تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

چطور سفر لذت بخشی را تجربه کنیم؟

همه در سفر به دنبال لذت بردن از آن هستند اما واقعا چطور می توان از یک سفر لذت برد؟ آلن دوباتن در شاهکار خود با عنوان هنر سیر و سفر کردن یا the art of travel درباره این موضوع صحبت می کند. این کتاب کل تصور شما نسبت به سفر را به هم می ریزد و دوباره آن را از نو می‌سازد. اگر اهل سفر باشید حتما از خواندنش لذت می‌برید. در این کتاب خواهیم آموخت که همه هنرمندیم و هنر سفر کردن یک موضوع اکتسابی است و ربطی به داشتن استعداد خاصی ندارد.

مهمترین ویژگی کتاب سیر و سفر، اهمیت دادن به جزئیات زیاد، از حس های مختلف گرفته، تا چیدمان اجزا و غیره در سفر هست. با خواندن این کتاب شما نه تنها دید وسیع تری نسبت به مقوله ی سفر پیدا می کنید، بلکه یاد می گیرید در زندگی کلی به اتفاقات اطراف خود بیشتر دقت کنید.

در نهایت با خواندن این کتاب می‌آموزیم لذتی که در سفر هست بستگی دارد به درک ما از چرایی رفتن به سفر و لزوما مرتبط با مقصد خاص، امکانات و شرایط ویژه نیست. این کتاب دیدگاه شما را در مور سفر تغییر می‌دهد. دنیا را جور دیگری خواهید دید. با خواندن این کتاب از سفرهای‌تان لذتی دو چندان ببرید.

دوباتن در کتاب هنر سیر و سفر به ما می‌آموزد که همه از سفر لذت ببریم.

 دوباتن در کتاب هنر سیر و سفر به ما می‌آموزد که همه از سفر لذت ببریم.

در بخشی از این کتاب این طور می‌خوانیم:

هر چیزی که از ما قدرتمندتر است لزوماً نفرت‌انگیز نیست. چیزی که قدرت ما را به چالش می‌طلبد ممکن است خشم و نفرت‌مان را تحریک کند؛ اما در عین حال می‌تواند حس احترام و رعب ما را هم برانگیزد. بسته به این است که آن چیز در چالش طلبی‌اش زشت و بی‌وقار باشد یا شکوهمند و فراز. ما چالش‌طلبی نگهبانِ درِ هتل را به دل می‌گیریم، اما مبارزه‌طلبی کوهی مه گرفته را احترام می‌گذاریم. آن چیزی که زور دارد و پست است ما را تحقیر می‌کند، ولی اگر قدرتمند و باشکوه باشد احترام‌مان را برمی‌انگیزد.

قسمت دیگری از این کتاب را با هم بخوانیم:

بپذیریم زندگی ما حول جستجوی خوشبختی می گردد، در آن صورت کمتر فعالیتی را می توان برشمرد که بیش از سفرهایی که کرده ایم – با تمام تناقض ها و مشقات شان – پویایی این جستجو را آشکار می کنند.

 1396/11/29 | کد مطلب: 4062
برچسب‌ها: کتاب سفر
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.