تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

راهنمای محله های استانبول ترکیه

استانبول برای تقسیم‌بندی بخش‌های مختلفش آن‌ها را به محله‌های گوناگون تقسیم کرده. این محله‌ها چه نام دارند و خیابان‌های معروف در استانبول هر کدام در کدام محله هستند؟ با حال و هوای محله‌های استانبول برای تفریح یا سکونت و اجاره ملک آشنا شویم.

 

تور دور ترکیه

محله بِبِک:

این محله یکی از معروف‌ترین و البته گران‌قیمت‌ترین محله‌های استانبول است. بسیاری از هنرمندان در این محله ساکن هستند. چشم انداز تماشایی به تنگه بسفر دارد و دانشگاه بسفر نیز آنجاست. هنگام شب چراغانی بی‌نظیر این محله برای گردش در کنار ساحل آن شرایط فوق‌العاده‌ای را به وجود آورده. حتما قدم زدن در شب‌های محله ببک در کنار ساحل را به همراه امتحان کردن ماهی کبابی در کنار ساحل تجربه کنید.

در خیابان جودت پاشا در محله ببک کافه‌ها و رستوران‌های بسیار شیک و لوکسی قرار دارد که می‌توانید خود را به صرف نوشیدن یک قهوه ترک میهمان کنید.

 محله ببک یکی از معروف‌ترین و البته گران‌قیمت‌ترین محله‌های استانبول است.

محله باکرکوی:

تاریخ محله باکرکوی تاریخ استانبول است. این محله در سال 384 بعد از میلاد مسیح شکل گرفته و کنستانتین برای تفریح خود این محله گسترش داد. باکرکوی علاوه بر اینها یک مرکز سیاسی و نظامی هم به شمار می‌رفت و به نام هِبدومون هم شهرت داشت. در تاریخ باکرکوی مهمترین مساله جنگ عثمانی‌ها با روس‌هاست. باکرکوی در قسمت اروپایی استانبول واقع است. زیتون‌بورنو هم جز مناطق شناخته شده است و البته زیر مجموعه محله باکرکوی استانبول. خرید ملک یا اجاره خانه در این محله به دلیل دسترسی مناسب آن به وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به نقاط دیگر استانبول گران است.

تاریخ محله باکیرکوی تاریخ استانبول است.

محله سلطان احمد:

محله سلطان احمد یکی از محله‌های خوب استانبول برای زندگی است. این محله آثار تاریخی چون مسجد سلطان احمد را نیز در دل خود جای داده. موزه موزاییکی و پارک بسیار خوبی در این محله قرار دارد. در خیابان آک بییک هتل‌های خوبی را می‌توانید بیابید. در ضمن کاخ توپکاپی و ایاصوفیه از دیگر بناهای مشهور و تاریخی ترکیه نیز در این محله قرار دارد.

محله سلطان احمد یکی از محله‌های خوب استانبول برای زندگی است

محله بی اُغلو:

بی اُغلو در بخش اروپایی استانبول واقع است. میدان تکسیم و اطراف آن شامل جاده استقلال و... زیر مجموعه این محله هستند. برخی تا انتهای منطقه کاراکوی را جز محله بی‌اغلو می دانند و برخی نه. بهرحال اگر گستره بی‌اغلو را تا انتهای منطقه کاراکوی بدانیم برج گالاتا در بی‌اُغلو واقع است. این محله به دلیل دسترسی بسیار خوب آن و همینطور مراکز تجاری و کسب و کاری که در آن است، یکی از قطب‌های تجاری استانبول به شمار می‌آید. این منطقه پر است از هتل، پاساژ و آپارتمان که برای سکونت، خرید یا گذراندن سفر چند روزه، مناسب برای هر بودجه‌ای هستند.

محله بی اُغلو در بخش اروپایی استانبول واقع است.

محله کادیکوی:

دانشگاه مارمارا و دو بیمارستان دولتی در محله کادیکوی قرار دارد. این محله هم منطقه‌ای ساحلی است. ساحل زیبای مارمارا در کادیکوی از حیدرپاشا شروع و تا بوستانجی ادامه دارد. کادیکوی در بخش آسیایی استانبول قرار دارد و یکی از قدیمی‌ترین محله‌های استانبول به حساب می‌آید. از اطراف با محله‌هایی مانند آتا شهیر، مال تپه و اسکودار همسایه است.

موزه اسباب بازی و ترن حیدرپاشا از آثار دیدنی کادیکوی است که بازدید از آنها را به شما توصیه می‌کنیم. در خیابان بغداد در کادیکوی می‌توانید قدم بزنید و اگر هوا مساعد باشد از تماشای مغازه‌های این خیابان در کادیکوی لذت ببرید. متاسفانه در خود محله کادیکوی مرکز خرید یا پاساژ مجهزی وجود ندارد اما نزدیک به این محله مرکز خرید پالادیوم بسیار تماشایی است و می‌توانید از آن دیدن کنید.

محله کادیکوی منطقه‌ای ساحلی است.

تور قونیه1397/08/13 | کد مطلب: 4263
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.