تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

هند

26 رای شما هم امتیاز بدهید!
 • 12 آبان 1402
  • 9 روزه
  • 14,000,000 تومان + 900 دلار
  • موجود
  جزئیات سفر
 • 24 آذر 1402
  • 9 روزه
  • 16,000,000 تومان + 900 دلار
  • موجود
  جزئیات سفر
 • 20 بهمن 1402
  • 9 روزه
  • 16,000,000 تومان + 900 دلار
  • موجود
  جزئیات سفر
 • 29 اسفند 1402
  • 9 روزه
  • 16,000,000 تومان + 900 دلار
  • موجود
  جزئیات سفر
مــشاهــده هــمه تــورها


تور کشمیر

قبل از سفر به هند بخوانید

تور هند برای دوستداران فرهنگ و تمدن شرق، یک فرصت بی نظیر است. چرا که هندوستان میزبانی عالی برای بسیاری از شگفتی‌هاست. کشور هند در میان دریای عرب، خلیج بنگال و اقیانوس هند واقع شده. هندوستان به دلیل قرار گرفتن در میان آب‌های آزاد و رشته کوه‌های هیمالیا اقلیمی مرطوب و خاکی حاصلخیز دارد. زبان انگلیسی و هندی زبان رسمی هند است. هندوستان با یک میلیارد جمعیت به عنوان دومین کشور پرجمعیت جهان شناخته شده. کشور هند با جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی متنوع، مقصد پرطرفدار گردشگرانی است که می‌خواهند در تور هندوستان همسفر دالاهو باشند.

آیا تور هند را برای سفر می‌پسندم؟

در هندوستان شگفتی‌های بسیاری در انتظار گردشگران است. در هندوستان هر چیزی که از طبیعت انتظار دارید، می‌توانید ببینید؛ دره، جنگل، کویر، دشت، کوه و غیره. از طبیعت شگرف هندوستان که بگذریم نوبت به قصرها و کاخ‌های مجلل هندوستان می‌رسد. بناهای رنگی‌ که تلفیقی از معماری بی‌نظیر هندی، ایرانی و اسلامی را نمایش می‌دهند. هندوستان در تنوع نژادی، دینی، زبانی و فرهنگی نیز بی‌مثال است.

جاذبه‌های تور هند که حتما باید ببینید

مگر می‌شود به هندوستان سفر کنید و دهلی را نبینید. دهلی، پایتخت هندوستان، بر روی جلگه رود گنگ واقع شده و تلفیقی از جامعه مدرن و سنتی است. بازدید از بناهای سرخ رنگ این شهر که اغلب تلفیقی از معماری هندی و اسلامی هستند را نیز از دست ندهید. قُطُب منار، مسجد قوه الاسلام، معبد همایون، معبد آکشاردام، بنای یادبود مهاتما گاندی و دروازه هند از جمله جاذبه‌هایی هستند که در شهر دهلی انتظار شما را می‌کشند. برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های هند اینجا کلیک کنید.

از آگرا تا جیپور در تور هند

شهر آگرا و جاذبه‌های اطراف آن را پس از دهلی، حتما در برنامه‌تان خواهید داشت. این شهر کمتر از 3 ساعت با دهلی فاصله دارد. نام این شهر، احتمالا از واژه‌های کهن که به معنای بهشت و پردیس بوده‌اند، گرفته شده است. روزگاری، اکبرشاه، پسر شاه همایون از این شهر، بر کل هندوستان حکومت کرده و رد پاهای حضورش را می‌توانید در تور هند ارزان دالاهو ببینید. اکبرشاه پادشاهی مسلمان و مقتدر بود که توانست اختلاف‌های قومی و دینی را تبدیل به دوستی و روابط خانوادگی کند. در آگرا می‌توانید مزار اکبر شاه و ملکه‌ی موثرش، جودا، را نیز ببینید. حالا نوبت به شهر صورتی جیپور می‌رسد. قلعه امبر و قصر صورتی هوامحل از جمله جاذبه‌هایی است که دیدنش از خاطرتان نخواهد رفت. این سه شهر، یعنی دهلی، آگرا و جیپور، در کنار هم، مجموعه‌ای جذاب به نام مثلث طلایی هند را تشکیل می‌دهند که در تور هندوستان به آنها سفر خواهیم کرد.

