تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

هند برای گردشگران 180 کشور ویزای فرودگاهی صادر می‌کند

دولت هند با هدف رشد بیشتر صنعت گردشگری این کشور برای گردشگران 180 کشور ویزای فرودگاهی صادر می‌کند.

دولت هند که در تلاش است گردشگران بیشتری را از کشورهای مختلف جذب این کشور کند و از مدتی قبل اقدام به صدور ویزای فرودگاهی برای گردشگران بیش از 40 کشور کرده،قصد دارد برای گردشگران 180 کشور ویزای فرودگاهی صادر ‌کند.

به گزارش ای توربو نیوز، در قالب این طرح که از ماه سپتامبر اجرایی خواهد شد برای گردشگران 180 کشور در فرودگاه‌های هند ویزای گردشگری صادر خواهد شد و گردشگران این کشورها برای سفر به هند نیازی به مراجعه به سفارتخانه‌های این کشور ندارند.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند اجرای این طرح رشد چشمگیر گردشگران هند، افزایش گردشگران سه کشور همسایه هند شامل بوتان‌، سریلانکا و نپال را نیز در پی خواهد داشت، البته در مرحله اول اجرای این طرح تنها در 26 فرودگاه‌ هند که به امکانات لازم مجهز هستند، ویزای فرودگاهی صادر خواهد شد.

در حال حاضر بیشتر گردشگران هند، گردشگران درمانی از کشورهای اروپایی به ویژه آلمان، فرانسه و انگلیس هستند؛ این درحالیست که هزینه‌ انجام عمل جراحی در بهترین کلینیک‌های درمانی هند در حدود 30 درصد هزینه انجام این اعمال جراحی در اروپا و آمریکاست. هم‌چنین گردشگران درمانی در طول مدت درمان خود تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرند که این امر تا به حال نقش مهمی در جذب گردشگران درمانی به هند ایفا کرده است.

در حال حاضر، شش ایالت هند میزبان بخش اعظم گردشگران درمانی این کشور هستند. هرچند که در دو ایالت این کشور، علاوه بر خدمات درمانی، یوگا و مراقبه نیز به گردشگران آموزش داده می‌شود و برای درمان، از طب سنتی هند نیز استفاده می‌شود.

هند در سال 2013 میزبان حدود هشت میلیون گردشگر بود که نزدیک به 23 میلیارد دلار ارز وارد چرخه اقتصادی این کشور کرد. در این شرایط دولت هند قصد دارد درآمدهایش از محل صنعت گردشگری را تا سال 2015 به 26 میلیارد دلار در سال برساند. دولت هند همچنین قصد دارد با افزایش چشمگیر تعداد هتل‌های این کشور با جذب سرمایه‌گذاری خارجی، در سال 2020 به مقصد ‌50 میلیون گردشگر تبدیل شود.1392/11/17 | کد مطلب: 1561
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
salar
1392/11/20 11:33
خب به ایرانی ها هم میده ویزا یا نه؟
پاسخ دهید...
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.