تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

شفق قطبی

1 رای شما هم امتیاز بدهید!

 

آیا تور شفق قطبی را برای سفر می‌پسندم؟

تور شفق قطبی برای کسانی که می‌خواهند این پدیده نجومی را از نزدیک مشاهده کنند تجربه‌ای کم‌نظیر خواهد بود. تور شفق قطبی فقط به دیدن این پدیده اختصاص ندارد. در تور شفق قطبی دالاهو شما از زمانی که پا به روسیه می‌گذارید می‌توانید جاذبه‌های تاریخی این کشور را از نزدیک مشاهده کنید. در بخشی از سفر که مهم‌ترین بخش آن نیز هست برای دیدن این پدیده طبیعی به مورمانسک خواهید رفت. شهری بندری که اگرچه شهر کوچکی است؛ اما دیدنی‌هایی دارد که جذابیت آنها کمتر از آثار و بناهای تاریخی مسکو و سن‌پترزبورگ نیست. به‌صورت کلی تور شفق قطبی امکانی بی‌نظیر است تا شما این پدیده نجومی بسیار زیبا و حیرت‌انگیز و از طرفی مهم‌ترین آثار تاریخی این کشور را از نزدیک مشاهده نمایید.

مورمانسک روسیه، نقطه قابل رویت شفق قطبی کجاست؟

مورمانسک شهری بندری است که در کشور روسیه قرار گرفته است. این استان در شمال غربی روسیه قرار دارد و با کشور فنلاند هم مرز است. مورمانسک کمی بالاتر از مدار قطب شمال قرار دارد و به همین دلیل هوای آن بسیار سرد است و برای رفتن به آن باید بسیار مجهز اقدام کرد. این منطقه یکی از بهترین نقاط برای دیدن شفق قطبی به شمار می‌رود و در کنار سفر به روسیه و دیدن آثار تاریخی آن، می‌تواند بخشی هیجان‌انگیز و تکرارنشدنی برای افراد در این تور خارجی باشد

 

پرواز تور شفق قطبی چگونه انجام می‌شود؟

برای رسیدن به مورمانسک در ابتدا باید مسافران خود را به مسکو برسانند. از مسکو با هواپیما یا قطار می‌توان به مورمانسک رسید. پروازهای مختلفی همچون امارات و فلای دوبی در حال حاضر به مسکو پرواز دارند و این پروازها به شکل غیرمستقیم انجام می‌شوند.

آیا برای تور شفق قطبی نیاز به ویزا خواهم داشت؟

شما برای شرکت در تور شفق قطبی نیاز به ویزای روسیه خواهید داشت. برای گرفتن این ویزا مدارکی موردنیاز است که در صفحه «ویزای روسیه» می‌توانید با  جزئیات آنها آشنا شوید. آژانس دالاهو که برگزارکننده تور شفق قطبی است امور مربوط به ویزا را پس از دریافت مدارک شما آغاز خواهد کرد.

بهترین زمان برای تور شفق قطبی کی است؟

برای اینکه بتوانید این ناب‌ترین پدیده طبیعی را ببینید بهترین زمان فصل زمستان است. شما از بازه ماه شهریور تا اوایل فروردین فرصت خواهید داشت که این پدیده حیرت‌انگیز را از نزدیک مشاهده کنید. بهترین کار این است که تور شفق قطبی خود را در این بازه زمانی انتخاب نمایید.

تجربه همسفران
شما می‌توانید 178 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 11 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
تورهای آینده دالاهو برای این مقصد
 • 10 خرداد 1403
  • 8 روزه
  • 25,500,000 تومان + 850 دلار
  • موجود
  جزئیات سفر
 • 24 خرداد 1403
  • 8 روزه
  • 16,600,000 تومان + 850 دلار
  • موجود
  جزئیات سفر
 • 31 خرداد 1403
  • 8 روزه
  • 16,600,000 تومان + 850 دلار
  • موجود
  جزئیات سفر
 • 10 آبان 1403
  • 8 روزه
  • از 12,000,000 تومان + 1,600 دلار
  • موجود
  جزئیات سفر
 • 20 دی 1403
  • 8 روزه
  • از 12,000,000 تومان + 1,200 دلار
  • موجود
  جزئیات سفر
مــشاهــده هــمه تــورها

 

جاذبه‌های تور شفق قطبی چیست؟

همه چیز درباره شفق قطبی را در این تور می‌توانید از نزدیک لمس کنید. در واقع اولین جاذبه‌ای که در این تور بسیار اهمیت دارد مشاهده شفق قطبی است؛ هرچند پیش از رسیدن به این منطقه فرصتی برای دیدن مسکو خواهید داشت. در مسکو می‌توانید از میدان سرخ، بنای یادبود لنین، کاخ کرملین و کلیسای سنت بازیل دیدن کنید. پس از رسیدن به مورمانسک به روستای «تریبرکا» خواهید رفت تا از «ساحل تخم اژدها» بازدید نمایید. پس از بازگشت به مورمانسک دیدن «کشتی اتمی یخ‌شکن لنین» و در ادامه مشاهده شفق قطبی را تجربه خواهید کرد. در ادامه دیدن نماد سرباز گمنام و زیردریایی اتمی روسیه برنامه‌ریزی شده‌اند. رفتن به روستای «سامی» و دیدن گوزن‌های قطبی و محل نگهداری سگ‌های هاسکی می‌تواند در ادامه سفر برای شما بسیار جذاب باشد. پس از آن به سن‌پترزبورگ خواهید رفت و از «کلیسای سنت ایزاک»، مجموعه «پیتر اند پاول» و...  بازدید خواهید کرد. در نهایت گشت شهر «ایرکوتسک» و دریاچه «بایکال» از جاذبه‌های دیگر این سفر تا بازگشت شما به ایران هستند.

جشن‌ها و فستیوال‌های معروف تور شفق قطبی

اگر تور شفق قطبی شما هم‌زمان با فستیوال‌های معروف روسیه باشد یک تیر را با دو نشان زده‌اید. فستیوال‌های مختلفی در روسیه برگزار می‌شود که از آن جمله می‌توان به «فستیوال پنکیک» یا «فستیوال ماسلنیتسا» اشاره کرد. این فستیوال در پایان فصل زمستان و آغاز بهار جشن گرفته می‌شود و در تمام طول هفته برگزاری آن، ‌شیرینی‌جات مختلفی پخته می‌شود. «فستیوال گوزن چران‌ها» از دیگر فستیوال‌های معروف روسیه است که برای دیدن آنها باید به مناطق دورافتاده که بومیان در آنها زندگی می‌کنند، سفر کنید. «فستیوال ماسک طلایی مسکو» نیز یکی از فستیوال‌های هنری است که در طی آن در تمام مسکو برنامه‌های هنری همچون اپرا، آواز، تئاتر و رقص اجرا می‌شود.

 

شکم گردی و غذاهای تور شفق قطبی

در تور شفق قطبی به دلیل اینکه شما به بخش‌های مختلف روسیه سفر می‌کنید امکان این را خواهید داشت تا انواع غذاهای معروف روسیه را نیز بچشید. غذاهای روسی نشان از فرهنگ غنی و طولانی این کشور دارند و یکی از معروف‌ترین غذاهای آنها «بیف‌استراگانف» است که برای مردم ایران شناخته شده می‌باشد. از دیگر خوشمزه‌های روسیه که در تور شفق قطبی می‌توانید تجربه کنید سوپ چغندر به نام «بورش» است که طعم بی‌نظیری دارد. «آکروشکا» نوعی سوپ سرد در روسیه است که مواد تشکیل‌دهنده آن سیب‌زمینی، پیاز و زیتون می‌باشد. «چاک‌چاک» نیز یک میان‌وعده بسیار لذیذ است و غذای «شاه‌ماهی ملبس» از دیگر غذاهایی است که باید حتماً در تور شفق قطبی و سفر به روسیه مزه آنها را بچشید.

 

نکات مهم پیش از سفر با تور شفق قطبی

- برای شرکت در تور شفق قطبی حتماً لباس‌های مناسب و بسیار گرم همراه خود ببرید. از جمله وسیله‌های لازم کاپشن، شلوار، کلاه و دستکش هستند و از لباس‌های پلار نیز حتماً باید استفاده کنید.
- کفش مناسب از دیگر مواردی است که باید حتماً به همراه داشته باشید. این کفش باید ضد آب باشد و کفی محکمی داشته باشد. راحتی کفش نیز بسیار مهم است؛ زیرا شما در طول سفر باید به‌راحتی بتوانید راه بروید.
- برای بردن داروهای خاص به روسیه در صورت نیاز به داروهای آرامش‌بخش و مسکن‌های دارویی دارای مخدر، حتماً نسخه امضا و مهر شده پزشک را به همراه داشته باشید و در مورد هر داروی خاص دیگری از آژانس دالاهو سؤال نمایید.
- پیش از سفر در مورد شفق قطبی اطلاعات بیشتری را کسب کنید. برای آگاهی بیشتر می‌توانید مقاله «8 حقیقت جذاب درباره شفق قطبی» را مطالعه کنید.
- در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب «۵ وسیله ضروری برای سفر به روسیه» را بخوانید.


بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
نیما سلطنت خواه
1402/09/01 23:31
سلام وقت شما بخیر برای شرکت در تور شفق های قطبی پیام میدم خدمتتون، ممنون میشم اگر جزییات و اطلاعات تکمیلی رو ایمیل بفرمایید و هزینه نهایی رو هم برای هر نفر بفرمایید، سپاسگزارم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/09/07 12:39
دوست عزیز
سلام

لطفا از طریق شماره‌های اعلام شده روی سایت با همکاران ما تماس بگیرید.

با تشکر از پیام شما