانه 17 میلیون گردشگر به هندوستان سفر می کنند و از این کشور با جمعیت 1.2 میلیارد نفر جمعیت دیدن می‌کنند. در زیر به مواردی اشاره می کنیم که هندوستان را از کشورهای دیگر دنیا متمایز می کند.

هند به این چیزها معروف است

1. سلمانی ها


سلمانی ها در هند فقط موی شما را کوتاه نمی کنند. آنها وقتی قیچی به دست می گیرند، ابروها، گوش ها و بینی شما را هم اصلاح می کنند. در آخر هم یک ماساژ حسابی به سر و گردن شما می دهند.
www.dalahoo.com


2. دستفروشی در خیابان


دستفروش های هندی غذا و خوراکی و اجناس تقلبی می فروشند و حتی خدماتی مانند پاک کردن گوش، دندانپزشکی و طلع بینی ارائه می دهند. سال گذشته که در بمبئی شعبه ای از استارباکس باز شد، صف آن آنقدر طولانی شد که یک دستفروش کنار صف بساط چای چید.
www.dalahoo.com


3. قطارهای قدیمی


یکی از بزرگترین شبکه های راه آهن در دنیا، راه آهن هندوستان است که امسال 160 ساله می شود. قطارهای هندی روزانه بیش از 20 میلیون مسافر را جابجا می کنند. با آنکه ایمنی و ظاهر خوبی ندارند، سوار آنها شدن، تجربه ای کلاسیک است.
www.dalahoo.com


4. ستاره های بدنام


ستاره های هالیوود در مقایسه با محفل ها، پاپارازی ها و طرفداران پر و پا قرص بالیوود حرفی برای گفتن ندارند. ستاره های بالیوود ممکن است کرم های روشن کننده پوست تبلیغ کنند، فیلم های افتضاح بازی کنند و پشت سرهم رسوایی به بار آورند، ولی هیچ اتفاقی برای شهرت و محبوبیت آنها نمی افتد.
www.dalahoo.com
این عکس تزئینی است


5. زیورآلات هندی


زیورآلات هندی از مروارید گرفته تا جواهرات جیپوری در دنیا مشهور هستند و قطعاً خانم های هندی بهتر از هر کسی می توانند همه آنها را با هم بیندازند.
www.dalahoo.com


6. غذاهای کثیف و خوشمزه


شیرین، ترش، تند و خامه ای... در هند هر نوع غذایی غذای خوشمزه و غیرسالم محسوب می شود. کباب های جاده محمدعلی در بمبئی یا ماهی ماکان در جاده لارنس آمریتسار محبوب ما هستند.
www.dalahoo.com


7. با سر و دست حرف زدن


در هندوستان، هیچ زبانی را بهتر از تکان دادن سر، تکان دادن دست و مچ و... که بخشی از حرکات خاص هندی ها محسوب می شود، متوجه نمی شوند. اگر می خواهید از آنها عقب نیفتید باید به حرف زدن آنها دقت کنید و زود حرکات آنها را یاد بگیرید.
www.dalahoo.com


8. وسواس زیاد در مورد بازی کریکت


بازیکنان کریکت در هند پرستیده می شوند و دستمزدهای فوق العاده بالایی می گیرند. تماشای بازی زنده لیگ برتر کریکت در هندوستان تجربه ای جالب است که با طبل زنی و آتش بازی و... همراه است.
www.dalahoo.com


9. جشن ها و جشنواره ها


مهمان نوازی هندی ها را فقط در یکی از جشن های بسیاری در می یابید که هر هفته برگزار می شود. در هندوستان برای جشنواره لاتمار هولی در ناندگائون، مردم پودر رنگی به هم می پاشند.
www.dalahoo.com


10. شهرهای کوهستانی


شهرهای کوهستانی یا اصطلاحاً "ایستگاه های تپه ای" هند، بهشت کوهنوردان و دوستداران پیاده روی است. ماتران یکی از محبوب ترین و مشهورترین ایستگاه های تپه ای هند است.
www.dalahoo.com

منبع: برترین‌ها1392/08/14 | کد مطلب: 1345
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
علی شجاعی

گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
مريم سروقد
1393/04/03 13:28
اين مطالب بسيار جالبن ممنون مخصوصا كه طولاني و كشدار نيستن و ميشه تو وقت كم هم اطلاعات خوبي بدست آورد
پاسخ دهید...
ناشناس
1392/09/11 13:54
مادرم هند رفته بود خیلی خوشش آمده بود هتلش هم خوب بود و چون با تور ایرانی رفته بود تمام غذاهای رستوران هتل را ایرانی درست می کردند و بسیار خوشمزه بودند ولی از کثیفی خیابانها و گداها و فقر در هند خوشش نیامده بود
پاسخ دهید...
مریم هاشمی
1392/08/14 19:25
سلام
ببخشید دالاهو هند نمی بره؟
ممنون
پاسخ دهید...
کريم شادفر
1392/08/15 12:21
سلام به شما دوست عزیز
در حال حاضر برنامه‌ای وجود نداره اما به زودی(احتمالا برای تعطیلات نوروز) برای این سفر برنامه ریزی خواهد شد.
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.