تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

آکواریوم استانبول کجاست و چطور به آنجا برویم؟

رابطه‌تان با ماهی‌ها چطور است؟ همیشه دوست داشتید یک آکواریوم داشته باشید؟ شاید همین الان هم یک آکواریوم در قد و قواره خانگی دارید، نه؟ خوب اگر عاشق دنیای زیر آب هستید و از تماشای ماهی‌های رنگارنگ لذت می‌برید، در این مطلب همه چیز را درباره آکواریوم غول پیکر استانبول خواهیم گفت. در سفر به این شهر می‌توانید از آن دیدن کنید اما قبل از آن درباره‌اش بیشتر بدانید.

 

تور دور ترکیه

درباره آکواریوم استانبول:

خانواده 17هزار نفری آکواریوم استانبول از سال 2011 میزبان بازدیدکنندگان و علی الخصوص توریست‌هاست. این اکواریوم به خاطر مسیر شیشه‌ای زیبا برای بازدید، تکنولوژی‌های نوین به کار رفته و همینطور وجود گونه‌های مختلف ماهی از سراسر جهان و جنگل‌های بارانی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

با قدم گذاشتن در این آکواریوم خودتان را برای سفری از دریای سیاه تا اقیانوس آرام آماده کنید. این سفر شامل یک جنگل بارانی هم می‍شود! جنگل‌هایی که نظیرشان را در مناطق استوایی و گرمسیری فقط خواهید دید. 

با قدم گذاشتن در این آکواریوم خودتان را از برای سفری از دریای سیاه تا اقیانوس آرام آماده کنید

در آکواریوم استانبول چه خواهیم دید؟

 • این آکواریوم 4000 مترمکعب است و بیش از 5000 جاندار در آن نگهداری می‌شوند.
 • در این آکواریوم پیراناهای شکم قرمز هستند. این ماهی‌های ترسناک می‌توانند بوی خون در آب را حتی اگر چند قطره باشد از فاصله 2 کیلومتری احساس کنند. تصور کنید در مسیر آکواریوم در حال عبور هستید و پیراناها بالای سرتان رژه می‌روند.
 • جانور دریایی جذاب دیگر کوسه لیمویی است. بله درست خواندید لیمویی. به خاطر داشتن رنگ لیمویی به این کوسه این نام را داده‌اند. طول این کوسه گاهی به حدود 3.5 متر می‌رسد! عمر کوسه لیمویی هم تقریبا زیاداست. 25 سال طول عمر متوسط این جانور است. کوسه لیمویی همیشه بیدار است و استراحت نمی‌کند اگر لحظه‌ای بخوابد آبشش‌هایش نمی‌توانند اکسیژن لازم را به بدنش برسانند و این جانور از بین می‌رود. فقط در صورتیکه به اقیانوس اطلس سفر کنید می‌توانید این کوسه را ببینید. البته در آکواریوم استانبول هم شانس تماشایش را دارید.
 • در آکواریوم به دنبال دلقک ماهی‌ها هم بگردید. این ماهی‌های کوچک که نهایتا طول آنها به 10 سانتی متر می‌رسد هنگامی که احساس خطر کنند از خود سم ترشح می‌کنند. متوسط طول عمر این ماهی‌های خوش رنگ و قیافه بین 3 تا 6 سال است. برای دیدن‌شان باید به اقیانوس آرام بروید اما آکواریوم استانبول شانس تماشای آن را برای‌تان فراهم کرده است.
 • شاید جالب‌ترین قسمت دیدن پنگوئن‌های جِنتو از نزدیک باشد. این موجودات را فقط در قطب خواهید یافت. حیوانات دوست‌داشتنی که سیاه و سپید هستند و تا 7 دقیقه می‌توانند زیر آب دوام بیاورند. علاوه بر موجوداتی که در بالا به آنها اشاره کردیم خانواده ماهی‌های موجود در آکواریوم استانبول بسیار وسیع‌تر و گسترده‌تراست. حتما باید سری به آن بزنید.
 • جنگل‌های بارانی در آکواریوم استانبول طوری طراحی شده‌اند تا همان حال و هوای جنگل‌های آمازون را به شما منتقل کنند. با رفتن به آکواریوم استانبول حس و حال جنگل‌های آمازون را تجربه کنید.
 • علاوه بر موجودات دریایی که خواهید دید این آکواریوم دو تا سینمای 5 بعدی دارد. نمایش‌ فیلم‌های مختلف از دنیای زیر آب و انجام فعالیت‌های تعاملی و عرضه اطلاعات بسیار جالب از موجوداتی که می‌توانید در این آکواریوم آنها را از نزدیک ببینید، جذابیت خاصی به این مرکز تفریحی داده است.
 • در پایان اگر گشت 30 دقیقه‌ای در آکواریوم استانبول داشته‌باشید از طرف این مرکز به شما مدرکی داده می‌شود که نشان دهنده بازدید شما از این آکواریوم است.
 • بعد از تماشای آکواریوم و دیدن از جنگل‌های بارانی می‌توانید به فروشگاه آکواریوم استانبول سر بزنید. اینجا می‌توانید یادگاری‌های جذابی از بازدیدتان از آکواریوم استانبول تهیه کنید.

تماشای موجودات جذاب در در آکواریوم استانبول.

چطور به آکواریوم استانبول برویم؟

آکوارویم استانبول در محله باکرکوی قرار دارد. باکرکوی در بخش اروپایی استانبول واقع است و اگر هتل محل اقامت شما در قسمت اروپایی است از راه مترو یا تاکسی به راحتی می‌توانید خود را به آن برسانید. برای آشنایی با محله‌های استانبول و راهنمای استانبول: بخش آسیایی و اروپایی این مطالب را بخوانید. همینطور در راهنمای حمل و نقل عمومی در استانبول به شما خواهیم گفت چطور با هزینه مناسب به تماشای آکواریوم استانبول بروید.

کشف دنیای زیر آب شگفت‌زده‌تان خواهد کرد.

ساعت کاری آکواریوم استانبول چطور است؟

روزهای عادی هفته یعنی از دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:00 تا 19:00 آکواریوم باز است و در روزهای پایانی هفته یعنی شنبه و یکشنبه زمان بازدید یک ساعت طولانی‌تر است و می‌توانید از ساعت 10:00 تا 20:00 از آکواریوم استانبول دیدن کنید.

 

 هیجان کشف دنیای زیر آب در آکواریوم استانبول.

 

 

تور قونیه1397/08/14 | کد مطلب: 3365
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


 • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.