جزیره بالی

بدون شک بالی زیباترین و معروفترین جزیره اندونزی است. آب و هوای گرمسیری این جزیره در کنار سواحل زیبایش اینجا را به بهشتی برای مسافران مبدل کرده است.

بالی جزیره‌ای کوچک از بزرگترین مجمع الجزایر دنیا یعنی اندونزی است. این جزیره در جنوب خط استوا، بین جاوه در غرب و لومبوک در شرق قرار گرفته است.جاذبه‌های متنوع این جزیره توریستی آن را یکی از مقاصد مورد علاقه‌ی گردشگران دنیا کرده است. بالی دارای جمعیتی حدود سه میلیون نفر است و بیشتر اهالی ان اندونزیایی هستند. اما به علت رشد صنعت توریست در آن گردشگرانی از اروپا و استرالیا را زیاد خواهید دید که مشغول به کار هستند.

بالیاز لحاظ آب و هوایی در بیشتر سال روزهای بالی مطبوع و آفتابی‌ با دمایی بین ٢٠ تا ٣٠ درجه‌ی سانتی‌گراد هستند. از ماه دسامبر (دی) تا مارس (فروردین) بادهای موسمی غربی باعث باران‌های سیل‌آسا و رطوبت بالا در جزیره می‌شوند؛ با این حال، معمولا روزها هوا آفتابی است و فقط شب‌ها باران‌های زودگذری خواهید دید. از ماه ژوئن (تیر) تا سپتامبر (مهر)، رطوبت هوا کم شده و شب‌ها هوا خنک می‌شود. اگر باران‌های سیل‌آسای زمستان‌های بالی را که بگذاریم کنار، دیگر ماه‌های سال برای سفر به بالی مناسب است.

جزیره بالیجزیره بالی دراندونزی از نظر آتش فشانی فعال است و مهمترین آتشفشان آن کوه گودان آگانگ بوده که مادر کوه‌ها نام دارد. ارتفاع این کوه چیزی بیش از ۳۰۰۰ متر دارد. خاک بالی برای کشاورزی بسیار حاصلخیز است و شما در شمال و جنوب کوه‌های مرکزی زمین‌های حاصلخیزی برای برنج‌کاری خواهید دید. ناگفته نماند که مزارع پلکانی بالی شهرت جهانی دارند.

شالیزارهای برنج - بالیتنوع جاذبه‌ها در بالی برایتان سرگرم‌کننده خواهد بود. کیلومترها سواحل شنی و مرجانی، مزراع پلکانی برنج در دامنه‌ها، آتشفشان‌های فعال با ابهت، غارهای مرموز و جنگل‌های بارانی گرمسیری طبیعت دیدنی اینجا را تشکیل می‌دهند. در بالی می‌توانید از هیجان ورزش‌های آبی و دنیای زیر آب لذت ببرید و به تماشای شالیزارها، رودها و آبشارها بروید.

تفریحات آبی در بالیدر کنار این‌ها، آنچه که بالی را متمایز می‌کند هنر، فرهنگ، سنت‌ و رسوم این جزیره هستند. تماشای معابد و قصرهای اینجا، شنیدن موسیقی گاملان و رقص‌های سنتی خاطره خوشی از اینجا برایتان می‌سازد. صنعتگران بالی بیشتر برای نقاشی‌های تزئینی، پیکره‌های سنگی، منبت کاری٬ ظروف نقره و منسوجات معروف هستند. 

رقص در بالیاگر به بالی رفتید پیشنهاد می‌کنیم سافاری و تماشای دنیای وحش این جزیره، قایق سواری در تند آب، پارک آبی واتربم، بازدید از جنگل میمون‌ها، پارک فیل‌ها، ماساژ و ماهی درمانی را تجربه کنید و لذت ببرید.

برای تماشای این جزیره دیدنی در «تور بالی» با دالاهو همسفر شوید.


1395/02/04 | کد مطلب: 3414
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل