تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

5 اشتباه رایج در مورد زندگی در ترکیه

پیش از مهاجرت به ترکیه ممکن است تصورات نادرستی از زندگی و کار در این کشور داشته باشید. تصورات اشتباهی که ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد؛ به همین خاطر، آگاهی از آن ضروری است. در این مطلب به برخی از این اشتباهات اشاره خواهم کرد.

برای مهاجرات به ترکیه تصورات اشتباهی برای اکثر افراد وجود دارد.

  1. یادگیری زبان ترکی کاری کوتاه مدت است.

برخی به امید اینکه در بازه زمانی 3 تا 4 ماه می‌توانند زبان ترکی یاد بگیرند وارد این کشور می‌شوند. پروسه یادگرفتن زبان ترکی بسیار طولانی‌تر این بازه زمانی است. البته این فرآیند برای ترک زبانان کشورمان سریع‌تر خواهد بود و آن‌ها زودتر می‌توانند به زبان محاوره‌ای ترکیه تسلط پیدا کنند.  

  1. تصور اشتباه راجع به کاربرد زبان برای کاریابی در ترکیه

برخی بر این باورند که تسلط بر زبان ترکی، یافتن کار در ترکیه را تضمین ‌می‌کند‌؛ اما این تصوری نادرست است چراکه کاریابی در ترکیه بیشتر از هر چیز به تخصص‌های پرطرفدار در این کشور نیاز دارد. متقابلا برخی بر این باورند که چون زبان ترکی بلد نیستند نمی‌توانند در ترکیه مشغول به کار شوند؛ لازم است بدانید برخی بدون تسلط به زبان ترکی درآمدهای کلانی در این کشور به دست می‌آورند. برای کار در ترکیه بیشتر از هر چیز علم و آگاهی و بعد از آن سرمایه اهمیت دارد.

  1. خرید ملک یا ثبت شرکت در ترکیه با ریسک همراه است.

برخی با سرمایه اولیه وارد ترکیه می‌شوند و مدتی طولانی برای تصمیم به خرید ملک و سرمایه‌گذاری صرف می‌کنند و در نهایت کاری انجام نمی‌‌دهند. این افراد اغلب سرمایه اولیه خود را از دست می‌دهند. اما لازم است بدانید که اگر آگاهانه و با مشورت با مشاوران و وکلا این کار را انجام دهید، خطری به همراه نخواهد داشت.  

  1. کمک نگرفتن از مشاوران

بسیاری از افراد بر این تصور اشتباهند که به تنهایی می‌توانند همه کارهای خود را انجام دهند. این امر ممکن است منجر به از دست رفتن سرمایه‌تان شود. پس مشورت گرفتن از مشاوران و وکلای ترکی و ایرانی ضروری است.

  1. تصمیم زودهنگام در مورد مهاجرت به کشورهای اروپایی

اگر قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارید، بهتر است بعد از یک سال زندگی در ترکیه این کار را انجام دهید. یعنی زمانی که سراب‌های زندگی در کشورهای اروپایی از بین می‌رود و با سختی‌های زندگی در این کشورها آشنا می‌شوید.1397/10/04 | کد مطلب: 4359
برچسب‌ها: ترکیه
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.