تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

8 باغ جادویی در ژاپن

باغ‌های ژاپنی، از جاذبه‌های منحصر به فرد این کشورند که با گیاهان، معماری و فلسفه وجودی‌شان، گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کنند. برخی از این باغ‌ها، عمارت‌های شخصی حاکمان بوده‌اند و برخی برای مراسم مذهبی، ساخته شده‌اند. اگر می‌خواهید به ژاپن سفر کنید و به طبیعت نیز علاقه دارید، دیدن باغ‌های ژاپنی را از دست ندهید.

تور ژاپن

 

باغ‌های ژاپنی، ترکیب هنر و طبیعت

سنت باغ سازی در ژاپن پیشینه‌ای طولانی دارد. تا جایی که برخی مورخان، اولین باغ ساخته شده را معلق به حدود 2000 سال پیش می‌دانند. در این باغ‌ها، تا جای ممکن از عناصر مصنوعی دوری شده و تلاش می‌شود تا با همان ویژگی‌های طبیعی گل‌ها و درختان، فضای باغ، تزیین شود.

از سوی دیگر، این باغ‌ها جنبه مذهبی دارند و به نوعی در تلاشتند تا فلسفه بودیسم را نیز به تصویر بکشند. مثلا کوه‌های باستانی ژاپن، در باغ‌ها شبیه سازی می‌شوند و مسیرها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که توقف ناپذیری زمان را نشان دهند.

برخی از باغ‌های ژاپنی خیلی بزرگ هستند و در نتیجه جمعیت زیادی هم در آنها رفت و آمد می‌کنند. برخی دیگر کوچکترند و در مواقعی، کمی خلوت‌تر به نظر می‌رسند. در اینجا از 10 باغ مهم در ژاپن، بیشتر بخوانید.

 

1- باغ ژاپنی کنروکو-ان Kenroku-en

از زیباترین و معروف‌ترین باغ‌های ژاپن، کنروکو-ان است. در زبان ژاپنی، نام این باغ به معنی باغی با 6 شعر است که آب فراوان، وسعت، زیبایی، آرامش، مناظر و چشم‌اندازهای بدیع را شامل می‌شود. وجود آب نماها، گیاهان، گل‌ها و مسیرهای منحصر به فرد، کنروکو-ان را تبدیل به یکی از سه باغ پرطرفدار در ژاپن کرده است.

برای آنکه بتوانند نهرها و آبنماهای باغ را بسازند، در سال 1632، مسیر رودخانه‌ای در دور دست منحرف و به سمت باغ کشیده شد. بعد، گل‌ها و درختان بیشتری کاشته شدند و یک فانوس و مجسمه‌ای برنزی نیز در باغ قرار گرفت.

دیدن منظره شکوفایی گل‌های آلو که قبل از شکوفه‌های گیلاس می‌رسند و یا دیدن شکوه این باغ در فصل پاییز، از کنروکو-ان، یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری را ساخته است.

اگر برای ثبت عکس‌هایتان این باغ را انتخاب کردید، به یاد داشته باشید که این باغ روز تعطیل ندارد اما ساعت کاری آن از بهار تا پاییز، از 7 صبح تا 6 عصر است و در پاییز و زمستان، از 8 صبح تا 5 عصر، خواهد بود.

این باغ دارای دو بخش رایگان و شامل بلیط می‌شود که در بخش رایگان، جاذبه‌های گوناگون و چند کافه برای صرف چای و شیرینی‌های ژاپنی را نیز پیدا خواهید کرد.

بازدید از این باغ در بخش‌های رایگان است و برای قسمتی دیگر، باید بلیط بخرید

 

2- باغ ژاپنی کوراکو-ان Koraku-en

یکی دیگر از باغ‌های بسیار زیبای ژاپنی، کوراکوئن است. این باغ در سال 1687 توسط حاکم محلی برای تفرج خانواده سلطنتی و پذیرایی از مهمانان خاص ساخته شد. تا اینکه حدود 200 سال بعد و در سال 1884، دوره فئودالیته تمام و درهای این باغ نیز به روی مردم باز شد. پس از آن در طی یک زلزله و بعد هم جنگ، بخش‌های زیادی از باغ تخریب شد. اما از آنجا که معماران اولیه، سوابق دقیق کارهای خود را ثبت کرده بودند، باغ و حتی برخی درختان به همان شکل اولش، مرمت شد.