شکم‌گردی و غذاهای هندی چطورند؟

حتما از طعم تند و آتشین غذاهای هندی شنیده‌اید. برای مردم هند، ادویه‌ها، مقدس و آفریننده طعم‌های بهشتی هستند. آشپزان هندی بازی با ادویه‌ها را به خوبی بلدند و طعمی بی‌نظیر می‌آفرینند. غذاهای هندی با ذائقه اغلب ما ایرانی‌ها سازگار است. اگر طعم‌های تند را می‌پسندید، شک نکنید که عاشق غذاهای هندی خواهید شد. مرغ کره‌ای، مرغ کبابی هندی، مرغ ماسالا، روغن جوش، کوفته مالائی، چول، کالی دال و پایدی چاتاز از جمله غذاهای معروف هندی هستند. در کنار غذاها، در تور هند، کشف انواع نوشیدنی‌ها، میوه‌ها و چشیدن طعم چای شیر و چای هندی را هم نباید از یاد ببرید. جالب است بدانید، برخی از مردم هند به سبب مذهبی که دارند، گیاهخوارند. در نتیجه، اگر شما هم رژیم غذایی خاصی دارید و یا نمی‌خواهید گوشت بخورید، در تور هند 1401 بدون دغدغه می‌توانید غذاهای دلچسب‌تان را پیدا کنید.

فستیوال‌ها و رویدادهای مهم هند در تو رهند کدامند؟

هندوستان به جشنواره‌های رنگارنگش معروف است. تعداد جشنواره‌ها در هند کم نیست. اغلب این جشن‌ها به پاس پیروزی نیکی بر بدی و بزرگداشت پادشاهان و خدایان هندو برگزار می‌شوند. شادی، پایکوبی و تزئینات رنگارنگ جزو لاینفک این جشنواره‌هاست. برخی از این جشنواره‌ها در معابد برگزار می‌شوند و چند روزی طول می‌کشند. جشن هولی (رنگ‌پاشی) را از دست ندهید. زمان عید نوروز هندی‌ها که فرامی‌رسد، مردم با پاشیدن رنگ روی یکدیگر پیروزی نیکی بر بدی را جشن می‌گیرند. کالپاتی، دوسهرا، ناوراتری، دورگاپوجا نام جشن‌های دیگر این مرز و بوم است. در بسیاری از این مراسم امکان حضور گردشگران فراهم شده است. در نتیجه اگر نخواهید با آیین‌ها همراه شوید، می‌توانید تمام مراسم را به عنوان یک تماشاچی دنبال کنید. فکر می‌کنید کدام جشن را بیشتر می‌پسندید؟ فکر می‌کنید کدام جشن را بیشتر می‌پسندید؟ 

مذاهب در هند

پیروان ادیان مختلف، قرن‌هاست که در توانسته‌اند در هندوستان کنار یکدیگر زندگی کنند. به همین دلیل دیدن مساجد؛ معابد و کلیساها در کنار هم، یک رویداد عادی در بسیاری از شهرهای هندوستان است. بیش از 80 درصد مردم هند، پیرو آیین هندوئیسم هستند. پس از آنها، مسلمانان حدود 10 درصد از جمعیت را به خود اختصاص داده‌اند. حدود 10 درصد دیگر هم مذاهبی هستند که شاید خیلی درباره آنها بدانیم (مانند دین زرتشت) و یا اصلا فکر نمی‌کنیم که وجود داشته باشند (مانند آیین جین)! به همین دلیل، تعداد جشن‌ها و رویدادهای هند نیز، بیشتر از بسیاری مقاصد دیگر جهان است.

روابط فرهنگی بین ایران و هند

بر خلاف بسیاری از مردم جهان، هند برای مردم سرزمین ما، ناشناخته نبوده است. از حدود 3 هزار سال پیش، مهاجرت‌هایی بین دو کشور اتفاق افتاده و هنوز، ادامه دارد. نام هند در بسیاری از اشعار و داستان‌های ایرانی به چشم می‌خورد. مثلا در شاهنامه فردوسی، بارها از این کشور یاد شده است. تا پیش از توسعه‌ جاده‌ها، بسیاری از مسافران، از مسیر آبی به هند و بعد سرزمین‌های دیگر می‌رفتند. در نتیجه مبادلات بسیاری بین دو کشور، شکل گرفت. اگر امروز با طعم برخی ادویه‌ها، مثل زردچوبه، آشنا هستیم، بی شک همین سفرها و قصه‌هایی که پیرامونش جان گرفته‌اند، باعث آن بوده است. نشانه‌های روابط ایران و هند، در دوره‌های گوناگون حیات دو کشور کاملا مشخص است. به همین دلیل برای ایرانی‌ها، تور هند یک انتخاب عالی است و می‌توانید در آن سیر دوره‌های تاریخی، تحولات اجتماعی و سیاسی هند را ببینید و با جهانی زیبا، رنگارنگ و متفاوت آشنا شوید.


بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل