تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

هند

هفتاد و دو ملت زیر یک پرچم
25 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
هند
هفتاد و دو ملت زیر یک پرچم

ویزای هند

قبل از سفر به هند بخوانید

هندوستان کشوری پهناور در جنوب آسیا است. این کشور در میان دریای عرب، خلیج بنگال و اقیانوس هند واقع شده. هندوستان به دلیل قرار گرفتن در میان آب‌های آزاد و رشته کوه‌های هیمالیا اقلیمی مرطوب و خاکی حاصلخیز دارد. زبان انگلیسی و هندی زبان رسمی این کشور است. هندوستان با یک میلیارد جمعیت به عنوان دومین کشور پرجمعیت جهان شناخته شده. این کشور با جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی متنوع مقصد پرطرفدار گردشگران است.

آیا هند را برای سفر می‌پسندم؟

شگفتی‌های بسیاری در هندوستان انتظار گردشگران را می‌کشند. هر چیزی که از طبیعت انتظار دارید در هندوستان می‌توانید ببینید: دره، جنگل، کویر، دشت، کوه و غیره. از طبیعت شگرف هندوستان که بگذریم نوبت به قصرها و کاخ‌های مجلل هندوستان می‌رسد: بناهای رنگی‌ای که تلفیقی از معماری بی‌نظیر هندی، ایرانی و اسلامی را نمایش می‌دهند. هندوستان در تنوع نژادی، دینی، زبانی و فرهنگی بی‌مثال است. در سفر به هندوستان از معاشرت با مردمی که لباس‌ها و جواهرات رنگی از آن‌ها جدا نمی‌شود تجربه فراموش‌نشدنی‌ای در خاطرتان ثبت می‌شود.

جاذبه‌های هند که حتما باید ببینید

مگر می‌شود به هندوستان سفر کنید و دهلی را نبینید. دهلی، پایتخت هندوستان، بر روی جلگه رود گنگ واقع شده و تلفیقی از جامعه مدرن و سنتی است. بازدید از بناهای سرخ رنگ این شهر که اغلب تلفیقی از معماری هندی و اسلامی هستند را از دست ندهید؛ قُطُب منار، مسجد قوه الاسلام، معبد همایون، معبد آکشاردام، بنای یادبود مهاتما گاندی و دروازه هند از جمله جاذبه‌هایی هستند که در شهر دهلی انتظار شما را می‌کشند. شهر آگرا و جاذبه‌های اطراف آن را حتما در برنامه‌تان قرار دهید. حالا نوبت به شهر صورتی جیپور می‌رسد؛ قلعه امبر و قصر صورتی هوامحل از جمله جاذبه‌هایی است که دیدنش از خاطرتان نخواهد رفت. برای آشنایی با مثلث طلایی هند کلیک کنید. 

شکم‌گردی و غذاهای هندی چطورند؟

حتما از طعم تند و آتشین غذاهای هندی شنیده‌اید. آشپزان هندی بازی با ادویه‌ها را به خوبی بلدند و طعمی بی‌نظیر می‌آفرینند. غذاهای هندی با ذائقه اغلب ما ایرانی‌ها سازگار است. اگر طعم‌های تند را می‌پسندید، شک نکنید که عاشق غذاهای هندی خواهید شد. مرغ کره‌ای، مرغ کبابی هندی، مرغ ماسالا، روغن جوش، کوفته مالائی، چول، کالی دال و پایدی چاتاز از جمله غذاهای معروف هندی هستند.

فستیوال‌ها و رویدادهای مهم هند کدامند؟

هندوستان به جشنواره‌های رنگارنگش معروف است. تعداد جشنواره‌ها در هند کم نیست. اغلب این جشن‌ها به پاس پیروزی نیکی بر بدی و بزرگداشت پادشاهان و خدایان هندو برگزار می‌شوند. شادی، پایکوبی و تزئینات رنگارنگ جزو لاینفک این جشنواره‌هاست. برخی از این جشنواره‌ها در معابد برگزار می‌شوند و چند روزی طول می‌کشند. جشن هولی (رنگ‌پاشی) را از دست ندهید. زمان عید نوروز هندی‌ها که فرامی‌رسد، مردم با پاشیدن رنگ روی یکدیگر پیروزی نیکی بر بدی را جشن می‌گیرند. کالپاتی، دوسهرا، ناوراتری، دورگاپوجا نام جشن‌های دیگر این مرز و بوم است. فکر می‌کنید کدام جشن را بیشتر می‌پسندید؟ 

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل