تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

جزیره بورنئو، امپراطوری اورانگوتان

«بورنئو» نام جزیره‌ای بزرگ و جنگلی در آسیای شرقی است. جنگل‌هایی مملو از درختان بسیار بزرگ و حیوان‌های چون اورانگوتان! در اینجا می‌توانید از غواصی در دنیای رنگین زیر آب و بودن در سواحل سفید آن نهایت لذت را ببرید.

«بورنئو» جزیره ای بزرگ در مرکز شبه جزیره مالایا و اندونزی است. به لحاظ جغرافیایی این جزیره بین سه کشور اندونزی، مالزی و برونئی تقسیم شده است.
اینجا همان جزیره دوست داشتنی «والاس» است. والاس همکار «داروین» بود که برای بررسی خواص کشف نشده به این جزیره آمد و تا آخر عمر در اینجا زندگی کرد. او این جزیره را انتخاب کرد چرا که مملو از گونه‌های گیاهی و جانوری نادر بوده و هست.

جزیره برونئو

تور بورنئو

 

درباره جزیره بورنئو

طبیعت خاص و منحصر به فرد بورنئو، از این جزیره یک نقطه متفاوت در آسیای شرقی رقم زده است. اینجا مملو از جنگل‌های انبوه استوایی است. جزیره‌ای بارانی و خوش آب و هوا. چه تصور دلچسبی، بودن در دل جنگل‌های انبوه زیر باران!

در بورنئو دنیای متفاوتی را می‌بینید:

گیاهان عظیم‌الجثه

جزیره بورنئو زیستگاه درختان و گیاهان عظیم‌الجثه‌ای از جمله بزرگ‌ترین گل جهان «رافیلیشا» است. در جنگل‌های بورنئو درختان بسیار بزرگ و گیاهان نادر و عجیب و غریب روییده‌اند، گاهی بزرگی بعضی از آنها از تصور ما به دور است! در کنار این همه گیاهان شگفت‌انگیز، صدها گونه‌ گل ارکیده نیز به چشم می‌خورند.

پل‌های معلق چوبی

در اینجا پل‌های چوبی و معلق میان جنگل شما را به این سو و آن سو می‌برند. قدم زدن روی آن پل‌ها، تماشای حیوانات و درختان عجیب و غریب تجربه‌ای تکرار نشدنی برایتان خواهد بود. با عکاسی روی این پله‌های معلق لحظاتتان را ثبت کنید.

جزیره برونئو

اورانگوتان‌های باهوش

جنگل‌های بورنئو زیستگاه حیوانی باهوش به اسم اورانگوتان است، این جانور از باهوش‌ترین نخستی‌ها هستند. اورانگوتان‌ها در این جنگل‌ها با دست‌های درازشان از شاخه‌های درختان و طناب‌ پل‌ها آویزان شده و به این سو و آن سو می‌روند. رفتارهای این جانور باهوش دیدنی و شگفت‌انگیز است. آنها هنگام ارتباط فیزیکی مانند دنبال هم دویدن و قلقک اصواتی به شکل خنده از خود بروز می‌دهند! گونه بورنوئی این جانور در معرض خطر قرار گرفته است.

جزبره برونئو

سواحل سفید بورنئو

سواحل سفید این جزیره جایی است که می‌توانید پشت به جنگل و روبروی دریایی زلال از آرامشتان لذت ببرید، حتی می‌توایند تن به آب بزنید و در همان نزدیکی شنا کنید و تماشاگر دنیای زیر آب شوید. شگفتی دیگر این جزیره، پارک ملی مرجان‌های آن است.

سواحل بورنئو

 غواصی در دنیای رنگین زیر آب

بسیاری از گردشگران به اینجا می‌آیند تا لذت غواصی را در دریای اینجا تجربه کنند چراکه دریای خوش رنگ اینجا مملو ار آبزیان ناب و رنگین است. غواصی کنار ماهی‌های رنگارنگ و عکاسی با آنها تجربه‌ای است که با ما می‌توانید از آن خاطره بسازید.

غواصی در بورنئو

جزیره اختصاصی!

جزایر زیادی نزدیک به بورنئو است و شما می‌توانید روزانه به یکی دو تا از آنها سر بزنید و لذت جزیره نوردی را تجربه کنید. حتی می‌توانید با اجاره یکی از آنها یک جزیره اختصاصی برای خودتان داشته باشید! غذاهای مورد نیازتان را هم با قایق به سوی جزیره‌تان می‌فرستند تا بدون دغدغه در جایی دنج برای خودتان تجربه‌ای متفاوت داشته باشید. 

جزیره برونئو

خط استوا

جالب است بدانید خط استوا از وسط این جزیره رد می‌شود، دقیقا از همان قسمتی که متعلق به اندونزی است.

بومی‌های جزیره

در جزیره بورنئو جدا از طبیعت می‌توانید از تماشای زندگی ساده‌ی بومی‌ها و صرف غذاهای دریایی در نایت مارکت‌های این جزیره لذت ببرید.

بومی‌های بورنئو

برای سفر به این جزیره‌ی بی‌نظیر در «تور جزیره برونئو» با دالاهو همسفر شوید.1394/05/25 | کد مطلب: 2952
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
لیلا کرمی
1394/05/25 12:25
اینجا می شه آفتاب گرفت؟! از این هتل‌های کنار ساحل هم داره؟
پاسخ دهید...
سینا نصیری افشار
1394/05/25 15:55
با عرض سلام.
شهر کوتاکینابالو که در انتهای سفر 3 شب اقامت داریم مقصدی برای همین منظور است. شهری پر از کافه و نایت مارکت معروف این شهر به منظور صرف انواع غذاهای دریایی صید روز به صورت ذغالی و باربیکیو است. این شهر بندری به نام جزلتون دارد که هر روز صبح توریستها با خرید بلیت قایق های تندرو به جزایری متعدد نزدیک آن برای استفاده از ساحلهای متفاوت میروند.حتی امکان خرید تور یکروزه به جزیره اختصاصی که آن روز فقط در اختیار خریدار تور میباشد، وجود دارد. کلیه جزایر در پارک ملی مرجانی است.
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.