تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

10 اشتباه بزرگ، پیش از سفر رفتن!

سفر برای کسانی که در طول سال مشغول کار سنگین و فعالیت هستند، همیشه فرصتی برای استراحت بوده اما همین فرصت استراحت و خوشگذرانی اگر برایش خوب برنامه‌ریزی نکنید و به برخی نکات از قبل توجه نکرده باشید می‌تواند تمام لذت سفرتان را خراب کند. می‌پرسید چطور؟ در ادامه 10 اشتباه رایج را برای‌تان خواهیم گفت که می‌تواند به کلی سفرتان را نابود کند.

 

این نکته را فراموش نکنید که اشتباهات سفر ممکن است برای کسانی که بسیار سفر کرده‌اند هم پیش بیاید. لیستی از کارهایی که پیش از سفر باید مورد توجه قرار گیرد داشته باشید تا سفرتان تا حد ممکن خوب پیش برود. در ضمن 10 اشتباه زیر را به خاطر بسپارید تا مبادا سفرتان به خاطر نادیده گرفتن این موارد خراب شود!

تورهای خارجی

 

اشتباهات بزرگ پیش از سفر

1. تمدید پاسپورت در آخرین لحظات و زمانی نزدیک به سفر. 

در مطلب «نکاتی درباره‌ی گذرنامه (پاسپورت)» بیشتر بخوانید.

زمانی که قصد سفر دارید بهتر است حداقل پاسپورت شما 6 ماه اعتبار داشته باشد.

 

2. بار اضافی و غیر ضروری با خود نبرید.

در سفر، به همراه بردن وسایل غیر ضروری فقط جلوی دست و بال‌تان را می‌گیرد. علاوه بر اینکه فقط وسایل ضروری را باید به همراه داشته باشید، جا دادن وسایل در چمدان اهمیت ویژه‌ای دارد. در مطالب 10 راهکار برای بستن چمدان و آموزش جا دادن وسایل سفر در یک چمدان کوچک بیشتر بخوانید. 

بار اضافی در سفر مشکلات بسیاری برایتان فراهم می‌کند. سبک سفر کنید.

 

3. چک نکردن تاریخ میلادی و ساعت بلیط هواپیما با تاریخ تقویم شمسی

با این اشتباه ممکن است پروازتان را از دست بدهید.

تاریخ روی بلیط‌تان را حتما چک کنید. ساعت پرواز هنگام خروج از مبدا مطابق ساعت رسمی کشور مبدا است و وقتی سفرتان تمام شد و قصد بازگشت دارید، ساعت بر اساس کشور مقصد نوشته شده اشت.

 

4. فراموش کردن شارژر، آداپتور و مبدل‌های الکتریکی موردنیاز

احتمالا بار‌ها شارژرتان را فراموش کرده‌اید و با دردسرهای خاموش شدن گوشی‌تان آشنایید. در سفر این مشکلات چند برابر می‌شود. تصور کنید به مکانی ناآشنا قدم گذاشته‌اید، گوشی‌تان خاموش شده و همسفرتان را گم کرده‌اید. بنابراین به همراه داشتن شارژر در سفر بسیار ضروری است. هم‌چنین از آنجا که ممکن است به پریز برق دسترسی نداشته باشید، پاوربانک را نیز با خود ببرید.

اطلاعاتی در مورد ولتاژ برق در کشور مقصد و همینطور سیستم پریز برق مقصد کسب کنید.

 

5. اطلاعات نداشتن در مورد آداب و رسوم و فرهنگ مقصد سفر

با ورود به کشور مقصد ممکن است از دیدن آداب و رسوم مردم آن کشور تعجب کنید. فرهنگ غذایی، اقتصادی، گفتگو و غیره در سراسر جهان بسیار متنوع است. هم‌چنین ممکن است برخی از رفتارهایی که به نظرتان عادی است و جزو فرهنگ‌تان محسوب می‌شود در کشور مقصد تعجب‌آور باشد و گاهی بی‌احترامی به شمار آید. شاید باورتان نشود اما نمک ریختن روی غذا، عکسبرداری از مکان‌های عمومی، آدامس جویدن در برخی کشورها شما را به دردسر می‌اندازد.

 حتما قبل از سفر اطلاعاتی در مورد فرهنگ غذایی، انعام دادن و اداب و رسوم مردم کشور مقصد کسب کنید

 

6. نریختن مایعات در کیسه‌های پلاستیکی که ممکن است در هواپیما بیرون ریخته و کل چمدان‌تان را کثیف کند.

عطر، اودکلن، شامپو و کلیه لوازمی که مایع هستند ممکن است سرریز شده و کل وسایل‌تان را خیس کنند. در این مواقع بهترین کار استفاده از کیف‌های پلاستیکی زیپ‌دار است. با این کیف‌ها هم وسایل‌تان مجزا و مرتب می‌شود و هم باقی لوازم در طول سفر خشک و سالم باقی می‌مانند. هم‌چنین از این کیف‌ها برای نگه‌داری شارژر و وسایل کوچک دیگر می‌توانید استفاده کنید و مانع از گم شدن آن شوید.

 شامپوف خمیر دندان و وسایل دیگر شبیه این موارد در هواپیما ممکن به دلیل تغییر فشار هوا آسیب ببینند و محتواییات‌شان همه وسایل‌تان را کثیف کند.

 

7. تبدیل ارز در فرودگاه به محض ورود با نرخی نامناسب

نرخ تبدیل ارز اغلب در فرودگاه‌ها بالاتر است. بنابرای بهتر است مقداری پول کشور مقصد را به همراه داشته باشید تا مجبور به تبدیل ارز در فرودگاه نباشید.

نرخ تبدیل ارز در فرودگاه ها معمولا مناسب نیست بنابراین در این موارد یا از قبل اطلاعات کافی کسب کنید یا حتما با لیدرتان هماهنگ کنید

 

8.  نداشتن بیمه مسافرتی پیش از سفر 

سلامتی شما در سفر تضمینی نیست به همین خاطر بهتر است قبل از سفر بیمه شوید تا در صورت بروز مشکل، با بیمه مسافرتی از نگرانی‌های خود بکاهید. 

پیشاز ثبت‌نام از آژانس مسافرتی حتما بیمه مسئولیت مدنی یا بیمه مسافرتی برای سفرهای خارجی داخلی را بخواهید

 

9. همراه نداشتن ارز مناسب یا پول نقد کافی برای گرفتن تاکسی در فرودگاه

اگر با تور سفر نمی‌کنید یا تورتان فاقد ترنسفر است حتما بریا سوار شدن به تاکسی در فردگاه پول نقد کافی همراه داشته باشید.

 

10. ندانستن کلمات و عبارات ضروری برای کشور مقصد 

خیلی ساده است؛ کافیست جملات کاربردی کشور مقصد را یاد بگیرید و به راحتی غذای موردنظرتان را سفارش دهید یا آدرس محل موردنظرتان را بپرسید. 

 برخی جملات و عباراتی را که ضروری هستند همراه داشته باشید. شاید برای سفارش غذای مورد علاقه‌تان به آنها نیاز پیدا کردید1398/04/02 | کد مطلب: 4151
برچسب‌ها: نکات سفر
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.