در این باغ، شکوفه‌های آلو و گیلاس، درختان افرا، مزارع چای و برنج وجود دارد که هر کدام به نوعی طبیعت و ترکیب رنگی خاصی را به باغ می‌بخشند. این باغ نیز روزهای تعطیل ندارد اما برای دیدن بخش‌های آن باید بلیط بخرید و حدود 45 تا 90 دقیقه را نیز برای بازدید از باغ در نظر بگیرید.

در این باغ ژاپنی می‌توانید شکوفه‌های گیلاس، آلو و حتی مزرعه چای و برنج ببینید

 

3- باغ ژاپنی کایراکو-ان Kairaku-en

در سال 1841، باغ کایراکو-ان با بیش از 3000 درخت آلو، به دست یکی از حاکمان استان میتو ساخته شد. این باغ بر خلاف دو باغ دیگر، از ابتدا هم به خانواده سلطنتی تعلق داشت و هم مردم عادی می‌توانستند از آن استفاده کنند. اکنون نیز باغ ژاپنی کایراکو-ان یکی از مقاصد گردشگری چشم نواز و جایی عالی برای گرفتن عکس‌های رمانتیک دو نفره است.

کمی قبل از آغاز بهار، شکوفه‌ها آلو باز می‌شوند و تا چند هفته، منظره‌ای شگفت‌انگیز از گل‌های صورتی، سفید و قرمز خلق می‌کنند. اگر در این زمان به ژاپن سفر نکردید، نگران نباشید، چرا که این باغ، بیشه‌ای از درختان بامبو و سرو نیز دارد. به همین دلیل، گشت و گذار در این پارک، در هر فصلی می‌تواند رویایی و ماندگار باشد.

علاوه بر گیاهان در این باغ ژاپنی می‌توانید یک خانه سنتی را نیز ببینید. خانه‌ای زیبا که از طبقه بالای آن، ویویی به دریاچه سنبا دارید و بی‌‌شک می‌توانید تصاویر زیبایی را از این منظره، ثبت کنید.

جالب است بدانید، اگر در فصل شکوفه‌های آلو بخواهید باغ را ببنید باید بلیط بخرید اما در ماه‌های دیگر، ورود به این باغ ژاپنی رایگان است.

ورودی این باغ در بیشتر روزهای سال رایگان است

4- ویلای امپراطوری کاتسورا Katsura Imperial Villa

این باغ و عمارت‌های زیبایش، که در سال 1645 ساخته می‌شود، متعلق به خاندان سلطنتی کاتسورا بوده است. با اینکه سال‌ها از آن زمان گذشته، اما برای دیدن این باغ هنوز قوانینی وجود دارد. از جمله اینکه شما تنها همراه با تور می‌توانید داخل باغ را ببینید و در نقاط مشخص شده نیز، می‌توانید عکاسی کنید. البته این تور کامل است و چشم‌اندازهای باغ را از شما دریغ نمی‌کنند. با این حال، مسیر حرکت در باغ مشخص است و راهنمایان باغ، به زبان‌های گوناگون، از جمله انگلیسی، از پیشینه و دیدنی‌های این ویلای امپراتوری برایتان خواهند گفت.

برای دیدن این باغ زیبا، باید حتما در تور اختصاصی آن شرکت کنید

 

5- باغ معبد خزه Kokedera

این باغ با یک معبد زیبا که روزگاری محل زندگی یک شاهزاده بوده است، اطلاعات زیادی را درباره فلفسه مذهبی مردم ژاپن و  شیوه ذن، در اختیارتان می‌گذارد. به خصوص آنکه این معبد به ثبت جهانی یونسکو رسیده و از نظر تاریخی، ارزشمند است. در اینجا از بازدیدکننده‌ها خواسته می‌شود تا به صورت عملی متون مذهبی را به همان شیوه قدیم کپی کنند تا بیشتر در حال و هوای معبد قرار بگیرند. پس از آن می‌توانند به بخش‌های دیگر باغ بروند و فضاهای دیگر را نیز ببینند. ورودیه این باغ حدود 3000 ین است و برای دیدن آن باید حتما از قبل، رزرو کنید.

باغ ژاپنی معبد خزه از جمله جاذبه‌هایی است به ثبت یونسکو رسیده است

 

6- باغ معبد ریون جی Ryoan-ji Temple

این باغ و معبد درون آن از معروف‌ترین مکان‌هایی است که می‌توان پیروان شیوه ذن را در آن پیدا کرد.  باغ شامل یک قطعه مستطیل شکل از سنگریزه است که با دیوارهای خاکی کم ارتفاع احاطه شده است به علاوه با 15 سنگ در گروه‌های کوچک روی تکه‌های خزه قرار گرفته‌اند. برخی بر این باورند که منظور از ساخت باغ، اشاره به ببرهایی است که توله‌هایی را از روی یک برکه یا جزایری در دریا حمل می‌کنند. در حالی که برخی دیگر ادعا می‌کنند که باغ مفهومی انتزاعی مانند بی‌نهایت را نشان می‌دهد. از آنجایی که معنای باغ به صراحت بیان نشده است، این بر عهده هر بیننده ای است که معنای آن را برای خود بیابد. این باغ احتمالا در سال 1450 ساخته و بعد تبدیل به معبد شده است. هزینه ورودی به باغ 500 ین است و در بهار تابستان تا ساعت 17 و پاییز و زمستان تا ساعت 18:30 پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود.

فلسفه‌ای که این باغ را شکل داده، به برداشت بازدیدکننده، متکی است

 

7- باغ شینجوکو گیون Shinjuku Gyoen

برای فرار از شهر شلوغ توکیو و دیدن منظره‌های نفس گیری از شکفتن شکوفه‌های گیلاس، باید سری به باغ Shinjuku Gyoen بزنید. این باغ ژاپنی در سال 1603 به عنوان ملک خاندان اربابی، ساخته شد. بعد از آن در اوایل دهه 90، مجموعه باغ به خانواده امپراطوری منتقل شد و اینجا به عنوان باغ گیاهشناسی، استفاده می‌کردند. کمی بعد و با شروع جنگ، باغ تقریبا تخریب شد. اما پس از جنگ، باغ Shinjuku Gyoen مرمت و حتی زیباتر از گذشته‌اش، دوباره به جمع باغ‌های دیدنی ژاپن اضافه شد.

این محوطه زیبا علاوه بر باغ‌های ژاپنی، باغ انگلیسی و فرانسوی نیز دارد و در گلخانه‌هایش می‌توانید انواع گل‌های گرمسیری را نیز ببینید. علاوه بر شکوفه‌های گیلاس، جشنواره گل‌های داوودی این باغ نیز بسیار پرطرفدار است.

برای دیدن چند نوع باغ و گلخانه، باید حتما سری به این باغ ژاپنی بزنید

 

8- باغ ژاپنی ریتسورین کوئن Ritsurin Koen

این باغ بزرگ دارای حوضچه‌ها، تپه‌ها، درختان تاریخی و آلاچیق‌های زیبا است که به یک باغ به سبک ژاپنی در جنوب و باغ به سبک غربی، در شمال تقسیم شده است. باغ‌ها در مقابل کوه درختی شیون قرار گرفته‌اند که به عنوان پس‌زمینه فوق‌العاده برای عکاسی در این باغ در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این، چایخانه‌ها با قیمت مناسب، موزه و چند استراحتگاه، از دیگر دیدنی‌هایی است که در این باغ، منتظرتان هستند. باغ همیشه باز است و ورودی آن حدود 400 ین می‌باشد.

یک باغ زیبا با لوکیشن عکاسی، چایخانه و موزه می‌خواهید؟ این باع مخصوص شماست

 

تور ژاپن با دالاهو

در این مقاله از 8 باغ زیبایی گفتیم که در کشور ژاپن، می‌توانید از آنها بازدید کنید. اگر دوست دارید به یکی از خاص‌ترین سرزمین‌ها بروید و جاذبه‌هایی عالی و متفاوت را ببینید، در تور ژاپن دالاهو همراه ما شوید. برای دریافت ویزای ژاپن و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.1402/01/19 | کد مطلب: 4810
برچسب‌ها: جاذبه‌های دیدنی
نیوشا امینیان


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.